اگر قصد سفر تبریز در نوروز ۹۸ را دارید، باید تمام تلاشتان را بکنید که بلیط اتوبوس یا هواپیما پیدا کنید، چون بلیط قطار تقریبا تمام شده. اتوبوس برای سفر به تبریز بهترین گزینه است و ۶۵ هزار تومان هزینه می‌خواهد. علاوه بر آن باید هزینه‌ای در حدود شبی ۴۰۰ هزار تومان برای اقامت در هتل‌های تبریز کنار بگذارید
کد خبر: ۲۵۷۹
|
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
سفر تبریز در نوروز ۹۸؛ همه آنچه باید بدانیدفرارو- سفر تبریز در نوروز ۹۸ از آن دسته سفر‌هایی خواهد شد که احتمالا تا حالا تجربه‌اش نکردید. جاذبه‌های گردشگری تبریز یا به طور کلی آذربایجان شرقی در فصل بهار بسیار دیدنی‌تر می‌شوند. 

تنها مشکلی که در مورد سفر به تبریز دارید این است که بلیط قطار برای نوروز ۹۸ تقریبا به پایان رسیده و به مشکل می‌توانید آن را از آزانس‌های مسافرتی تهیه کنید. البته هر مشکلی یک راه‌حلی هم دارد. برای همین بهترین گزینه برای این سفر، سفر تبریز با اتوبوس است که به راحتی آب خوردن بلیط آن پیدا می‌شود و شما را هفت ساعته به تبریز می‌رساند. تازه اگر زمان سفر برایتان اهمیت زیادی داشته باشد می‌توانید سراغ گزینه سفر تبریز با هواپیما بروید که حداقل ۲۰۰ هزار تومان خرج دارد. 

توجه داشته باشید که برای اقامت در هتل‌های تبریز باید یک بودجه ویژه در نظر بگیرید. هزینه شبی ۴۰۰ هزار تومان برای هتل‌های تبریز کاملا عادی است. هرچند به چشم ما گران به نظر می‌رسد.

سفر تبریز با قطار؛ ۶۰ تا ۷۳ هزار تومان
اگر قصد سفر تبریز در نوروز ۹۸ با قطار را دارید باید بگویم دیگر نمی‌توانید از سایت‌های اینترنتی بلیط تهیه کنید و برای این کار باید سراغ آژانس‌های مسافرتی بروید. چراکه تقریبا ظرفیت قطار‌ها به مقصد تبریز به پایان رسیده است. 

با این حال بهتر است بدانید هر روز دو قطار از ایستگاه راه‌آهن تهران به سمت تبریز حرکت می‌کنند. هر کدامشان یک سری کوپه‌های چهار نفره دارند و یک سری کوپه‌های شش نفره. این یعنی سفر تبریز با قطار‌های اتوبوسی منتفی است. قیمت بلیط این قطار‌ها در ایام نوروز بین ۶۰ تا ۷۳ هزار تومان متغیر است و ساعت حرکت آن‌ها روزانه ساعت ۷:۲۰ و ۸:۱۵ عصر است و هر کدامشان به ترتیب ۱۲ ساعته و ۱۳ ساعته شما را به تبریز خواهند رساند. با توجه به اینکه پیدا کردن بلیط قطار به مقصد تبریز در این روز‌ها مشکل است، قطار گزینه آنچنان خوبی برای سفر تبریز در نوروز ۹۸ نیست.

سفر تبریز با اتوبوس؛ ۶۶ هزار تومان
همیشه سفر با اتوبوس یکی از بهترین گزینه‌ها است. به خصوص برای شهر‌هایی که زیادی دور نیستند. تنها نکته منفی سفر با اتوبوس آنجاست که ممکن است به خاطر ترافیک نوروزی مدت زمان سفرتان افزایش پیدا کند. خوبی سفر تبریز با اتوبوس این است که ترافیک نوروزی در مسیر ان بعید به نظر می‌رسد. بالاخره مزیت اتوبان سه بانده سراسری بین تهران و تبریز همین است. نهایت ترافیکی که در سفر به تبریز شاهد خواهید بود،

 تا شهر کرج است که مسیر تبریز و رشت از هم جدا می‌شود. مزیت دیگر سفر تبریز با اتوبوس در پایانه شیک و مدرنی است که به تازگی در تبریز افتتاح شده و از نظر شکل ظاهری تفاوت زیادی با فرودگاه‌های بین‌المللی ندارد. بعید است بتوانید پایانه اتوبوسرانی بین شهری شیک‌تر از پایانه مرکزی تبریز در کشور پیدا کنید. اتوبوس‌های تبریز عموما از پایانه‌های بیهقی و غرب راه می‌افتند و قیمت بلیط آن‌ها ۶۵ یا ۶۶ هزار تومان است. در سفر تبریز با اتوبوس احتمالا حدود هفت ساعت در راه خواهید بود. چراکه فاصله تهران تا تبریز حدود ۶۳۰ کیلومتر است و هر روز تقریبا ۲۵ اتوبوس این مسیر را به سمت تبریز طی می‌کنند.

سفر تبریز با هواپیما؛ ۲۰۰ تا ۵۷۰ هزار تومان
اگر قصد سفر تبریز در نوروز ۹۸ با هواپیما را دارید، خیلی لازم نیست نگران تهیه بلیط باشید. بلیط هواپیما به مقصد تبریز جز در روز ۲۸ اسفند که اوج گرانی بلیط هواپیماست، در بقیه روز‌ها شرایط نسبتی عادی دارد. طوری که قیمت بلیط هواپیما برای سفر تبریز در نوروز ۹۸ بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان متفاوت است. البته این نرخ ارزان‌ترین بلیط هواپیما در روز‌های عید است، اگر سراغ بلیط‌های گران‌تر بروید، با هزینه ۵۰۰ هزار تومانی روبرو خواهید بود. برای همین بهتر است سفرتان را طوری برنامه‌ریزی کنید که حتما لازم نباشد ۲۸ اسفند راهی تبریز شوید. چراکه ارزان‌ترین بلیط در این روز ۳۵۰ هزار تومان قیمت دارد و تا ۵۷۰ هزار تومان می‌رسد. سفر تبریز با هواپیما تقریبا یک ساعت زمان می‌برد و هواپیما‌های تبریز بعد از گذشت این مدت زمان کوتاه شما را به فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد تبریز خواهند رساند.

رزرو هتل در تبریز برای نوروز ۹۸؛ شروع قیمت از ۲۱۰ هزار تومان
تبریز چهار هتل پنج ستاره دارد که در بین آن‌ها می‌توان به هتل پنج ستاره شهریار در نزدیکی پارک ائل گلی، هتل پارس ائل گلی و هتل کایا لاله پارک اشاره کرد. حداقل بودجه لازم برای یک شب اقامت در ارزان‌ترین اتاق هتل پنج ستاره شهریار ۶۰۰ هزار تومان است و برای رزرو آن هرچه زودتر باید اقدام کنید. 

چراکه اتاق‌های این هتل پنج ستاره برای ایام نوروز در حال پر شدن هستند. هتل پارس ائل گلی تبریز که یک ویو نسبتا خوب رو به پارک ائل گلی دارد، حداقل ۴۴۰ هزار تومان برای ارزان‌ترین اتاقش هزینه دریافت می‌کند. اگر سراغ هتل کایا لاله پارک بروید باید ۵۲۰ هزار تومان برای یک شب اقامت در ارزان‌ترین اتاق این هتل هزینه کنید. یکی دیگر از هتل‌های پنج ستاره تبریز در خارج این شه رواقع شده و در دهکده توریستی کندوان قرار دارد. این هتل مثل بقیه بنا‌های دهکده کندوان، در دل صخره‌های کوه کندوان قرار دارد. هزینه یک شب اقامت در این هتل از ۶۲۰ هزار تومان شروع می‌شود رو به بالا.

در بین هتل‌های چهار ستاره تبریز می‌توانید سراغ هتل گسترش، هتل پتروشیمی یا هتل بین‌المللی تبریز بروید. حداقل هزینه لازم برای یک شب اقامت در هتل چهار ستاره پتروشیمی ۳۸۰ هزار تومان است. قیمت اتاق‌های هتل گسترش تبریز از شبی ۲۶۵ هزار تومان شروع می‌شود و برای رزرو ارزان‌ترین اتاق هتل بین‌المللی تبریز باید حداقل ۲۷۰ هزار تومان هزینه کنید.

اگر خواستید می‌توانید سراغ هتل‌های سه ستاره تبریز بروید. هزینه یک شب اقامت در ارزان‌ترین اتاق هتل آزادی تبریز دست کم ۲۲۵ هزار تومان است. هتل اهراب برای یک شب اقامت حداقل ۲۱۰ هزار تومان از شما هزینه دریافت می‌کند. شروع قیمت‌های هتل آپارتمان استقبال تبریز از ۲۴۰ هزار تومان است.
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
* نظر:
نام:
ایمیل: