اجرای حکم خلع لباس حسن آقامیری

حسن آقامیری از طریق ایراد سخنرانی‌های انتقادی و گا‌ها جنجالی و انتشار کلیپ‌هایش در شبکه‌های اجتماعی معروف شده و طرفداران زیادی خصوصا در میان نسل جوان دارد. منبر‌های او معمولا به صورت زنده از صفحه‌اش پخش می‌شوند و کلیپ‌هایی نیز توسط دوستداران او از سخنرانی‌هایش منتشر می‌شوند که معمولا بازدیدکننده‌های قابل توجهی دارند.
کد خبر: ۲۵۳۵
|
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
اجرای حکم خلع لباس حسن آقامیریحسن آقا میری در اینستاگرامش نوشت: دادگاه ویژه دیروز با تماس دادگاه ویژه ی روحانیت قم به اجرای احکام دادگاه مراجعه کردم، به نیابت از دادگاه ویژه ی تهران حکم خلع لباس دائم و دو سال حبس تعلیقی به مدت پنج سال به من ابلاغ شد، و در کمال تعجب قاضی اجرای احکام گفت به ما نیابت دادند تا همین جا حکم رو اجرا کنیم!

گفتم یعنی باید الان لباسم رو در بیارم؟

گفت بله اینجور به ما نیابت دادند!

گفتم ماشین من جلوی درب دادسراست میرم و توی ماشین عمامه رو بر میدارم گفت: نه همینجا باید لباس روحانیت رو در بیارید!

گفتم شما هر چیزی که بهتون نیابت بدند انجام میدید خودتون فکر نمیکنید که این کار درست هست یا نه؟

گفت نیابت هر جور باشه عمل میکنم.

من مجبور شدم جلوی چشم مراجعه کنندگان لباسم رو در بیارم و دست بگیرم و از دادگاه خارج بشم!

اون روزی که به دست مرحوم ایت الله بهجت (ره) ملبس شدم.

ایشان این ایه رو تلاوت کردند که (لباس التقوی ذلک خیر)

یعنی اساس چیزه دیگه ای هست باید به باطن توجه داشت.

من هیچ وقت به ظواهر دلبستگی نداشتم و همیشه سعی کردم در طول این سال ها با همه ی سنگ اندازی ها و کارشکنی ها و تهدیدها خلاف واقع حرف نزنم و هزینه ی اون رو هم بپردازم.

اما برخورد امروز دادگاه ویژه و نوع اجرای حکم جای سوالات فراوران داشت!
بچه ها من فکر میکنم.

هیچ انسانِ حقیری وجود نداره.

آدم ها معادن طلا و نقره هستند بدونند یا ندونند.

فقط ممکنه احساس حقارت بکنند ولی در حقیقت حقیر و پست نیستند، حالا اگه یکی از اونهایی که احساس حقارت داشت و خواست شما رو تو این احساسش شریک کنه شما پیش دستی کنید و اون رو تو احساس عزیز بودن خودتون شریکش کنید.

حداقل میتونید دعاش کنید، قطعا اتفاق بزرگی می افته.

یا یه سوال ازش بپرسید، یه سوالی که مجبور باشه بهش فکر کنه...

یا لطیف

سید حسن آقامیری

به گزارش فرارو، حسن آقامیری از طریق ایراد سخنرانی‌های انتقادی و گا‌ها جنجالی و انتشار کلیپ‌هایش در شبکه‌های اجتماعی معروف شده و طرفداران زیادی خصوصا در میان نسل جوان دارد. منبر‌های او معمولا به صورت زنده از صفحه‌اش پخش می‌شوند و کلیپ‌هایی نیز توسط دوستداران او از سخنرانی‌هایش منتشر می‌شوند که معمولا بازدیدکننده‌های قابل توجهی دارند.


با این حال این روحانی جوان از سوی محافل رسمی و به ویژه جریان اصولگرا چهره محبوبی به حساب نمی‌آید.

چند سال پیش که تازه آقامیری در فضای مجازی گل کرده بوده خبرگزاری فارس او را روحانی "کم سواد" که به دنبال کسب شهرت است، معرفی کرد.

خبرگزاری ایرنا دلیل محکومیت آقامیری را سخنرانی‌ها و مصاحبه‌اش با روزنامه همشهری اعلام کرده است. بنا به نوشته این خبرگزاری بسیاری از مخالفان او با برگزاری سخنرانی‌ها و گذاشتن کامنت در فضای مجازی به نوع رفتار و گفتارش معترض شده بودند.

رسانه‌های منتقد آقامیری می‌گویند برخی سخنان او ضدیت آشکار با نص صریح قرآن دارد. این رسانه‌ها معتقدند آقای میری تفکری "انحرافی" و اسلام "تحریف شده" را تبلیغ می‌کند.

منتقدان این روحانی منابع اظهارات و سخنانش را زیر سوال می‌برند و می‌گویند، بسیاری از ادعاهایش بدون منبع معتبر است.

رسانه‌های منتقد برای تحقیر او از عنوان "روحانی تلگرامی" استفاده می‌کنند.عده ای می گویند او درس ها طلبگی را به سختی پشت سر گذاشته است.
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰