تصاویر/ آخرین سلفی بازیگران در مجموعه «دیوار به دیوار»

مجموعه طنز دیوار به دیوار به کارگردانی سیروس مقدم است که از شبکه سوم سیما به روی آنتن رفته است و بازیگران این مجموعه در پایان فیلم برداری این مجموعه عکس سلفی گرفتند و آن را منتشر کردند
کد خبر: ۱۹۳۸
|
۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷
زندگی امروز/ مجموعه طنز دیوار به دیوار به کارگردانی سیروس مقدم است که از شبکه سوم سیما به روی آنتن رفته است و بازیگران این مجموعه در پایان فیلم برداری این مجموعه عکس سلفی گرفتند و آن را منتشر کردند

به گزارش زندگی امروز به نقل از پرشین وی، مجموعه دیوار به دیوار داستان ۵ خانواده است که مجبور هستند سهماه باهم در یک خانه زندگی کنند این خانواده ها از قبل هیچ آشناییبا هم نداشتند.سام نوری یکی از بازیگران این مجموعه در آخرینفیلم برداری این مجموعه ساعت ۳ بامداد که عکس سلفی گرفتند را در اینستاگرام خود منتشر کرد.

سام نوری با انتشار این عکس در اینستاگرامش نوشت: نزدیکای ساعت ۳ بامداد شباخر فیلمبرداری دیوار به دیوار ۲ در کنار دوستان عزیز… معلومه دلمون نمیخواست تموم بشه؟ شاد باشید.

مجموعه دیوار به دیوار، ساخته سامان مقدم، طنزی اجتماعی است که به تازگیاز شبکه سوم سیما به روی آنتن رفت. جمعی مال‌باخته، بر حسب اتفاق زیر سقفیک خانه جمع می‌شوند و طی سه ماه زندگی مشترک، به خانواده‌ای بزرگ تبدیل می‌شوند.

آخرین سلفی بازیگران در مجموعه «دیوار به دیوار»
سلفی بازیگران مجموعه دیوار به دیوار

خانه‌ای که صاحبش به خاطر کلاهبرداری در زندان است و این جمع از طلبکاران به خاطربی‌خانه بودن، ناچار در آن جا سکنی گزیده‌اند و بدشان نمی‌آید به خاطر پولی که نزدصاحب‌خانه دارند، بخشی از این خانه‌ی قیمتی را تصاحب کنند. این خانه‌ی بی‌صاحب،و سهم‌خواهی ساکنان آن، ما را به یاد فیلم «اجاره‌نشین‌ها» ساخته داریوش مهرجویی(۱۳۶۵) می‌اندازد. در آن فیلم نیز با خانه‌ای بی‌صاحب روبروییم که مستاجران می‌خواهند هر یک سهمی از آن ببرند.

مهاجرت صاحب خانه به خارج از کشور
صاحب‌خانه که در خارج از ایران زندگی می‌کند، به همراه تمامی وارثان در حادثه‌ای در خارجاز کشور کشته می‌شوند و همسایه‌ها تلاش می‌کنند تا هریک بخشی از خانه را صاحب شوند.سینمای مهرجویی، سینمایی مملو از استعاره و نماد است. می‌توان گفت خانه نماد ایران است

آخرین سلفی بازیگران در مجموعه «دیوار به دیوار»
پژمان جمشیدی

خانه‌ی خراب بی‌وارث، در دهه شصت می‌تواند مفاهیم زیادی را در خود جای داده باشد.چند سالی بیشتر از انقلاب نگذشته و صاحبان قبلی کشور، به خارج مهاجرت کرده‌اند.فیلم، فضای اجتماعی مشوش و رو به زوالی را نمایش می‌دهد که ناشی از سواستفادهنماینده قانونی وارثان خانه است که از قضا به خاطر مرگ وراث، دیگر وجهه قانونی ندارد،اما با استفاده از جعل سند و تقلب، قصد باقی ماندن بر جایگاه خود را دارد.

آخرین سلفی بازیگران در مجموعه «دیوار به دیوار»
بازیگران دیوار به دیوار

نقطه توجه فیلم روی خرابی خانه و نیاز مبرم آن به تعمیرات (اصلاحات) است.خانه‌ای که بی‌صاحب رها شده و این بی‌صاحب بودن خانه باعث ناامن شدنآن برای ساکنانش شده است. هر چند نمی‌توان دیوار به دیوار را این‌چنین،پیچیده در مسایل سیاسی دید، لکن از شباهت این دو فیلم نیز نمی‌توان بسادگی گذشت.

آخرین سلفی بازیگران در مجموعه «دیوار به دیوار»
پژمان جمشیدی و گوهر خیراندیش

شخصیت‌های دیوار به دیوار

خوب است اشاره‌ای به ویژگی این خانواده‌ها داشته باشیم:
· بهرام و همسر باردارش که زن و شوهری جوان هستند، با کشمکش‌ها و مناسبات ارتباطی و خانوادگی نسل جوان.

· خلیل‌زاده و همسرش که اهل شیرازند و پسر و دختری جوان دارند و خانواده‌ای سنتی محسوب می‌شوند.

· آقای دل‌پاک که سرهنگ بازنشسته است و به همراه دخترش کیان زندگی می‌کند. مادر خانواده سال‌ها پیش فوت کرده است.

· زامیاد و خواهرش پارمیدا یا همان خاور که بدون خانواده در شهر زندگی می‌کنند.افرادی تازه به دوران رسیده که از قضا وضعیت مالی مناسبی دارند.

· خانم ابریشمی که همسرش فوت شده و به تنهایی زندگی می‌کند.

همانطور که مشاهده می‌کنیم، تیپ‌های مختلفی از افراد بازنمایی شده‌اند و هر یکمی‌توانند نماد بخشی از جامعه باشند. نقطه مثبت فیلم این است که توانستهسازش و همدلی بین این افراد را نمایش دهد. خانواده‌هایی غریبه با سبک‌هایمختلف فکری، زیر یک سقف ساکن می‌شوند و سعی می‌کنند این وضعیت بحرانی را مدیریت کنندو برای یک زندگی آرام و لذت‌بخش، نهایت همکاری را با هم داشته باشند. در ابتدا چالش‌هاییبین افراد وجود دارد که با گذر زمان، این چالش‌ها به یکرنگی و صمیمیت تبدیل می‌شود.
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰