در یک کابین کوچک و کم نور کمپ آوارگان در شمال عراق 12 زن و دختر ایزدی مشغول یادگیری ورزش بوکس هستند. آنها خواهران بوکسور نامیده شده اند.
کد خبر: ۲۲۴۵
|
۰۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸
آموزش بوکس به دختران آواره ایزدیفرارو- در یک کمپ آوارگان در حومه شهر دهوک واقع در شمال عراق دختران آواره ایزدی آموزش بوکس و مبارزه رزمی می بینند.

به گزارش فرارو، این دختران جوان ایزدی که پس از حملات وحشیانه و مرگبار گروه تروریستی داعش از خانه و کاشانه خود آواره شده اند اینک در کمپ آوارگان به ورزش بوکس می پردازند.

آموزش بوکس به دختران آواره ایزدی


این پروژه از سوی یک سازمان غیرانتفاعی در بریتانیا و با هدف بهبود سلامت جسمی و روانی دختران و زنان آواره ایجاد شده است.

در یک کابین کوچک و کم نور کمپ آوارگان در شمال عراق 12 زن و دختر ایزدی مشغول یادگیری ورزش بوکس هستند. آنها خواهران بوکسور نامیده شده اند.

حسنا دختر 17 ساله ایزدی درباره وضعیتش در کمپ آوارگان می گوید: من عضو تیم بسکتبال مدرسه بودم و هنگامی که داعش به سنجار حمله کرد مجبور شدیم با خانواده خود فرار کنیم.

او افزود: صبح آن روز عموی من پیامکی از یکی از بستگان مبنی بر حمله داعش به سنجار دریافت کرد و پس از باخبر شدن بلافاصله آنجا را ترک کردیم.

آموزش بوکس به دختران آواره ایزدیاین دختر درباره فراگیری ورزش بوکس نیز گفت: وقتی با یکدیگر تمرین می کنیم احساس امنیت و قدرت می کنیم و باعث همدلی و اتحاد بیشتر بین ما می شود.

ویان احمد مدیر برگزارکننده بوکس در اردوگاه آوارگان نیز گفت: حدود 40 نفر دیگر برای دوره بعدی ثبت نام کرده اند. زنانی که در دوره اول آموزش می بینند می توانند به عنوان مربی به دیگر علاقمندان به بوکس آموزش دهند.

در کمپ آوارگان شمال عراق حدود 15 هزار نفر زندگی می کنند که اکثریت آنان ایزدی هستند.
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
* نظر:
نام:
ایمیل: