چراغ‌های جلو یکی از مهم‌ترین عناصر در زیبایی و ایمنی خودرو‌ها است و گاهی ممکن است با گذشت زمان کدر و زرد رنگ شوند که این امر زیبایی خودرو را تحت تاثیر قرار می‌دهد در صورتی که تمایل به پرداخت وجه برای تعوض چراغ‌ها ندارین می‌توانید از روش زیر برای چراغ‌ها با تلق استفاده نمائید.
کد خبر: ۱۴۹۸
|
۰۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷
زندگی امروز/ مات و زرد شدن چراغ‌های جلو یکی از شایع‌ترین مشکلات در میان خودروها، مخصوصا خودرو‌های تولید داخل است که پس از گذشت چندین سال رخ می‌دهد. این امر می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. 

به گزارش زندگی امروز به نقل از میزان، رسیدگی نکردن به چراغ‌ها، تابش طولانی مدت نور خورشید (که در چراغ‌های عقب نیز موجب بی رنگ شدن چراغ‌های عقب می‌شود)، استفاده از لامپ‌ها با روشنایی غیر استاندارد، بی کیفیت بودن جنس به کار رفته در چراغ و همچنین شستشوی چراغ‌ها هنگامی که هنوز گرم هستند از عوامل زرد یا کدر شدن آن‌ها هستند. 

دلایل مات شدن چراغ های جلو خودرو و روش برطرف کردن آن
 
این آموزش بسیار ساده است، اما نیاز به کمی حوصله و زمان و چند ابزار ساده می‌باشد. 
 
وسایل مورد نیاز جهت رفع ماتی چراغ جلو: 
 
- مقداری چسب به همراه روزنامه 
- پنبه 
- مقداری آب 
- سمباده ۲۰۰ 
- سمباده ۴۰۰ 
- سمباده ۸۰۰ 
- سمباده ۳۰۰۰ 
- پولیش نرم 
  
نکته:برای خرید سمباده زیاد وسواس به خرج ندهید، اگر به جای سمباده ۲۰۰ سمباده ۲۲۰ داشت بگیرید. سمباده را می‌توانید از رنگ فروشی‌ها تهیه کنید. 
 
آموزش: 
بهتر است که چراغ‌های ماشین را در بیاورید تا همه قسمت‌ها یکدست شوند، اما اگر این کار را نمی‌کنید حتما دور چراغ در قسمت بدنه ماشین را با روزنامه و چسب بپوشانید تا بر اثر اشتباه سمباده به بدنه ماشین برخورد نکند. 
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
* نظر:
نام:
ایمیل: