آزار جنسی چه بلایی سر کودکان انگلیسی آورده؟

آسیب روانی یا تروما در این پژوهش به معنی تجربه‌ی توهین، آسیب یا خشونت جنسی است. ۷۴ درصد از بریتانیایی های جوانی که دچار PTSD شده بودند، مورد تجاوز جنسی قرار گرفته بودند.
کد خبر: ۲۲۸۸
|
۱۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
آزار جنسی چه بلایی سر کودکان انگلیسی آورده؟فرادید| یافته‌های شوک آور یک تحقیق جدید می‌گوید: از هر ۱۳ کودک انگلیسی ۱ نفر دچار اختلال استرسی بعد از آسیب روانی یا PTSD است، که به خاطر اذیت و آزار یا خشونت جنسی ایجاد می‌شود. همین مسئله باعث شده، کودکانی در سن ۱۲ سالگی، دست به خودکشی بزنند.

به گزارش فرادید به نقل از دیلی میل؛ افرادی که دچار آسیب‌های روانی یا تروما می‌شوند، دو برابر بیشتر احتمال دارد که اختلالات روانی را تجربه کنند و تقریبا ۳۱ درصد از مردم انگلستان در سنین جوانی دچار آسیب‌های روانی می‌شوند.

نیمی از افرادی که دچار PSTD می‌شوند، به خود آسیب می‌رساندند، و خطر گرایش به الکل، انزوا و بیکاری در آن‌ها بیشتر است.
 
 
آمار اختلال استرسی بعد از آسیب روانی در بریتانیا شوک آور است
 آمار کالج کینگز لندن، اولین نوع از تحقیقاتی از این دست است که به بزرگی این مسئله در بریتانیا پرداخته است.

کارشناسان می‌گویند، این پژوهش یک «هشدار بیدار باش» است، زیرا نشان می‌دهد که تعداد زیادی از افراد جوان که از PSTD رنج می‌برند، هرگز تحت درمان قرار نمی‌گیرند.

این پژوهش که توسط ژورنال روان پزشکی لنست، انجام شده است، تعداد ۲۰۰۰ کودک اهل انگلستان و ویلز را از سال ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۵ مورد مطالعه قرار داده است. حدود ۷.۸ درصد از این کودکان قبل از رسیدن به سن ۱۸ سالگی دچار PSTD شده بودند و از هر ۵ نفر فقط ۱ نفر طی یکسال گذشته تحت درمان قرار گرفته بودند.

آسیب روانی یا تروما در این پژوهش به معنی تجربه‌ی توهین، آسیب یا خشونت جنسی است. ۷۴ درصد از افراد جوانی که دچار PTSD شده بودند، مورد تجاوز جنسی قرار گرفته بودند.

پژوهشگر ارشد این پروژه، پروفسور دانیس، از موسسه‌ی روان کاوی، روان شناسی و علوم اعصاب، گفت:: «یافته‌های ما نشان می‌دهد که آسیب روانی کودکی در انگلستان یک مسئله نگران کننده‌ی بهداشتی است، و هنوز موارد زیادی از آسیب‌های روانی گزارش نمی‌شوند.»

منبع: دیلی میل
ترجمه: فرادید
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰