شما براى گذراندن يك بعدازظهر بارانى در جاده در حركت هستيد در حالى كه مى خواهيد از پيچ جاده عبور كنيد اتومبيل شما در سطح خيس جاده مى لغزد و شروع به چرخش غيرقابل كنترلى مى كند.
کد خبر: ۱۴۱۸
|
۰۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۲
زندگی امروز/ شما براى گذراندن یک بعدازظهر بارانىدر جاده در حرکت هستید در حالى که مى خواهید از پیچ جاده عبور کنید اتومبیل شما در سطح خیس جاده مى لغزد و شروع به چرخش غیرقابل کنترلى مى کند. 

به گزارش زندگی امروز به نقل از میزان، شما براى گذراندن يك بعدازظهر بارانى در جاده در حركت هستيد در حالى كه مى خواهيد از پيچ جاده عبور كنيد اتومبيل شما در سطح خيس جاده مى لغزد و شروع به چرخش غيرقابل كنترلى مى كند.

چه باید کرد: 
بیشتر صاحب نظران، نظریه چرخش و لغزیدن را نادیده مى گیرند زیرا بر این عقیده اند که گرچه این استراتژى موثر است ولى بیش از آنکه به انسان کمک کند او را گیج و سردرگم مى کند. با بى لور مى گوید: در عوض هنگامى که اتومبیل شما در حالت لغزندگى قرار مى گیرد سریعاً پاى خود را از پدال گاز بردارید، سپس نقطه اى از جاده را دقیقاً در نظر گرفته، آهسته اتومبیل خود را به آن سمت هدایت کرده و مهمترین مسئله این است که به طور مستقیم حرکت کنید و به چپ و راست منحرف نشوید، بازى با چرخ‌ها سبب واژگون شدن اتومبیل مى شود و به خصوص در مورد وسایط نقلیه سنگین با ارتفاع زیاد، هر کار مى کنید فقط ترمز نگیرید که باعث چرخش و لغزیدن بیشتر اتومبیل مى شود. اگر به نقطه اى که مورد نظرتان است چشم دوخته و آهسته به طرف مسیر خود حرکت کنید مسئله اى پیش نخواهد آمد و در اینجا کنترل را به دست آورده و مى توانید ترمز کنید. 
 
پنچر کردن در بزرگراه‌ها 
هنگام رفتن به یک مسابقه فوتبال ناگهان صداى بلند «بوم» را مى شنوید و سپس تامپ، تامپ، تامپ مثل اینکه به سرعت گیر برخورد کرده یا به دست انداز انداخته باشید. اما به زودى متوجه پنچرى اتومبیل خود مى شوید. 
 
چه باید کرد: 
کنترل ماشین خود را با تمرکز حفظ کرده و اصلاً به مسئله پنچرى فکر نکنید. رانندگان به خصوص سرشان را از پنجره خارج کرده و تصور مى کنند که ضربه خورده اند و به طور دقیق چرخ‌ها را بررسى مى کنند. اور مى گوید: «اشتباه دیگر ترمز شدید گرفتن است که باعث مى شود کنترل اتومبیل یا وسیله نقلیه خود را از دست بدهید. در عوض با دو دست فرمان را محکم گرفته پا را از روى گاز بردارید تا سرعت اتومبیل به طور طبیعى کم شود.» اور مى گوید: چراغ هاى اتومبیل را روشن کرده و ببینید وضعیت ترافیک چگونه است و به آرامى تا سرحدامکان اتومبیل را به نقطه امنى دور از جاده هدایت کنید و به آرامى ترمز کرده وقتى که هنگام توقف رسید پیاده شده و موقعیت را ارزیابى کرده و کمک بخواهید. تعویض چرخ نزدیک اتوبان شلوغ خطرناک است به خصوص هنگامى که بچه‌ها نیز در اتومبیل باشند. 
 
عوامل بازدارنده 
مراقب پرتاب اشیایى که ممکن است از روى کامیون یا اتومبیل دیگرى بریزند باشید که یکى از دلایل عادى پنچرى است. همیشه در داشبورد اتومبیل خود یک دستگاه اندازه گیرى باد چرخ را داشته باشید و ماهى یک بار لاستیک هاى خود را چک کنید؛ به این ترتیب که یک سکه یک پنى را از قسمت سر لینکلن که در روى سکه نقش بسته به میان شیار‌ها یا عاج هاى لاستیک فرو برید، اگر عاج‌ها تا موهاى لینکلن رسید لاستیک شما سالم است و حتى بهتر است یک دستگاه مخصوص این کار خریده و در اتومبیل خود داشته باشید. 
 
فرو رفتن یا افتادن اتومبیل به دریاچه 
در یک تعطیلات خانوادگى به طرف یک جاده ساحلى باریک مى رانید که ناگهان به منظور خوددارى (جلوگیرى) ازبرخورد با شیئى اتومبیل را به شانه جاده هدایت مى کنید که ناگهان اتومبیل شما به نقطه عمیقى از آب فرو مى رود. 
 
چه باید کرد: 
پیش از هرچیز آرامش خود را حفظ کنید و به محض اینکه اتومبیل بى حرکت ایستاد کمربند خود را باز کنید، به عقب اتومبیل خم شده کمربند بچه‌ها را نیز باز کنید. در اینجا شما نیاز به زمان دارید و باید منتظر شوید تا آن قدر آب وارد اتومبیل شما بشود که فشار آب درون اتومبیل و بیرون آن مساوى شود. اور توضیح مى دهد: اگر سعى کنید قبل از این مرحله از اتومبیل خارج شوید، فشار آبى که به طرف اتومبیل مى آید به شما فرصت فرار نمى دهد. هنگامى که ورود آب به داخل اتومبیل متوقف شد که نشان دهنده تعادل فشار آب درون و بیرون اتومبیل است مى توانید بگریزید. اگر پنجره شما با دستگیره باز مى شود یکى از آن‌ها را باز کنید و اگر پنجره‌ها برقى هستند آن را بشکنید. اور مى گوید: سعى نکنید که شیشه جلوى اتومبیل را بشکنید که احتمالاً ضدضربه هستند. در عوض یکى از پنجره هاى کنارى را با یک شىء محکم بشکنید و از اتومبیل خارج شده به سطح آب شنا کنید بهتر است از یک پانچ فنرى پنج اینچى که نجار‌ها و مکانیک‌ها به کار مى برند استفاده کنید و آن را در داشبورد اتومبیل خود داشته باشید. 
  
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
* نظر:
نام:
ایمیل: