1000 فقره سرقت در کارنامه سیاه یک دزد

این متهم تا کنون به هزار فقره سرقت اعتراف کرده ولی با توجه به سوابق وی احتمال دارد که میزان سرقت‌ها بیش از این باشد. بنابر دستور دادیار شعبه دوم دادیاری ناحیه ۳۴ تهران، پرونده این متهم در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار دارد تا نتیجه تحقیقات تکمیل شود.
کد خبر: ۲۳۵۹
|
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
زندگی امروز- معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری یک سارق سابقه دار لوازم داخلی خودرو در جنوب تهران با اعتراف به بیش از هزار فقره سرقت خبرداد.

 سرهنگ کارآگاه شمس‌الدین میرزکی در تشریح این خبر گفت: در یازدهمین روز از بهمن ماه امسال حسب شکایت شهروندان، ماموران کلانتری ۱۵۲ خانی آباد‌نو  پرونده‌ای را در خصوص سرقت لوازم داخلی خودرو تشکیل دادند. پس از تحقیقات اولیه پرونده برای تحقیقات بیشتر و دستگیری متهم در اختیار کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

وی افزود:  کارآگاهان اداره ۲۰ پلیس آگاهی پایتخت، با انجام تحقیقات در این خصوص موفق شدند سارق مذکور را شناسایی کنند و تحت تعقیب قرار دهند. وی افزود: در تحقیقات انجام شده مشخص شد که این متهم به نام (حمید) از سال ۹۵ با تعویض پلاک اصلی خودروی خود با پلاک های مسروقه، اقدام به سرقت لوازم داخلی خودرو در محدوده‌های جنوب تهران می کرده و در این خصوص چند بار نیز دستگیر شده و به زندان افتاده است اما هر بار پس از رهایی با تغییر شیوه و شگرد، مجدد اقدام به سرقت می کرده است.

معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی پایتخت، با اشاره به این مطلب که کارآگاهان در بررسی‌های تکمیلی موفق به شناسایی مخفیگاه سارق شدند، گفت: با هماهنگی از سوی مرجع قضایی، تیمی از کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی، به مخفیگاه متهم واقع در محله خانی آباد نو اعزام شدند و این متهم را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

وی اظهار کرد: متهم برای تحقیقات به اداره ۲۰ منتقل شد و به کارآگاهان گفت که با سرقت دو پلاک از دو خودرو و نصب این پلاک ها به صورت نوبتی روی خودروی خود، برای سرقت در محله‌های جنوبی تهران می رفته و هر بار به شیوه کج کردن کلاف در خودرو یا با استفاده از پیچ گوشتی اقدام به تخریب درهای خودرو می‌کرده و لوازم و اموال خودرو را به سرقت می برده و پس از سرقت، اموال مسروقه را به مالخران در محدوده خلازیر می فروخته است و آن ها اموال مسروقه را با دو دستگاه خودروی نیسان به شهرستان‌های شمالی تهران منتقل می کرده و می فروخته اند.

میرزکی، با اشاره به این که متهم سه بار سابقه انتقال به زندان به جرم سرقت و ضرب و جرح و درگیری دارد و آخرین بار در سال ۹۵ از زندان آزاد شده و مجدد به سراغ تبهکاری های خود رفته است، تصریح کرد: این متهم سابقه دار در تحقیقات انجام شده به هزار فقره سرقت لوازم داخلی خودرو اعتراف کرده است و تاکنون مالخران اموال مسروقه به همراه خودروهای نیسان که اموال مسروقه را به شهرستان های شمالی تهران منتقل می کردند، دستگیر شده اند.

براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی پایتخت، در پایان با اشاره به این مطلب که تحقیقات درخصوص شناسایی همدستان احتمالی این سارق در حال انجام است، خاطرنشان کرد: این متهم تا کنون به هزار فقره سرقت اعتراف کرده ولی با توجه به سوابق وی احتمال دارد که میزان سرقت‌ها بیش از این باشد. بنابر دستور دادیار شعبه دوم دادیاری ناحیه ۳۴ تهران، پرونده این متهم در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار دارد تا نتیجه تحقیقات تکمیل شود.
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰