ایرانی‌ها رکورد سفر به روسیه را شکستند

ایران در پایان سال ۲۰۱۵ برای نخستین بار در جمع ۲۰ کشور برتر توریست ‌فرست به روسیه قرار گرفت.
کد خبر: ۱۵۸
|
۰۲ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۷
ایران در پایان سال ۲۰۱۵ برای نخستین بار در جمع ۲۰ کشور برتر توریست ‌فرست به روسیه قرار گرفت.

انتظار می‌رود شمار گردشگران ایرانی ورودی به روسیه، به یک رکورد در سال جاری برسد.

لوان جگریان، سفیر روسیه در ایران این خبر را در مصاحبه با خبرگزاری ریانووستی روسیه اعلام کرد و افزود: سال گذشته، دفتر دیپلماتیک روسیه در ایران ۳۵ هزار ویزا برای شهروندان ایرانی صادر کرد که بیشتر آنان گردشگر بودند. این نخستین بار است، ایران در میان ۲۰ کشور برتر که بیشترین سفر به روسیه را داشته اند، قرار می‌گیرد.

این دیپلمات روسی همچنین به پروازهای چارتری خطوط هوایی ایران به مسکو، سن‌پترزبورگ و سوچی اشاره کرد و گفت در پایان ماه ژوئیه پروازهای معمولی از تهران به آستاراخان راه‌اندازی شده است.

جگریان خاطرنشان کرد: تمام این موارد اکنون به ما اجازه می‌دهد تا در پایان سال منتظر شکستن رکورد تعداد گردشگران ورودی از ایران به روسیه باشیم.

لوان جگریان در مورد بازدید گردشگران روس از ایران نیز بیان کرد: من شخصا توصیه می‌کنم از شهرهایی مانند اصفهان، شیراز و یزد که به خوبی نشان‌دهنده آثار تاریخی تمدن ایران باستان هستند بازدید شود. در کنار این، توریسم اسکی در ایران میان شهروندان روس هر چه بیشتر محبوب‌ می‌شود.

لوان جگریان در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با موضوع لغو روادید میان دو کشور روسیه و ایران نیز گفت که هنوز توافقی در این زمینه صورت نگرفته است. جگریان در این خصوص تاکید کرد: «درباره لغو روادید میان دو کشور هنوز حرفی به میان نیامده است.»

او طی این مصاحبه یادآور شد که در جریان سفر ولادیمیر پوتین به تهران در نوامبر سال ۲۰۱۵، طرفین اقدام به امضای تفاهم‌نامه دوجانبه‌ای برای سهولت در شرایط سفر شهروندان روسیه و ایران کردند. در حال حاضر سهولت در اخذ روادید برای تجار، هیات‌های رسمی، شخصیت‌های علمی و فرهنگی بین دو کشور اعمال می‌شود.

در همین حال، پیش از این در سال گذشته جمعی از فعالان بخشی خصوصی و دولتی گردشگری ایران برای مذاکره در راستای توسعه روابط گردشگری دو کشور، به روسیه سفر کردند؛ سفری که البته هنوز نتایجش را در افزایش تعداد گردشگران ورودی روسیه به ایران نشان نداده است، گرچه گام‌ مثبتی در این حوزه محسوب می‌شود.

منبع: الی‌گشت
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰