"اگر چیزی را از ته دل می‌خواهید، اگر رویایی دارید، اگر می‌خواهید پزشک شوید، شناگر شوید یا معلم، اگر اشتیاق چیزی در وجود شماست صد درصد تلاشتان را بکنید و هر چه هم که شد از آن دست نکشید."
کد خبر: ۲۴۴۰
|
۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۲
مهاجر سوری که می‌خواهد مایکل فلپس شود


زندگی امروز- مهارت یک مهاجر سوری در یادگیری شنا، شناگران حرفه‌ای را متعجب کرده است. "عید الجزایرلی" شنا را فقط در دوازه ماه به طور حرفه‌ای یاد گرفت و حالا می‌خواهد در المپیک شرکت کند.

این مهاجر ۲۴ ساله وقتی که می‌خواست با یک قایق کوچک چوبی و از راه دریای مدیترانه خودش را به اروپا برساند، نزدیک بود غرق شود. او اکنون با یک خانواده بریتانیایی در لندن زندگی می‌کند و مصمم است که یکی از اعضای تیم المپیک مهاجران در سال ۲۰۲۰ باشد.

الجزایرلی می‌گوید: "یک شب در خانه نشسته بودم و یوتیوب تماشا می‌کردم که فیلمی درباره مایکل فلپس [قهرمان شنای جهان] چشمم را گرفت. تصمیم گرفتم شناگر ماهر و مایکل فلپس بعدی باشم."

یک سال پیش، عید الجزایرلی، شناکردن بلد نبود؛ حتی نزدیک بود در یک قایق کوچک و وسط دریای مدیترانه غرق شود.

او می‌گوید: "بعد از یک ساعت، موتور قایق از کار افتاد، قایق داشت از هم می‌پاشید و همه شروع کردند جیغ زدن. با خودم فکر کردم، تمام شد. من اینجا می‌‌میرم."

اما او نجات پیدا کرد و شروع کرد به یادگرفتن شنا، آن هم به صورت خودآموز: "اولش خیلی سخت بود. بیشتر از یکی دو متر نمی‌توانستم شنا کنم. "

او سپس گروهی را در حال آموزش شنا دید و سعی کرد از آنها تقلید کند.

این مهاجر سوری می‌گوید: "مربی [این شناگران] متوجه من شد و شنیدم که گفت: 'این یارو هر کاری که ما می‌کنیم را دارد انجام می‌دهد. '"

الجزایرلی می‌گوید که پیش این مربی رفته و ماجرایش را برای او توضیح داده است: "به من گفت: اگر دوست داری می‌توانی پنجشنبه بعد به ما ملحق شوی."

دنیل بولاک که مربی شناست می‌گوید: "من بیست سال مربی شنا بودم و هیچ وقت ندیدم یک بزرگسال بتواند این قدر سریع شنا یاد بگیرد و به سرعت هم پیشرفت کند."

الجزایرلی حالا درس می خواند تا بتواند به دانشگاه برود و خانواده میزبان به او کمک می‌کنند تا عبارت‌های انگلیسی را یاد بگیرد.

او می‌گوید: "اگر چیزی را از ته دل می‌خواهید، اگر رویایی دارید، اگر می‌خواهید پزشک شوید، شناگر شوید یا معلم، اگر اشتیاق چیزی در وجود شماست صد درصد تلاشتان را بکنید و هر چه هم که شد از آن دست نکشید."
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
* نظر:
نام:
ایمیل: