سوختن در شعله های آتش تا مرگ ابهام آمیز مادر و دختر

۲«پازل مرگ» روی میز قاضی ویژه قتل عمد

درحالی که کارشناسان آتش نشانی از وجود گاز منواکسید کربن در این منزل مسکونی خبر می دادند و می گفتند که آبگرمکن منزل نیز دودکش ندارد اما شرایط و وضعیت محیط، مرگ آن ها را در هاله ای از ابهام قرار می داد.
کد خبر: ۲۳۹۰
|
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
۲«پازل مرگ» روی میز قاضی ویژه قتل عمد


زندگی امروز- روز گذشته در حالی دو پرونده جنایی مقابل قاضی ویژه قتل عمد مشهد گشوده شد که زوایای تاریک زیادی در ماجرای سوختن پیرمردی در شعله های آتش و مرگ دلخراش مادر و دختر یک ساله اش وجود دارد.

ساعت 6:30 صبح گذشته، اهالی شهرک مهرگان مشهد با مشاهده دود غلیظی که از منزل ویلایی کلنگی برخاسته بود، با آتش نشانی مشهد تماس گرفتند و ماجرا را اطلاع دادند. دقایقی بعد خودروهای آتش نشانی آژیرکشان وارد محل وقوع حادثه شدند و این گونه تلاش ها برای خاموش کردن شعله های آتش ادامه یافت. آتش نشانان باز هم بی محابا دل به شعله های سرکش زدند و شیلنگ های سنگین آب را به داخل منزل مسکونی کشاندند.

نگرانی از سوختن پیرمردی که ادعا می شد به تنهایی در اتاق های آتش گرفته، زندگی می کند، موضوعی بود که بر اضطراب آتش نشانان می افزود وتلاش آن ها را برای نجات پیرمرد دوچندان می کرد اما وقتی شعله های آتش فرونشست، مشخص شد که بخشی از پیکر پیرمرد 70 ساله دچار سوختگی شده و او جان خود را از دست داده است. گزارش خراسان حاکی است با افشای وجود جسد سوخته در منزل مسکونی، پلیس کلانتری محل نیز وارد ماجرا شد و دقایقی بعد با حضور قاضی ویژه قتل عمد در منزل مذکور، تحقیقات درباره این پرونده رنگ جنایی به خود گرفت.

بررسی های میدانی و مقدماتی قاضی کاظم میرزایی نشان می داد پیرمرد با آن که دو زن داشت و یکی از زنان وی به همراه فرزندانش در اتاق های دیگر آن سوی حیاط زندگی می کردند اما او در اتاق های انتهایی منزل به تنهایی به زندگی خود ادامه می داد که این حادثه رخ داد.۲«پازل مرگ» روی میز قاضی ویژه قتل عمد

بنابر گزارش خراسان، برخی اطرافیان پیرمرد مدعی بودند که پای وی پلاتین داشته و به راحتی نمی توانسته خود را از شعله های آتش نجات دهد از سوی دیگر نیز، با صدور دستوری از سوی قاضی شعبه 211 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، کارشناسان آتش نشانی به طور تخصصی مشغول بررسی کانون آتش و علت دقیق وقوع آتش سوزی هستند به همین خاطر جسد پیرمرد هم به پزشکی قانونی انتقال یافت تا علت  مرگ وی پس از معاینات پزشکی، مشخص شود.

مرگ دلخراش مادر و دختر در هاله ابهام
گزارش خراسان حاکی است: هنوز تحقیقات قاضی کاظم میرزایی درباره  ماجرای سوختن پیرمرد در شعله های آتش ادامه داشت که ناگهان خبر تکان دهنده دیگری، او را به منطقه همت آباد مشهد کشاند. نیروهای انتظامی در تماس با قاضی ویژه قتل عمد، از مرگ مشکوک مادر و دختری خبر دادند که احتمالا دچار گازگرفتگی شده اند! در پی دریافت این خبر و با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، بلافاصله  مقام قضایی راهی جاده سیمان شد و بدین ترتیب تحقیقات درباره چگونگی وقوع این حادثه تلخ ادامه یافت.

 اجساد مربوط به زن 25 ساله ای بود که به همراه دختر یک ساله اش و در کنار یکدیگر جان خود را از دست داده بودند. درحالی که کارشناسان آتش نشانی از وجود گاز منواکسید کربن در این منزل مسکونی خبر می دادند و می گفتند که آبگرمکن منزل نیز دودکش ندارد  اما شرایط و وضعیت محیط، مرگ آن ها را در هاله ای از ابهام قرار می داد چرا که خیس نبودن حمام دلیلی بر روشن نشدن آبگرمکن بود و از سوی دیگر هم آثاری بر پیکر قربانیان این حادثه تلخ خودنمایی می کرد که این پرونده را در مسیر پیگیری های قضایی قرار می داد. این درحالی است که فرار همسر زن جوان نیز بر پیچیدگی ماجرای مرگ مادر و دختر افزود و این پرونده را وارد مرحله جدیدی کرد.

منبع: خراسان
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰