شاهزاد ریما سفیر جدید عربستان در آمریکا
عربستان سعودی در اقدامی شتاب زده و برای جبران کدورت روابط با ایالات متحده بعد از قتل روزنامه نگار عرب، جمال خاشقجی، یک شاهزاده خانم از خانواده‌ی سعودی را به سمت سفیر این کشور در آمریکا منصوب کرده است.
کد خبر: ۲۲۸۳
|
۱۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲
تلاش بن سلمان برای بهبود رابطه با ایالات متحده

زندگی امروز- شاهزاده خانم ریما بنت بندر جایگزین شاهزاده خالد بن سلمان، برادر کوچکتر ولیعهد کنونی عربستان، شده است. خالد بن سلمان طی حکم شبانه‌ی سلطنتی به سمت معاون وزیر دفاع این کشور منصوب شد.
 
فرادید: این جا به جایی بخشی از تلاش‌های عربستان برای خاموش کردن اعتراضات بین المللی درباره‌ی قتل خاشقجی است که اکتبر گذشته در کنسولگری استانبول رخ داد و روابط بین آمریکا و عربستان را تیره کرد.

شاهزاده ریما با قانون گذاران خشمگین آمریکایی مواجه خواهد شد که تهدید کرده‌اند به خاطر قتل روزنامه نگار عرب که گفته شده محمد بن سلمان، ولیعهد کنونی و وزیر دفاع این کشور در آن نقش داشته است، اقدامات سختگیرانه‌ای علیه عربستان سعودی انجام خواهند داد. 

کریستین اولریشن، از موسسه‌ی بیکر وابسته به دانشگاه رایس آمریکا، در این باره گفته است: «انتصاب یک نماینده‌ی جدید نشانه ایست دال بر تلاش‌های ریاض در بهبود بخشیدن به روابط خود با واشنگتن و به وضوح زیر مسئله‌ی مرگ خاشقجی یک خط پر رنگ می کشد [تلاشی است برای خاموش کردن اعتراضات ناشی از مرگ این روزنامه گار]. البته به نظر نمی‌رسد که تلاش موفقیت آمیزی باشد، حداقل در قبال کنگره اقدام موفقیت آمیزی نخواهد بود.»

شاهزاده ریما، دختر سفیر بلند مدت سابق عربستان در آمریکا است. او یکی از مدافعان اصلی توانمند سازی زنان در عربستان سعودی شناخته می‌شود و سابقه‌ی طولانی در انتقاد از شیوه‌ی رفتار با زنان در عربستان دارد. 


منبع: گاردین
ترجمه: سایت فرادید
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
* نظر:
نام:
ایمیل: