بی‌تحرکی کشنده‌تر از سیگار

تحقیقات نشان می‌دهد که سالانه بیش از پنج میلیون نفر بر اثر بی‌تحرکی، نشستن طولانی و پشت میزنشینی در جهان جان خود را از دست می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۱
|
۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۰
تحقیقات نشان می‌دهد که سالانه بیش از پنج میلیون نفر بر اثر بی‌تحرکی، نشستن طولانی و پشت میزنشینی در جهان جان خود را از دست می‌دهند.

به گزارش فارس، عدم تحرک و پشت میزنشینی باعث بیماری‌ها و کرختی بدن شده و با یک ساعت نرمش می‌توان به جنگ عوارض پشت میزنشینی و عدم تحرک رفت.

بدون شک نشستن بیش از حد و بی‌تحرکی به اندازه مصرف سیگار برای بدن انسان مضر و خطرناک است.

بر اساس تحقیقات دانشمندان در خصوص کارمندان و افرادی که شغل پشت میزنشینی دارند، توصیه شده تا در طول روز یک ساعت ورزش‌های جنبشی و پرتحرک انجام دهند.

این تحقیقات نشان می‌دهد که ورزش می‌تواند میزان خطر مرگ زودهنگام را در افراد کارمند پشت نیز نشین کاهش دهد؛ ضمن اینکه اکثر کارمندان در بیشتر ساعات روز بی تحرک روی صندلی خود نشسته که این موضوع خطرناک است.

این تحقیق نشان می‌دهد، سالانه پنج میلیون و 300 هزار نفر در جهان بر اثر بی‌تحرکی و عدم ورزش منظم فوت می‌کنند.

محققان زندگی پشت میزنشینی و بی تحرکی را کشنده‌تر از سیگار کشیدن می‌دانند.

از طرفی این بی‌تحرکی عامل بیماری‌های قلبی، سکته، دیابت و در مواردی حتی ابتلا به سرطان را به دنبال دارد که سالانه هزینه بیماری‌های مذکور بالغ بر 67 میلیارد دلار برآورد شده است.

برای پیشگیری و کنترل بیماری‌ها توصیه می‌شود در طول هفته 150 دقیقه نرمش ساده ایروبیک و هفته‌ای دوساعت حرکات تقویت ماهیچه‌ها و عضلات انجام دهند.

سلامت نیوز: بی تحرکی کشنده‌تر از سیگار است
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰