۵ درمان ساده برای موهای خشک و آسیب دیده

چرا اصرار دارید موهای ضعیف‌تان را نگه‌دارید؟ ایده‌آل‌ترین کار برای حفظ سرزندگی موها، کوتاه کردن آن‌ها هر ۶ الی ۸ هفته است؛ به ویژه اگر زیاد از سشوار یا اتو مو استفاده می‌کنید.
کد خبر: ۱۲۵۶
|
۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۲
زندگی امروز/این روزها، رنگ کردن یا دکلره کردن موها، به قدری رایج شده است که کمتر کسی را با رنگ طبیعی موهای خودش می‌بینیم. اما با این همه رنگ کردن مو، اگر به آن‌ها نرسیم، آسیب جدی به آن‌ها وارد می‌شود و نرمی و لطافت خود را از دست می‌دهند. 

۵ درمان ساده برای موهای خشک و آسیب دیده


به گزارش زندگی امروز به نقل از سلامتیسم،اگر موهای خشک و شکننده‌ای دارید حتما آن‌ها را کوتاه کرده و به ریشه‌ها استراحت بدهید.


برای درمان موهای خشک و شکننده، به نکات زیر توجه کنید:


۱. نرم‌کننده‌تان را عوض کنید

محصولات زیادی وجود دارند که روی آن‌ها نوشته شده نرم‌کننده اما در حقیقت فقط لایه‌ای پوشاننده بر روی موهای شما به وجود می‌آورند که باعث نرمی مو می‌شود. بهتر است به دنبال محصولاتی باشید که حاوی روغن‌‌های گیاهی و طبیعی از جمله زیتون، آرگان و یا گلیسیرین و سوربیتول باشند. شامپوهای حاوی مواد نفتی را خریداری نکنید زیرا نرمی موهای‌تان را از بین می‌برد.


۲. سشوار نکنید

هم‌چنان، سشوار یکی از بهترین ابزار حالت‌دهنده مو است اما استفاده زیاد از سشوار، اتو مو و فر مو، باعث خشکی بیش از حد و آسیب دیدن موها می‌شود. حتما پیش از سشوار، از کرم‌های حالت‌دهنده مو استفاده کنید تا موهای‌تان آسیب نبینند. به خاطر داشته باشید که موهای کوتاه یا متوسط، ببیشتر می‌توانند گرما را تحمل کنند و موهای بلند بیشتر آسیب می‌بینند.


۳.    آب و هوا را فراموش نکنید

فرقی نمی‌کند جنس موهای شما چیست، آب و هوا به شدت بر روی موها تأثیر می‌گذارند. هوای سرد یا آفتاب سوزان، هردو می‌توانند موها را خشک کنند. آب شور دریا و یا حتی کلر داخل استخر هم می‌توانند موها را خشک و شکننده کنند. در صورتی که موهای‌تان در معرض هریک از این مواد قرار گرفت حتما از شامپو و نرم‌کننده مناسب استفاده کنید. اگر می‌بینید شرایط جوی نامساعد است حتما از کلاه استفاده کنید.


۴. موهای‌تان را کوتاه کنید

چرا اصرار دارید موهای ضعیف‌تان را نگه‌دارید؟ ایده‌آل‌ترین کار برای حفظ سرزندگی موها، کوتاه کردن آن‌ها هر ۶ الی ۸ هفته است؛ به ویژه اگر زیاد از سشوار یا اتو مو استفاده می‌کنید. پس اگر موهای خشک و شکننده‌ای دارید حتما آن‌ها را کوتاه کرده و به ریشه‌ها استراحت بدهید.


۵. به موها روغن بزنید

اگر موهای خیلی خشکی دارید، به آن‌ها روغن جوجوبا یا نارگیل بزنید. چند قطره بر روی ساقه‌های موهای‌تان بریزید و خوب مالش دهید اکنون اجازه دهید چند دقیقه بمانند. اکنون موهایتان را با شامپو و نرم‌کننده مناسب بشویید. بهترین کار برای خشک کردن مو این است که اجازه دهید در هوای آزاد خشک شود تا با سشوار.
 
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰