با اعلام لیست باارزش‌ترین برندهای اقتصاد جهان، مشخص شد مرسدس بنز در بین برندهای خودرویی برترجهان جایگاه نخست را به دست آورده است. در واقع ستاره آلمانی توانسته پس از یک دهه جایگاه نخست را شرکت ژاپنی تویوتا گرفته و این رتبه را مال خود کند.
کد خبر: ۱۱۸۰
|
۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۳
زندگی امروزسرانجام مرسدس بنز پس از قریب یک دهه تلاش و کوشش توانست سازنده مشهور ژاپنی را از اریکه حکمرانی بر فهرست باارزش‌ترین برندهای خودرویی جهان به زیر کشیده و خود را به عنوان مالک باارزش‌ترین برند صنعت خودروی جهان معرفی کند. جالب است بدانید برند این شرکت تا سال 2011 تنها 27.5 میلیارد دلار ارزش داشت اما هم اینک بیش از 43.9 میلیارد دلار قیمت دارد.

مرسدس بنز باارزش ترین برند جهان شد

به گزارش زندگی امروز به نقل از فرادید،این دومین شکست تویوتا از سال 2010 در عرصه جهانی است که موجب تزلزل در جایگاه برجسته این برند در جهان شده است. فولکس‌واگن از سه سال قبل با افزایش شدید تیراژ تولید و خرید برندهای بزرگ تواسنته بر صدر جایگاه بزرگترین خودروساز جهان که پیشتر متعلق به برند تویوتا بود تکیه دهد.

مرسدس بنز باارزش ترین برند جهان شد

حالا نیز مرسدس بنز توانسته عنوان باارزش‌ترین برند جهان را از این شرکت پیشرو ژاپنی بگیرد. در چندین سال گذشته، تویوتا به خاطر تیراژ بالای خودروهایی که در جهان تولید و عرضه می‌کرد و همچنین محبوبیتی که در بازار خودروهای دست دوم داشت، همیشه به عنوان باارزش‌ترین برند خودرویی در جهان معرفی می‌شد اما امسال مرسدس‌بنز توانسته است که جای تویوتا را بگیرد و دلیل اصلی آن هم توسعه و عرضه هدفمند محصولات مختلف و متنوع بوده است.

مرسدس بنز باارزش ترین برند جهان شد

 در گزارش برند فاینانس 2018 آمده است که ارزش کلی برند مرسدس‌بنز اکنون 43.9میلیارد دلار است که افزایش 24 درصدی را نسبت به سال پیش نشان می‌دهد. در این گزارش آمده که علاوه بر فاکتورها و عوامل معمول در تخمین ارزش برند‌ها، افزایش قابل‌توجه فروش سالانه مرسدس‌بنز در سال گذشته نیز تاثیر زیادی بر افزایش ارزش این برند داشته است.

مرسدس بنز باارزش ترین برند جهان شد

تویوتا که نسبت به سال پیش 6 درصد کاهش ارزش برند داشته است، اکنون 43.7 میلیارد دلار تلقی می‌شود و رتبه سوم نیز به ب.‌ام.‌و رسیده است که ارزش آن 41.8 میلیارد دلار اعلام شده است. فولکس‌واگن نیز که در حال احیا پس از دیزل‌گیت است، با ارزش 25.14 میلیارد دلار در رتبه چهارم ایستاده و در مجموع 28امین برند برتر در تمام اقتصاد جهان است.

مرسدس بنز باارزش ترین برند جهان شد

اگرچه مرسدس‌بنز باارزش‌ترین برند خودرویی محسوب می‌شود، اما بیشترین رشد ارزش برندهای این صنعت متعلق به آستون‌مارتین است که با رشد 268 درصدی، اکنون 3.6 میلیارد دلار ارزش دارد و از لحاظ رتبه‌بندی کلی، بیست و چهارمین برند باارزش خودرویی جهان محسوب می‌شود.

مرسدس بنز باارزش ترین برند جهان شد

نیسان ژاپن، تسلای آمریکا، پورشه آلمان، فراری ایتالیا، آئودی آلمان و هوندای ژاپن از جمله دیگر برندهای هستند که در فهرست ده برند برتر صنعت خودرو جهان جایگاه بالایی دارند ضمن اینکه فاصله بسیاری با ده برند دوم جدول دارند. ضمنا برندهای چینی نیز با سرعت زیادی در حال رشد هستند و رتبه‌ها را یکی پس از دیگری پشت سر می‌گذارند.

مرسدس بنز باارزش ترین برند جهان شد

جالب است که برای اولین بار در رتبه‌بندی باارزش‌ترین برندهای خودرویی، شش گروه چینی در 50 رتبه اول قرار دارند که این می‌تواند به مثابه یک زنگ خطر جدی برای خودروسازان قدیمی جهان از جمله برندهای اروپایی باشد. بر این مبنا در فهرست سال 2018 می‌توان نام برندهای چینی و گمنامی نظیر هاوال، جیلی، بی‌وای‌دی، بائوجون، فوتون و جک موتورز را در بین باارزش‌ترین برندهای صنعت خودرو جهان دید.

 
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
* نظر:
نام:
ایمیل: