جوان 19 ساله دانشجو قربانی مواد محترقه دست سازشد

ترقه مرگ!

خبر مرگ جوان 19 ساله، در محل پیچید و دوستان و همسایگان وی، شیون کنان، در انتظار معجزه ای بودند که شاید آن جوان دوست داشتنی زنده بماند! لحظات به کندی می گذشت، نیروهای اورژانس، مرگ دلخراش جوان 19 ساله را تایید کردند و پدر و مادر او را که بر اثر انفجار دچار جراحت سطحی شده بودند، به مرکز درمانی انتقال دادند.
کد خبر: ۲۵۷۷
|
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
ترقه مرگ!
سیدخلیل سجادپور- جوان 19 ساله ای که دردانشگاه تحصیل می کرد، بر اثر انفجار مواد محترقه در منزل مسکونی، در دم جان باخت.

جمعه شب گذشته، صدای مهیب یک انفجار در خیابان شهید کلاهدوز 29 مشهد، اهالی را وحشت زده کرد. لحظاتی بعد زنگ تلفن 125 آتش نشانی به صدا درآمد ونیروهای امداد و نجات و اطفای حریق بلافاصله عازم محل حادثه شدند. جمعیت زیادی در خیابان تجمع کرده بودند که عملیات نجات را همچنان با مشکل مواجه می ساخت. 

خبر مرگ جوان 19 ساله، در محل پیچید و دوستان و همسایگان وی، شیون کنان، در انتظار معجزه ای بودند که شاید آن جوان دوست داشتنی زنده بماند! لحظات به کندی می گذشت، نیروهای اورژانس، مرگ دلخراش جوان 19 ساله را تایید کردند و پدر و مادر او را که بر اثر انفجار دچار جراحت سطحی شده بودند، به مرکز درمانی انتقال دادند. 

از سوی دیگر عملیات آتش نشانان در طبقه دوم مجتمع مسکونی 4 طبقه ادامه داشت تا شعله های اندک آتش اطفا شود و به طبقات دیگر سرایت نکند. همه اهالی و ساکنان خیابان کلاهدوز مشهد در شوک باورنکردنی فرو رفته بودند و هیچ کس نمی توانست باور کند که با وجود هشدارهای مکرر پلیس پیشگیری خراسان رضوی درباره خطرات و آسیب های وحشتناک استفاده از مواد محترقه دست ساز، باز هم این حادثه دلخراش در مشهد رخ داده باشد.

 شدت این انفجار به حدی بود که سر جوان 19 ساله متلاشی شده و دیوار یکی از اتاق خواب ها درحالی فرو ریخته بود که این حادثه تلخ در پذیرایی طبقه دوم آپارتمان به وقوع پیوست! گزارش خراسان حاکی است، با گزارش این انفجار مرگبار از سوی نیروهای کلانتری سناباد مشهد به قاضی ویژه قتل  عمد، بلافاصله تحقیقات قضایی شبانه آغاز شد. 

به دستور قاضی علی اکبر احمدی نژاد، گروه خنثی سازی بمب نیز برای بررسی دقیق و احتمال اختفای مواد محترقه دست ساز دیگر در محل حضور یافتند. ادامه بررسی ها  نشان می داد: احتمالا جوان مذکور قصد داشته با روت های تعدادی از مواد منفجره را با یکدیگر مخلوط کند که این حادثه هولناک رخ داده  چرا که براساس نظرات کارشناسان، مواد محترقه حتی با گرمای دست نیز حالت انفجار به خود می گیرد. 

نیروهای ایستگاه 3 آتش نشانی پس از پایان عملیات و ایمن سازی محیط روانه مقرهای امدادی خود شدند و جسد این جوان که اولین قربانی مواد محترقه طی امسال بود، با صدور دستوری از سوی مقام قضایی به پزشکی قانونی انتقال یافت. بررسی های بیشتر در این باره ادامه دارد.

انفجار بساط یک دستفروش مواد محترقه در تهران
همچنین روز گذشته سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از انفجار بساط یک دستفروش مواد محترقه خبر داد. سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره گفت: ساعت ۱۷:۱۴ دیروز یک فقره آتش سوزی در نازی آباد ، خیابان اکبر مشهدی به سامانه ١٢۵ آتش نشانی شهرداری تهران اعلام شد که در پی آن بلافاصله دو ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند. وی ادامه داد: در محل مشاهده شد بساط یک فرد دستفروش که در کنار خیابان در حال فروش مواد محترقه بوده، به یک باره و به علت نا مشخص دچار انفجار شده که قطعات مواد محترقه در حال پرتاب شدن به اطراف بود.

 وی با اشاره به این که احتمال داشت آتش حاصل از این انفجار به اطراف سرایت کند، گفت: یک دستگاه خودروی پراید که در کنار این بساط توقف کرده بود بعد از انفجار شعله ور شد و خسارت زیادی دید. سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به این که کسبه با هوشیاری کامل کرکره و در‌های مغازه‌ها را بسته بودند تا از آتش گرفتن مغازه‌ها جلوگیری کنند، افزود: برخورد این مواد محترقه با تابلوی مغازه مقابل این بساط نیز باعث به وجود آمدن خسارت شد. ملکی در پایان گفت: خوشبختانه تلفات جانی نداشتیم و آتش پس از مدتی خاموش شد. به گفته وی، محل پس از پایان عملیات اطفای حریق به عوامل انتظامی تحویل شد.
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰