جنازه سعید در جاده قم گم شد

قتل برای ازدواج با همسر مقتول!

روز ٢٩ دی ماه امسال تیم بررسی صحنه جنایت اداره دهم به همراه متهمان پرونده به محل جنایت مراجعه کرد، اما با وجود بررسی میدانی محل جنایت موفق به کشف جسد یا بقایای جسد نشده و تنها چند تکه لباس آغشته به خون متعلق به مقتول در محل جنایت کشف شد.
کد خبر: ۲۰۲۵
|
۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۹
زن جوان برای ازدواج با مرد مورد علاقه‌اش، نقشه هولناکی کشید و با همدستی آن مرد، شوهرش را در بیابان به قتل رساند. درحال حاضر تحقیقات پلیسی برای کشف بقایای جسد این مرد در بیابان‌های اطراف جاده قدیم تهران– قم ادامه دارد، اما تا الان تنها لباس‌های خونین مرد جوان پیدا شده است.

شهروند نوشت: روز ٣٠ آذر ماه امسال بود که پرونده‌ای با موضوع ناپدیدشدن یک مرد، از کلانتری ١٣٠ نازی‌آباد به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

شاکی پرونده در اظهارات نخستش به کارآگاهان گفت: «پدرم به نام سعید ٥٤ ساله، چند روزی است که از خانه خارج شده و پس از آن به خانه برنگشته است. گوشی تلفن همراهش هم خاموش شده و خیلی نگرانش هستم.»

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی در همان تحقیقات نخست اطلاع پیدا کردند که سعید پس از متارکه از همسر سابقش، حدود پنج سال پیش مجددا با زن دیگری به نام سمیرا ٣٢ ساله ازدواج کرده است. در ادامه، تحقیقات از سمیرا در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت، اما او درباره غیبت همسرش اظهار بی‌اطلاعی کرد و مدعی شد که هیچ اطلاعی از علت غیبت وی ندارد.

در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات ویژه پلیسی اطلاع پیدا کردند که «سمیرا» به خاطر اختلافات شدیدی که با همسرش داشته، موضوع را با یکی از دوستان همسرش به نام فرزاد ٤٩ ساله مطرح و در چندین نوبت از وی درخواست کمک کرده است.

همزمان با شناسایی فرزاد، ماموران دراین‌باره از سمیرا تحقیق کردند که او درباره نحوه آشنایی خود با فرزاد به کارآگاهان گفت: «حدود چهار ماه پیش، به همراه همسرم برای پیداکردن یک خانه اجاره‌ای به بنگاه املاک متعلق به یکی از دوستانم در منطقه نازی‌آباد مراجعه کرده و در آن‌جا با فرزاد آشنا شدم و گاهی با او درددل می‌کردم.»

کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات ویژه پلیسی اطمینان پیدا کردند فرزاد آخرین شخصی بوده که همراه با مقتول مشاهده شده است، بنابراین تحقیقات ویژه پلیسی از وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام روز پنجشنبه ٢٧ دی ماه وی با اعتراف به ارتکاب جنایت گفت که پیشنهاد این قتل از سوی سمیرا مطرح شده و قرار بوده آن دو پس از کشتن سعید با یکدیگر ازدواج کنند.

با اعتراف متهم به ارتکاب جنایت، ادامه رسیدگی به پرونده با موضوع قتل عمد در دستور کار قرار گرفت و فرزاد با قرار بازداشت موقت در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

فرزاد که از حدود ١٠‌سال پیش از همسر سابق خود متارکه کرده، در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: «وقتی با سمیرا آشنا شدم، او با شوهرش مشکل داشت. سعید همیشه همسرش را اذیت می‌کرد و رابطه خوبی با او نداشت و بارها او را تحقیر می‌کرد. همین موضوع باعث شد سمیرا پس از گذشت مدت کوتاهی از من درخواست کمک کند و نهایتا پیشنهاد قتل شوهرش را با من مطرح کرد.»

فرزاد درباره نحوه ارتکاب جنایت به کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی گفت: «با طرح پیشنهاد جنایت، سراغ سعید رفتم و با او طرح دوستی ریختم. طی چندین جلسه ملاقاتی که با سعید داشتم، به دروغ موضوع در اختیار داشتن چند قطعه زیرخاکی را برای وی مطرح کردم و گفتم که قطعات زیرخاکی را در نزدیکی شهرستان قم، در منطقه‌ای بیابانی زیر خاک مخفی کرده‌ام. با این ترفند سعید را شب جنایت همراه خود کردم و به محل جنایت کشاندم.

ساعت ٢٣:٠٠ روز ٢٨ آذر امسال با خودروی سواری متعلق به یکی از دوستانم به دنبال سعید و همسرش رفتم. پس از آن به سمت اتوبان تهران– قم حرکت کردیم تا نهایتا در یک منطقه بیابانی توقف کردیم. درحالی‌که سمیرا نیز پشت سر من و سعید از خودرو پیاده شده بود، مقداری حرکت کردیم. نهایتا با چاقو چندین ضربه به گردن، سینه و شکم سعید زده و او را به قتل رساندم و پس از ارتکاب جنایت به همراه سمیرا به تهران بازگشتیم.»

با اعتراف فرزاد به ارتکاب جنایت و مشارکت همسر مقتول در جنایت، سمیرا نیز بلافاصله دستگیر شد و در همان تحقیقات اولیه ضمن تایید اعترافات فرزاد در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:   «با نقشه قبلی که درباره قتل همسرم کشیده بودیم، به همراه فرزاد به کیلومتر ٥٥ جاده قدیم تهران– قم حرکت کردیم.

پس از رفتن به داخل یک جاده خاکی، فرزاد از خودرو پیاده شد و به بهانه نشان دادن زیرخاکی، همسرم را به داخل بیابان کشاند. درحالی‌که من نیز پشت سر آنها درحال حرکت بودم، فرزاد با چاقویی که از قبل تهیه کرده بود، چند ضربه به همسرم وارد کرد و پس از رها کردن جنازه در بیابان به تهران بازگشتیم.»

سرهنگ علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در رابطه با این پرونده گفت: «با اعتراف متهمان به رهاسازی جسد در منطقه‌ای بیابانی در کیلومتر ٥٥ جاده قدیم تهران–قم، تحقیقات برای کشف جسد مقتول در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

روز ٢٩ دی ماه امسال تیم بررسی صحنه جنایت اداره دهم به همراه متهمان پرونده به محل جنایت مراجعه کرد، اما با وجود بررسی میدانی محل جنایت موفق به کشف جسد یا بقایای جسد نشده و تنها چند تکه لباس آغشته به خون متعلق به مقتول در محل جنایت کشف شد.

درحال حاضر نیز هر دو متهم با قرار بازداشت موقت صادره از سوی شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ٢٧ تهران، برای ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.»
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰