زندگی | Lifetoday

sar

اندیشه

تاثیرات جالب اندیشیدن به مرگ بر شخصیت افراد
اندیشمندی که در اواخر عمرش به شیراز سفر کرد
امانوئل والرشتاین، نظریه پرداز معروف روابط بین‌الملل در سن ۸۹ سالگی درگذشت.، والرشتاین رییس اسبق انجمن بین‌المللی جامعه شناسی از نهم تا 16 اسفند سال 92 برای برگزاری برخی نشست‌ها و بازدید از آثار تاریخی و فرهنگی کشور از جمله اصفهان و شیراز در ایران ، سفر به ایران را آغاز کرد و نشستهایی علمی نیز در این دانشگاه‌ها داشت.
چگونه خوش‌عکس باشیم؟
تا به حال برایتان پیش آمده جلوی آینه ژستی بگیرید که بسیار جذاب جلوه کنید، اما با همان ژست مقابل دوربین، عکس‌تان خیلی بد از آب در بیاید؟ همه‌ی ما چنین تجربه‌ای را داریم و شاید احساس کنیم واقعا بد عکسیم! اما صبر کنید! در این مطلب ترفند‌هایی را به شما یاد می‌دهیم که نه تنها جلوی چشم دیگران بدرخشید بلکه در عکس‌ها نیز همان چیزی باشید که دوست دارید.
چرا مدام سلفی می‌گیریم؟
یکی از رفتارهای مربوط به سلفی، کری خواندن افراد برای یکدیگر در فضای مجازی است، خیلی‌ها با پیدایش صفحات مجازی از قابلیت‌ها و خوشی‌های خود برای دیگران کری می‌خوانند و می‌خواهند با این کار دیده شوند.
جامعه سیاست زده و پاردوکس باورها!
زوایایی کمتردیده‌شده از ماجرای «هفتم خرداد»
بعد از اعتراف شهردار سابق تهران به قتل همسرش در روز هفتم خردادماه، جامعه ایران دچار شوک شد. اما این شوک اجازه نداد که مردم طبق عادت همیشگی در فضای مجازی و غیرمجازی از بیان اظهارنظرهای شخصی‌شان غافل شوند. برخی از این موضوع به نفع خودشان بهره‌برداری سیاسی کردند، برخی باز هم از قربانی‌شدن زنان گفتند، برخی دیگر سعی کردند از محمدعلی نجفی قهرمان بسازند، برخی راهکار «برون‌سپاری» ارائه کردند و برخی دیگر هم از زوال و سقوط انسانیت نوشتند.
مهم‌ترین اشتباه زندگی نجفی چه بود؟
«آقای نجفی با توجه به شرایطی که خودشان از آنها اطلاع داشتند، نباید پست شهرداری را می‌پذیرفتند. ما در آن زمان بنا نداشتیم در احوالات شخصی ایشان تفحص کنیم. به عقیده من مهم‌ترین اشتباه زندگی ایشان، پذیرش مسئولیت شهرداری تهران بود، در شرایطی که ایشان از نهادهای امنیتی هشدارهای لازم را دریافت کرده بودند.»
جامعه‌شناسی ۱۳۹۷ براساس مناز‏عه‌های یوسف اباذری
جهاد علیه نئو لیبرالیسم
نئولیبرالیسم، در سال‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اخیر نه تنها در ایران بلکه در جهان غرب نیز معنایی دشنام‌گونه یافته است.
چگونه اهداف سال نو را عملی کنیم؟
روش‌های علمی رسیدن به آرزوها
روش‌های علمی رسیدن به آرزوها چیست؟ آیا برای سال جدید اهداف جدید تعیین کرده‌اید؟ مراقب باشید: بیش از نیمی از آن‌ها میسر نمی‌شوند. اما امسال می‌تواند متفاوت باشد. در اینجا به نحوه تعیین اهداف درست برای بهبود زندگی‌تان می‌پردازیم و برنامه‌ای برای رسیدن به آن‌ها ارائه می‌دهیم.
abzarha ابزارهای کاربردی
ترافیک
فال روزانه
تعبیر خواب
دیدنی‌ها