سرنوشت "دونالد ترامپ"

پرونده‌های دونالد ترامپ طیف گسترده‌ای از اتهامات است. از جمله دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶، بحث پولشویی و منابع مالی ترامپ و همچنین مسائل اخلاقی که آیا بالاخره وی از حساب شخصی خود مبالغ مطرح شده را پرداخت کرده یا از منابع مالی انتخاباتی. این‌ها مجموعه دردسر‌هایی است که دونالد ترامپ در سال آینده با آن‌ها مواجه است
کد خبر: ۲۶۶۱
|
۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
سرنوشت
فرارو- یک تحلیلگر مسائل بین الملل گفت: «اینکه دموکرات‌ها بدون در نظر گرفتن نتیجه استیضاح به دنبال آن هستند که دونالد ترامپ را به این مرحله برسانند، دلایل مختلفی دارد که مهمترین آن‌ها مسئله انتخابات سال ۲۰۲۰ است. زیرا به هرحال حتی اگر استیضاح رای نیاورد هم این مسئله می‌تواند چهره ترامپ را در افکار عمومی ایالات متحده مخدوش کند؛ لذا در هر صورت کلید خوردن استیضاح رئیس جمهور ایالات متحده، یک برگه برنده برای دموکرات‌ها محسوب می‌شود و آن‌ها در سال آینده تمام توان و تلاش خود را معطوف به برگزاری استیضاح خواهند کرد.»

امیرعلی ابوالفتح کارشناس مسائل آمریکا طی گفتگو با فرارو در خصوص وضعیت دونالد ترامپ عنوان کرد: «از الان به نظر می‌رسد که مهمترین مشکل رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا پرونده‌هایی است که در مجلس نمایندگان در حال بررسی است. به خصوص اینکه بعد از انتخابات میان‌دوره، کنگره کاملا در اختیار دموکرات‌ها قرار گرفته است و آن‌ها هم اصلا دل خوشی از دونالد ترامپ ندارند؛ لذا بدون شک در سال آینده روند بررسی این پرونده‌ها سرعت و گستره بیشتری پیدا خواهد کرد و وی را با مشکلات جدید و بزرگی مواجه می‌کند.»

به گزارش فرارو، وی تصریح کرد: «زیرا این پرونده‌ها طیف گسترده‌ای از اتهامات است از جمله دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶، بحث پولشویی و منابع مالی ترامپ و همچنین مسائل اخلاقی که آیا بالاخره وی از حساب شخصی خود مبالغ مطرح شده را پرداخت کرده یا از منابع مالی انتخاباتی. این‌ها مجموعه دردسر‌هایی است که دونالد ترامپ در سال آینده با آن‌ها مواجه است. ضمن اینکه از همین الان هم دموکرات‌ها دورخیز کرده اند بتوانند این ماجرا را به استیضاح بکشانند که حتی اگر هم رای نیاورد، حداقل یکبار مانند آقای بیل کلینتون استیضاح شده باشد.»

او ادامه داد: «اینکه دموکرات‌ها بدون در نظر گرفتن نتیجه استیضاح به دنبال آن هستند که دونالد ترامپ را به این مرحله برسانند، دلایل مختلفی دارد که مهمترین آن‌ها مسئله انتخابات سال ۲۰۲۰ است. زیرا به هرحال حتی اگر استیضاح رای نیاورد هم این است که این مسئله می‌تواند چهره ترامپ را در افکار عمومی ایالات متحده مخدوش کند؛ لذا در هر صورت کلید خوردن استیضاح رئیس جمهور ایالات متحده، یک برگه برنده برای دموکرات‌ها محسوب می‌شود و ان‌ها در سال آینده تمام توان و تلاش خود را معطوف به برگزاری استیضاح خواهند کرد.»

این تحلیلگر مسائل بین‌الملل افزود: «یکی دیگر از مشکلات دونالد ترامپ دوشقه شدن کنگره است که می‌تواند موانع زیادی بر سر راه او ایجاد کند و بسیاری از برنامه‌های وی را با مشکلات و مخالفت‌هایی مواجه کند. نمونه آن همین مسئله دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک است. یا مثلا همین مسئله لغو وضعیت اضطراری از سوی نمایندگان که با وتوی دونالد ترامپ مواجه شد. البته ترامپ اخیرا تلاش کرد که به نوعی رابطه خود با دموکرات‌ها را بهبود ببخشد و دیدیم که به گرمی و صمیمیت با نانسی پلوسی در دیدارشان طی نشست با نخست وزیر نیوزلند برخورد کرد، اما این هم قاعدتا نه می‌تواند و نه خواهد توانست رابطه میان او و دموکرات‌ها را بهبود ببخشد.»

ابوالفتح در خصوص اینکه آیا ادامه این روند و وضعیتی که دونالد ترامپ در میان افکار عمومی جهان و داخلی ایالات متحده دارد، به شکست وی در انتخابات منجر خواهد شد یا خیر، گفت: «هنوز زمان زیادی تا انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده باقی مانده است و نمی‌توان یک پیشبینی کامل انجام داد و باید فضای انتخاباتی یک سرو سامانی بگیرد. زیرا فعلا در مرحله ورود تدریجی افراد هستیم. اما یک نکته بسیار مهم وجود دارد و آن نشانه‌هایی مبنی بر کند شدن رشد اقتصادی در ایالات متحده است که این روز‌ها مشاهده می‌شود و این با توجه به تاثیری که روی نظر رای دهندگان می‌گذارد، بعید نیست که شرایط ترامپ را دگرگون کند. یعنی اگر اقتصاد آمریکا به سمت رکود حرکت کند، قطعا دونالد ترامپ با ریزش آرا مواجه خواهد شد.»
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰