نرخ‌های پیشنهادی چندان با نرخ‌های اعلامی در تابستان و پاییز تفاوت ندارد، اما واقعیت رکودی بازار سبب می‌شود موجرانی که قصدشان برای اجاره ملک جدی است، پای معامله به درخواست مستاجر برای تعدیل ودیعه پاسخ مثبت دهند؛ ضمن اینکه همین حالا هم فایل‌های قیمت‌مناسب بر اساس ارزش اجاری آپارتمان در هر منطقه در بازار وجود دارد که قیمت آنها بدون تعدیل هم اندکی از سطح قیمت منطقه پایین‌تر است.
کد خبر: ۲۳۸۷
|
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶
رهن کامل آپارتمان در پایتختزندگی امروز- واسطه‌های ملکی بر این باورند که بهای رهن کامل اعلامی از سوی موجران در بازار اسفند ماه قابل تعدیل است و تجربه قراردادهای چند هفته اخیر نشان می‌دهد اغلب آنها برای اینکه موفق به اجاره ملک خود شوند، قدری از قیمت پیشنهادی اولیه عقب‌نشینی می‌کنند.

به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، نگاهی به بهای پیشنهادی رهن کامل آپارتمان‌های مسکونی در مناطق مختلف شهر تهران نشان می‌دهد تعداد آپارتمان‌های عرضه شده به‌صورت رهن کامل در اسفند ماه قدری افزایش یافته است. برخی از واسطه‌ها این افزایش را به شوک معاملاتی بهمن ماه نسبت می‌دهند. آنها معتقدند با توجه به افزایش ۴۰ درصدی معاملات مسکن در بهمن ماه و از آنجا که عده زیادی از خریداران بخشی از نقدینگی خود را از طریق عرضه در بازار رهن و اجاره تامین می‌کنند، در اواخر بهمن و اوایل اسفند شاهد افزایش تعداد آپارتمان‌های رهن کامل بوده‌ایم.

در مورد بهای رهن کامل نیز، نرخ‌های پیشنهادی چندان با نرخ‌های اعلامی در تابستان و پاییز تفاوت ندارد، اما واقعیت رکودی بازار سبب می‌شود موجرانی که قصدشان برای اجاره ملک جدی است، پای معامله به درخواست مستاجر برای تعدیل ودیعه پاسخ مثبت دهند؛ ضمن اینکه همین حالا هم فایل‌های قیمت‌مناسب بر اساس ارزش اجاری آپارتمان در هر منطقه در بازار وجود دارد که قیمت آنها بدون تعدیل هم اندکی از سطح قیمت منطقه پایین‌تر است.


رهن کامل آپارتمان در پایتخت
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
* نظر:
نام:
ایمیل: