برای تغییر دکور روی مجسمه‌ها حساب ویژه‌ای باز کنید. با هزینه‌ای کم می‌شود تعدادی مجسمه تهیه کرد و در قسمت‌های مختلف خانه قرار داد. اما قرار نیست آنقدر مجسمه بگذاریم که خانه‌ به موزه شبیه شود! مجسمه‌ها تنوع بسیار زیادی دارند؛ شاید اول که اسم مجسمه می‌آید، فکرمان به سمت مجسمه انسان برود، اما اگر عاشق حیوانات هستید چرا یک مجسمه‌اش رو نداشته باشید؟
کد خبر: ۲۵۴۴
|
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
راهنمای خرید دکوراسیون منزلزندگی امروز- حرف نوروز که می‌شود فکرمان به سمت خانه‌تکانی، سفره‌ی هفت‌سین، لحظه‌ی تحویل سال، دورهمی با اقوام و دوستان، مسافرت و برای بسیاری از بچه‌ها لباس نو و عیدی می‌رود. در هر سنی که باشیم رسیدن نوروز برایمان جذاب است و با نو شدن فصل حالمان هم تغییر می‌کند. 

برای همین از چند وقت مانده به آغاز سال نو، افراد دست‌به‌کار می‌شوند تا دستی به سر و روی خانه‌شان بکشند و نو شدن را به خانه‌شان هم بیاورند. برخی هم دنبال خرید وسایل دکوری شیک و زیبا هستند تا دکور خانه‌شان را کمی تغییر دهند. تا آغاز سال نو چیزی باقی نمانده است. در این راهنمای خرید دکوراسیون منزل می‌خواهم  چیزهایی را به شما معرفی کنم که بتوانید بهار را هم به خانه خود بیاورید.

برای تغییر دکور روی مجسمه‌ها حساب ویژه‌ای باز کنید. با هزینه‌ای کم می‌شود تعدادی مجسمه تهیه کرد و در قسمت‌های مختلف خانه قرار داد. اما قرار نیست آنقدر مجسمه بگذاریم که خانه‌ به موزه شبیه شود! مجسمه‌ها تنوع بسیار زیادی دارند؛ شاید اول که اسم مجسمه می‌آید، فکرمان به سمت مجسمه انسان برود، اما اگر عاشق حیوانات هستید چرا یک مجسمه‌اش رو نداشته باشید؟ اگر می‌خواهید برای چیزی هزینه کنید که همیشه مد باشد، مجسمه‌های فرشته رو پیشنهاد می‌کنیم؛ مجسمه فرشته‌های کوچک و معصوم. 

اگر هم که قصدتان این است که سبکی هنری ایجاد کنید یا دکوراسیون خانه‌تان خاص‌تر و مدرن‌تر شود، مجسمه‌های عجیب‌وغریب با طراحی‌های خاص برای شما مناسب‌اند. حواستان باشد که برای مجسمه‌های فلزی باید هزینه بیشتری کنید. 

اگر علاقه زیادی به شخصیت‌های ایرانی دارید، مجسمه‌های نماد کوروش و شخصیت‌های ایران باستان گزینه‌های خوبی هستند. اگر بچه دارید، کمی بیشتر روی اندازه و جنس مجسمه‌تان دقت کنید تا نه مجسمه زود جان به جان آفرین تسلیم کند و نه کودک شما حین بازی آسیب ببیند.


وجود گل و گیاه‌ مثل اعضای خانواده به خانه طراوت می‌دهد. پخش شدن انرژی مثبت و بوی عطر گل‌ها و گیاهان وقتی وارد خونه می‌شویم، حالمان را خیلی خوب می‌کند. اما اگر وقت رسیدگی به گل‌ها را ندارید، خودتان را از زیبایی و رنگ‌هایش محروم نکنید و گل مصنوعی بخرید؛ هیچ اشکالی هم ندارد. اما برای اینکه گل‌های مصنوعی ظریف‌تر و ظاهری بهتر داشته باشند، باید کمی بیشتر هزینه کنید.

دنبال راهی ارزان و کم دردسر برای تغییر نور می‌گردید؟ استفاده از شمع در این مورد می‌تواند به شما کمک کند تا با هزینه‌ای کم دکور خانه‌تان را کمی شاعرانه و رمانتیک کنید. اگر شمع معطر تهیه کنید عطر آن هم در فضا پخش می‌شود. برای نوع چیدمان هم نیاز نیست خیلی سخت بگیرید. می‌توانید روی میز و به‌صورت متمرکز بچینید یا در قسمت‌های مختلف خانه پخش کنید. اگر دکورتان پر از وسایل رنگی است، پیشنهاد می‌کنیم چند شمع با رنگ‌های مختلف تهیه کنید. اگر هم ظاهر پر زرق‌وبرق می‌خواهید، شمع‌هایی را تهیه کنید که اکلیلی‌اند؛ وقتی شمع روشن شود، قسمت‌های اکلیلی خودنمایی خواهند کرد. اگر هم جاشمعی در منزل ندارید، غصه نخورید و در انتخابتان بیشتر دنبال شمع‌های پهن بگردید که بدون جاشمعی روی میز می‌ایستند. ضمن اینکه می‌شود در سفره هفت‌سین هم قرارشان داد. حتی اگر نگران ریختن اشک شمع هستید، شمع‌های بدون شعله هم می‌توانند انتخاب خوبی باشند. این شمع‌ها با LED داخلی روشن می‌شوند و می‌توانید میزان نورشان را هم تعیین کنید.

وقتش رسیده که دستی هم به دیوارهای خانه بکشیم. اگر قصد رنگ کردن یا تعویض کاغذدیواری اتاق‌ها را ندارید، می‌شود با یک یا چند تابلوی زیبا دیوارها را هم کمی تغییر داد. چیدمان منزل شما سبک سنتی است یا مدرن؟ هرکدام که باشد لازم نیست خیلی هزینه کنید؛ تابلوهای ارزان‌قیمت هم می‌توانند خودشان را نشان دهند. به شرط اینکه از رنگ‌های مناسب استفاده کنید. مثلا اگر نقاشی یا عکس داخل تابلو خیلی زیباست یا خاص، بهتر است تابلوی شما قاب ساده‌ای داشته باشد تا توجه به خود تابلو جلب شود. تابلوهای چندتکه هم برای فضاهایی مناسب‌اند که دیوارهایش کمی خلوت‌اند. استفاده از تابلوهایی که سایز بزرگ دارند هم می‌توانند در همان نگاه اول توجه دیگران را به خود جلب کنند.

برای خاطراتمان ارزش قائل شویم؛ حالا که داریم خانه و در و دیوارش را نو می‌کنیم، کمی هم جا برای خاطرات خوبمان کنار بگذاریم. اینکه نشانی از لحظات خوش جلوی چشممان باشد، حالمان را هم خوب خواهد کرد. به‌جای اینکه عکس‌ها را در گوشی‌های تلفن همراه ذخیره کنیم، تعدادی عکس چاپ شده را در قاب‌های زیبا در قسمت‌های مختلف خانه بگذارید. قاب دور قاب عکس‌ها معمولا رنگ‌هایی هستند که می‌توانید با سایر وسایل ست کنید. قاب عکس‌هایی هم هستند که چند قاب در کنار هم است که می‌توانید به دیوار آویزان کنید.

تغییر دکوراسیون کمی سلیقه و ریسک نیاز دارد. اول لیست چیزهایی که قبل از این در ذهن داشتید را تهیه کنید و این موارد را هم کنارشان بگذارید. بعد از برآورد هزینه و برنامه‌ریزی، تغییرات را شروع کنید. از سایر اعضای خانواده هم کمک بگیرید تا هم کارها زودتر تمام شود و هم از این دورهم بودن لذت ببرید. برای اینکه بدانید از چه چیزهایی استفاده کنید، از طبیعت ایده بگیرید؛ نگاهی به طبیعت بیندازید و ببینید که رنگ‌ها چطور در کنار هم قرار گرفته‌اند.

 زمان زیادی تا رسیدن سال نو باقی نمانده است. اگر تغییراتی که می‌خواهید ایجاد کنید بیشتر از اضافه کردن ساعت و مجسمه و.. است، از همین حالا دست‌به‌کار شوید. اگر کارها زودتر هم پایان یافتند ایرادی ندارد؛ کمی زودتر به استقبال بهار رفته‌اید و از چیدمان جدید لذت بیشتری می‌برید.

منبع: دیجی مگ
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
* نظر:
نام:
ایمیل: