تصاویر/ فتحعلی اویسی به همراه دختر و پسرش

فتحعلی اویسی بازیگر و خواننده ایرانی دو فرزند به نام های کتایون و علیرضا دارد که عکسی از خود در کنار این دو فرزندش را منتشر کرده است.
کد خبر: ۱۸۷۸
|
۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۴
زندگی امروز/ فتحعلی اویسی بازیگر و خواننده ایرانی دو فرزند به نام های کتایون و علیرضا دارد که عکسی از خود در کنار این دو فرزندش را منتشر کرده است.

به گزارش زندگی امروز به نقل از پرشین وی، فتحعلی اویسی بازیگر و خواننده ۷۳ ساله فارغ التحصیل کارگردانی از دانشگاه ایالتیتگزاس آمریکا است او بعد از برگشت به ایران فعالیت خود را شروع کرد و عکس جالبی از دتر و پسرش را به اشتراک گذاشت.

فتحعلی اویسی به همراه دختر و پسرش بعد از بازگشت به ایران

فتحعلی اویسی متولد ۱۳۲۴ در فردو قم، بازیگر و خواننده است
فارغ التحصیل کارگردانی و بازیگری سینما از دانشگاه ایالتی تگزاس آمریکادر سال ۱۳۵۳ است، او سپس به ایران بازگشت و در سینما و تلویزیون بعد از انقلاب شروع به فعالیت کرد.

شروع فعالیت
پس از اتمام تحصیل به عضویت سیمای جمهوری اسلامی درآمد و در دههشصت در فیلمهای بسیاری بازی کرد چند فیلم ناموفق هم کارگردانی کرد.

در اوایل دهه هفتاد دوباره به کارگردانی روی آورد و سومین فیلم بلندش (مریم و میتیل)فیلم موفقی از آب درآمد. اما در چهارمین فیلمش (سربلند) به هیچ وجه موفق نبود. فتحعلی اویسی در نیمه دوم دهه هفتاد در تلویزیون فعال بود و بازیهای زیبایی هم از خود به نمایش گذاشت.

وقتی محبوب شد
در تلویزیون هم نقش آفرینی او در یک قسمت از مجموعه تهران ۱۱ و مجموعه چمدانهایبسته تحسین همگان را برانگیخت.اوج هنرنمایی و موفقیت فتحعلی اویسی، ‌بازی در مجموعه تلویزیونی بدون شرح بود.

فتحعلی اویسی به همراه دختر و پسرش بعد از بازگشت به ایران

آقای کاووسی
فتحعلی خان اویسی که خودش می گوید هنوز هم مردم او را به اسم آقای کاووسی،همان مدیر بامزه نشریه وزیر شهر قشنگ می شناسند، نخستین نکته ای که به محض شنیدن اسمش به ذهن هر مخاطبی خطور کند، تکیه کلام ها و خنده های معروف و بامزه اش باشد.

«دیجیتالم کجا بود؟» یا «دوگوله» یا «توجه نکردی چی گفتم» که از آن دسته کلماتی بودندکه تا مدت ها بین مردم دهان به دهان می چرخیدند و کهنه هم نمی شدند.

ماجرای فتحعلی اویسی و ازدواجش
در اکثر سایت ها از زهره صفوی بعنوان همسرش ایشان نام برده شده استکه این خبر کذب بوده، در هر صورت آقای اویسی متاهل بوده و دارای دو فرزند بنام های کتایون و علیرضا می باشد.

در ضمن زهرا اویسی فرزند زهره صفوی است که هیچ نسبتی با فتحعلی اویسی ندارد.

فتحعلی اویسی به همراه دختر و پسرش بعد از بازگشت به ایران

بازیگری، هووی خانواده من است
با توجه به حرفه ای که دارم، متاسفانه نتوانسته ام تا امروز آن طور که دلممی خواسته در کنار خانواده و فرزندانم باشم. از آنجا که در کارم نیز با عشق جلو رفته ام و از طرفی عاشق خانواده ام هم هستم، حرفه ام هوو یا رقیب عشقی سختی برای خانواده ام به حساب می آید.

خوانندگی
داستان تهیه آلبوم موسیقی با پسرم علیرضا از زمانی شروع شدکه او یک ترانه با نام «پسرم» را برای من ساخت و وقتی آن را گوش کردم،یک جورهایی تشویق شدیم با یکدیگر یک آلبوم موسیقی مشترک تهیه کنیم.

که بعد از مدت ها بالاخره مجوز انتشارش صادر شد. قبل از این که بخواهم در تیتراژ پایانی سریال ها ترانه بخوانم، می خواندم وگرنه جلوی آن همه استاد موسیقی و اهل فن،مگر می توانی همین طوری پشت میکروفن بایستی و برای این همه مخاطب برنامه بخوانی.

فتحعلی اویسی به همراه دختر و پسرش بعد از بازگشت به ایران

کاندید لوح زرین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد (ناخدا خورشید)[ دوره ۵ جشنواره فیلم فجر (مسابقه سینمای ایران) – سال ۱۳۶۵ ]

کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد (سرب)[ دوره ۷ جشنواره فیلم فجر (مسابقه سینمای ایران) – سال ۱۳۶۷ ]

تصادف رانندگی
۲۸ اسفند ماه ۹۵ : در جاده متل قو به سمت نمک آبرود و به همراه همسرم مشغول رانندگی بودم که ناهمگون بودن جاده و ماسه‌ای که کف آن ریخته شده بود باعث بر هم خوردن تعادل و واژگونی خودروی من شد.

بعد از واژگونی خودرو هشت بار به دور خود چرخید و خدا خواست تا زنده بمانیم.

ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰