طبق آمار منتشر شده حدود 1500 زن کشمیری که همسرانشان عضو گروه های جدایی طلب بوده اند بیوه شده اند. شوهران این زنان در درگیری با نیروهای پلیس و ارتش هند کشته شده اند.
کد خبر: ۲۴۳۴
|
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۸
زنانی که در جنگ کشمیر بیوه شده‌اند


فرارو- جنگ در کشمیر؛ منطقه تحت منازعه بین هند و پاکستان بیش از همه زندگی زنان این منطقه را تحت تاثیر قرار داده است.

زنانی که در جنگ کشمیر بیوه شده‌اند


به گزارش فرارو، جنگ در کشمیر کماکان ادامه دارد و شمار زیادی از زنان کشمیری همسران، پدران و پسران خود را در این جنگ خانمان سوز از دست داده اند.


زنانی که در جنگ کشمیر بیوه شده‌اندطبق آمار منتشر شده حدود 1500 زن کشمیری که همسرانشان عضو گروه های جدایی طلب بوده اند بیوه شده اند. شوهران این زنان در درگیری با نیروهای پلیس و ارتش هند کشته شده اند.

نابزار بانو که اکنون 83 ساله است می گوید: من چهار فرزندم را که عضو گروه های جدایی طلب بودند از دست داده ام. او اکنون در یک خانه کوچک در یکی از روستاهای کشمیر جنوبی زندگی می کند.

وی افزود: شوهرم بر اثر مشکلات کلیوی درگذشت و سه فرزندم را نیز بر اثر جنگ از دست دادم. زندگی من پس از مرگ شوهرم بدتر شده است.

کشمیر منطقه ای است که دو کشور هند و پاکستان بر سر آن اختلاف و جنگ دارند. طی سه دهه گذشته بیش از 70 هزار نفر بر اثر این اختلاف در کشمیر کشته شده اند.

پیرزنی 85 ساله به نام خورشی نیز از سرنوشت فرزندش اطلاعی ندارد. او اوایل سال 2018 در جامو کشته شده است.


زنانی که در جنگ کشمیر بیوه شده‌اند


شوهر شاکیلا نیز یک پلیس در کشمیر بوده که در حمله نیروهای جدایی طلب کشته شده است. این زن نیز می گوید: فرزندانم در مورد پدرشان سؤال می پرسند، آنها از اتفاقی که برایش افتاده اطلاعی ندارند و من نمی دانم چه پاسخی به آنها بدهم.

زنانی که در جنگ کشمیر بیوه شده‌اندنسیمه بانو نیز زنی است که شوهرش از 16 سال پیش تاکنون ناپدید شده است و از سرنوشت او اطلاعی در دست نیست.

در اوایل دهه 90 بسیاری از جوانان کشمیری به پاکستان رفتند تا برای مبارزه با نیروهای امنیتی هند آموزش نظامی ببینند و بسیاری از آنان در این جنگ کشته شدند.
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
* نظر:
نام:
ایمیل: