اندازه گیری تست فشار خون مسافر

بلایی که فشار خون بالا به همراه دارد
کد خبر: ۱۵۰۴
|
۰۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۲
زندگی امروزرئیس سازمان جوانان هلال احمر از برپایی 492 ایستگاه سلامت در مبادی ورودی و خروجی شهر ها خبر داد و گفت: بیش از ۱۰۰ هزار مسافر نوروزی تا کنون فشار خونشان اندازه گیری شد.

به گزارش زندگی امروز به نقل از فارس،  رئیس سازمان جوانان هلال احمر با بیان این که ارایه خدمات بهداشتی از رویکرد های سازمان جوانان هلال احمر است، گفت: بیش از ۱۰۰ هزار نفر با مراجعه به ایستگاه‌های سلامت هلال احمر فشار خونشان را اندازه گیری کردند.

حبیبی تعداد بهره مندان از خدمات پایگاه سلامت را 25 هزار ننفر اعلام کرد و گفت: تا کنون ۶۰ هزار نفر به خیمه های نماز، ۱۲۰ هزار نفر از خدمات فضای دوستار کودک بهره مند شدند.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر تعداد جوانان داوطلب مشارکت کننده در طرح ۱۸ هزار نفر روز اعلام کرد و افزود: این طرح با هدف حساس سازی افراد نسبت به سلامت در سفر به ویژه در مسیر های پر تردد برگزار می شود.

وی در مورد اهمیت اندازه‌گیری فشار خون اشاره کرد و بیان داشت: به فشار خون را قاتل خاموش می گویند، چرا که اکثرا افراد مبتلایان به آن هیچ علامتی ندارد، فشار خون یکی از بارزترین بیماریهای کشنده بوده که در ظاهر بی خطر است و تا زمانی که اندازه گیری نشود اطلاعی از بالا بودن آن نبوده تا اینکه صدمات جبران ناپذیری بزند . در طول روز و عمر هر فرد میزان فشار خون متغیر است.

حبیبی گفت: بطوریکه در زمان فعالیت ، فشار خون افزایش می یابد و درهنگام استراحت افت می کند. اما در افراد بیمار حتی در زمان استراحت نیز فشار خون از حد طبیعی بالاتر و یا پایین تر است.

رئیس سازمان جوانان خاطرنشان کرد: یکی از نشانه های اطمینان از سلامت بیماران اندازه گیری فشار خون است؛ فشار خون طبیعی هر انسانی باید 80/ 120 باشد یا به عبارت مصطلح در جامعه فشار بزرگ یا سیستولی 120 میلی متر جیوه و فشار کوچک یا دیاستولی 80 میلی متر جیوه. البته فشار خون همه افراد دقیقا ارقام گفته شده نبوده و ممکن است کمی این طرف یا آن طرف تر باشد. اندکی کمتر یا بیشتر بودن همیشه به معنای بیماری نیست و جزئی از فیزیولوژی بدن فرد محسوب می شود، اما در علم پزشکی میزانی برای پرفشاری خون وکم فشاری خون تعیین کرده اند.

وی افزود: پرفشاری خون امروزه یکی از بیماری های مزمن غیرواگیر است که خطر مرگ ومیر زودرس را بالا می برد. افزایش فشار خون باعث افزایش مقاومت در برابر جریان خون می شود و این مقاومت خطر ایست قلبی، سکته مغزی و نارسایی قلب و بیماری های مزمن کلیه را بیشتر می کند.
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰