معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت‌احوال کشور از آمار ازدواج و طلاق به‌عنوان شاخصی حداقلی در شناخت از خانواده در ایران نام برد...
کد خبر: ۲۶۹
|
۰۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۹
معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت‌احوال کشور از آمار ازدواج و طلاق به‌عنوان شاخصی حداقلی در شناخت از خانواده در ایران نام برد و گفت: آمار ازدواج و طلاق نماگری مناسب و کافی برای توصیف وضعیت نهاد خانواده در ایران نیست.

به گزارش ایسنا، حمید درخشانی‌نیا ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه مدیران کل پیشین و جدید ثبت احوال استان سمنان، اظهار کرد: توصیف دقیق و علمی خانواده نیازمند پژوهش‌های دقیق علمی در سطوح ملی و منطقه‌ای است.

وی از ثبت 402 هزار و 991 واقعه ازدواج در 6 ماهه امسال خبر داد و گفت: البته بخشی از این ازدواج‌ها مربوط به سال‌های قبل است که امسال ثبت شده‌اند.

وی سهم استان سمنان از ازدواج‌های امسال کشور را 6 دهم درصد برشمرد و گفت: نرخ ازدواج در کشور 8.7 در هر هزار نفر جمعیت است که این رقم در استان سمنان 7.2در هر هزار نفر از جمعیت است.

میانگین سن ازدواج و طلاق مردان و زنان ایرانی

معاون وزیر با اشاره به میانگین سن ازدواج در ایران تصریح کرد: میانگین سن ازدواج در مردان ایرانی در اولین ازدواج 27.5 و در زنان کشور 23 سال است.

درخشانی‌نیا با اشاره به برخی آمار مربوط به طلاق در کشور خاطرنشان کرد: امسال و در 6 ماهه اول سال، 92 هزار و 290زوج ایرانی از هم جدا شدند که سهم استان سمنان از این طلاق‌ها با 426 رویداد طلاق، نیم درصد کل طلاق‌های کشور بوده است.

رئیس سازمان ثبت‌احوال کشور متوسط سنی مردان در زمان وقوع طلاق در کشور را 36 سال اعلام کرد و افزود: متوسط سن زنان ایرانی مطلقه در زمان وقوع طلاق به طور میانگین 31 سال است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در آیین معارفه مدیرکل جدید ثبت احوال استان، بر لزوم تکریم ارباب رجوع در ادارات زیرمجموعه این سازمان تاکید کرد و گفت: فرصت خدمت به مردم مهمترین گوهر ارزشمندی است که همه ما در اختیار داریم و لذا باید از آن در راستای خدمت به مردم و آبادی آخرت خود استفاده کنیم.

این مقام مسئول از ضرورت وحدت، اتحاد و همدلی به عنوان نخستین انتظار خود از مسئولان نام برد و گفت: ما در سایه همین وحدت و همدلی بود که در جنگ تحمیلی 8 ساله نیز باوجود حمایت همه دنیا از صدام، به پیروزی رسیدیم.

رئیس سازمان ثبت‌احوال کشور بر لزوم پاسخگویی به مردم با سعه‌صدر تاکید کرد و افزود: تکریم ارباب رجوع و مهمتر از همه گشاده‌رویی در پاسخگویی به آنها وظیفه تک تک کارکنان است که باید به آن جامه عمل بپوشند.

وی از اسناد هویتی به عنوان امانت مردم یاد و اظهار کرد: حفاظت و حراست از این امانت مطالبه به حق دیگری است که مردم از ما دارند.

درخشانی‌نیا، با بیان اینکه در دولت تدبیر وعده دادیم که مدیران ثبت‌احوال از بین همکاران انتخاب شوند افزود: به همین وعده عمل کردیم و تقریبا تمامی مدیران این سازمان از بین نیروهای متخصص و کارآمد این سازمان انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه تغییر مدیران در نظام ما جابجایی سنگرها است افزود: بسیاری از مدیران در کشور ما با همان روحیه دوران دفاع مقدس به مردم خدمت می‌کنند لذا جابجایی مدیران در سازمان ارزشی مثل ثبت‌احوال تغییر سنگر است.

معاون وزیر کشور ادامه داد: در این چند سال به ندرت و مگر به ضرورت نیرویی از خارج از مجموعه بر مصدر مدیریت در ثبت احوال نشسته باشد.

درخشانی‌نیا ضمن تبریک هفته دفاع مقدس به تعبیر زیبای رهبری در خصوص اینکه دفاع مقدس یک گنج است گفت: آنچه در دفاع‌مقدس سبب پیروزی ما در مقابل جبهه دشمن شد، وحدت و روحیه برادری و همدلی بود.

وی بر لزوم انتقال ارزش‌های دفاع مقدس تاکید کرد و افزود: در سایه همین گنج دفاع مقدس بود که کشور ما در بسیاری از موارد به خودکفایی و خوداتکایی رسید.

این مقام مسئول با بیان اینکه برادری و وحدت نیاز همیشگی ما است تصریح کرد: اگر وحدت و برادری که متاسفانه در یک مقطع در کشور کمتر شد، همچنان وجود داشته باشد و دغدغه همه ما باشد ایران اسلامی بر همه مشکلات فائق می‌آید.
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
* نظر:
نام:
ایمیل: