برای این مسائل به دیگران توضیح ندهید

اعتقادات هر کس به خودش مربوط است، بنابراین دلیلی ندارد که شما برای دیگران در مورد آنها توضیح دهید. البته اگر دیگران در مورد اعتقادات مذهبی و سیاسی از شما سوال کردند، تا جایی که فکر می کنید آزارتان نمی دهد، می توانید در موردش حرف بزنید اما ابن را بدانید که مجبور نیستید برای جلب رضایت دیگران آنچه نمی خواهید را به زبان آورید یا این که برای متقاعد کردن آنها هزار دلیل و برهان بیاورید.
کد خبر: ۲۷۱۰
|
۰۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۶

برای این مسائل به دیگران توضیح ندهید

زندگی امروز- تصمیماتی که ما در زندگی مان می گیریم، به شخصیت، فرهنگ، بلوغ، علاقه شخصی و خیلی از فاکتورهای دیگر وابسته است. بنابراین ما نمی توانیم دیگران را به خاطر تصمیماتی که می گیرند یا رفتارهایی که از خود نشان می دهند، سرزنش کنیم. برخی از موضوعات هستند که کاملا شخصی می باشند، موضوعاتی مثل اعتقادات شخصی، رابطه عاطفی یا حقوق دریافتی... بنابراین نیازی نیست که در مورد آنها به دیگران توضیح بدهیم. بنابراین اگر در مواردی که در ادامه برایتان آورده ایم، مورد حمله سوالات اطرافیان قرار گرفته اید، بدانید که شما هیچ تعهدی برای توضیح به آنها ندارید.

اعتقادات مذهبی و سیاسی
اعتقادات هر کس به خودش مربوط است، بنابراین دلیلی ندارد که شما برای دیگران در مورد آنها توضیح دهید. البته اگر دیگران در مورد اعتقادات مذهبی و سیاسی از شما سوال کردند، تا جایی که فکر می کنید آزارتان نمی دهد، می توانید در موردش حرف بزنید اما ابن را بدانید که مجبور نیستید برای جلب رضایت دیگران آنچه نمی خواهید را به زبان آورید یا این که برای متقاعد کردن آنها هزار دلیل و برهان بیاورید. آنجا که توضیح در مورد این مسائل برایتان سخت است، بهتر است که سکوت کنید.

روابط عاطفی
به دیگران این اجازه را ندهید که زندگی عاطفی شما را در کنترل خود داشته باشند یا که مدام در مورد آن نظر دهند. تنها شمایید که می توانید برای رابطه تان تصمیم بگیرید. اگر شما از فردی خوشتان آمد اما دیگران نظر مثبتی راجع به آن نداشتند، بهتر است که به نظرات آنها توجهی نکنید و راه خودتان را بروید. شما مجبور نیستید برای آنها توضیح دهید که چه چیز طرف مقابل شما را جذب کرد. تنها کافی ست که به ندای قلب تان گوش دهید و راه خودتان را بروید.

تنهایی
شاید از این که شما تنهایی را انتخاب کرده باشید، مورد نقدهای منفی و بمباران سوالات دیگران قرار بگیرید، اما این زندگی شماست و به هیچ کس دیگری ربطی ندارد، بنابراین دلیلی ندارد که به آنها توضیح دهید. شاید شما در این وضعیت احساس آرامش می کنید یا این که از آزادی که دارید لذت می برید. دلیل شما هر چه باشد تنها به خودتان مربوط است. بنابراین در مقابل این سوال اطرافیان که «چرا تنهایی؟» بهتر است که سکوت کنید.

عذرخواهی نکردن
اگر شما کاری کرده اید یا حرفی زده اید که نیازی به عذرخواهی در آن نمی بینید، بهتر است که این کار را نکنید. در واقع اگر شما برای چیزی که بدان اعتقادی ندارید، عذرخواهی کنید، خودتان را زیر سوال می برید. بنابراین بهتر است که اگر از نظر خودتان اشتباهی مرتکب نشده اید، تنها برای جلب رضایت دیگران، عذرخواهی نکنید. البته این بدبن معنی نیست که خودخواه باشید و از حرف تان پایین نیایید، اما اگر واقعا از نظر خودتان اشتباهی نکرده اید، زیر بار حرف زور هم نروید.

تمام کردن رابطه
تمام رابطه های عاطفی به خوبی و خوشی به پایان نمی رسد، برخی از روابط به بن بست می خورند و دو طرف چاره ای جز جدایی ندارند. اگر شما هم در رابطه عاطفی تان احساس می کنید که به بن بست رسیده اید، بهتر است که بیش از آن ادامه ندهید. اگر بارها برای طرف مقابل تان دلایل ناراحتی تان را توضیح داده اید، اگر او به شما احترام نمی گذارد یا اگر طوری رفتار می کنید که احساس بی ارزش بودن می کنید، بهتر است که بدون هیچ توضیحی از او جدا شوید. اگر احساس کردید که این کار به صلاح تان است، به طرف مقابل تان اجازه ندهید که با حرف هایش شما را متقاعد کند. شما مجبور نیستید برای این تصمیم به اطرافیان تان هم توضیح دهید. بنابراین به خودتان مطمئن باشید و راهی را که فکر می کنید به صلاح تان است، بروید.

تیپ و استایل
استایل شما نیز یکی از چیزهایی ست که تنها به خود شما ربط دارد. این که شما موهایتان را چگونه می بندید، چگونه آرایش می کنید یا این که چه لباس هایی می پوشید، به هیچ کسی جز خود شما ربط ندارد. همین که خودتان با آنها احساس خوبی دارید، کافی ست. بنابراین برای تیپ و ظاهرتان به هیچ کس توضیح ندهید.

مکانی که زندگی می کنید
برخی از ما زندگی در وسط شهر را دوست دارند و برخی دیگر زندگی در حومه شهر، جایی آرام و به دور از هر نوع تکنولوژی. این که شما کدام مکان را برای زندگی ترجیح می دهید، به خودتان مربوط است. حتی این که شما تنها زندگی می کنید یا با خانواده تان نیز دلیلی کاملا شخصی ست. بنابراین در این مسائل نیز به دیگران اجازه سوال کردن ندهید. آنها از زندگی خصوصی شما چیزی نمی دانند، بنابراین شایسته نظر دادن و قضاوت کردن نیز نیستند.

شغل
اگر در شغل آرزوهایتان در حال کارید، پس خوش به حالتان. شاید درآمد زیادی نداشته باشید اما همین که از کارتان لذت می برید، یک دنیا می ارزد. احتمالا اطرفیان تان در مورد این که چرا شما این شغل را انتخاب کرده اید شما را سرزنش کنند، یا حتی شغل های پردرآمدتری به شما پیشنهاد دهند اما بهتر است که با آنها بحث نکنید و به کارتان ادامه دهید. هیچ چیزی بیشتر از کار کردن در شغلی که بدان علاقه ندارید نمی تواند به شما امید و انگیزه زندگی دهد.

تربیت فرزندان
هر پدر و مادری، از این رو که با فرهنگ های متفاوتی بزرگ شده اند، شیوه تربیت متفاوتی نیز دارند. این که شما کودکتان را شبیه به دیگری تربیت نمی کنید، بدین معنی نیست که روش شما اشتباه است. بنابراین تحت تاثیر حرف های دیگران، به شیوه تربیت تان شک نکنید و راه خودتان را بروید. نیازی نیست که شما در مورد آنچه که به نظرتان درست است، برای دیگران توضیح دهید و دلیل و منطق بیاورید.

اهداف و آرزوها
فرقی نمی کند که اهداف شما در چه زمینه ای ست، شغلی، عاطفی، هنری، ورزشی یا... هر چه باشد شما با اهداف و آرزوهایی که در سر دارید زنده اید. اگر کسی با اهداف شما مشکل دارد، بدین معنی ست که از شما و زندگی تان هیچ نمی داند. بنابراین به هیچ کس اجازه ندهید که سد راه شما در رسیدن به آرزوهایتان شود. رویاهای شما نباید رویا بمانند، پس بدون توجه به نظرات دیگران، برای رسیدن به آنها تلاش کنید.

مثبت اندیشی
برخی از افراد منفی نگرند، آنها به همه چیز به دید منفی نگاه می کنند و بدتر از آن این که مثبت اندیشان را نیز به سخره می گیرند. زندگی هیچ فردی بدون مشکل نیست، اما ما برای این که امید به زندگی مان را از دست ندهیم، باید با دیدی مثبت به اطرافمان نگاه کنیم. اگر افرادی در اطراف شما هستند که مدام برای شادی و خنده هایتان به دنبال دلیل اند، بهتر است که آنها را به حال خودشان بگذارید. شما نباید برای مثبت اندیشی تان به دیگران توضیحی دهید. تنها کافی ست در جواب آنها به این طرز نگاه تان افتخار کنید و به راهتان ادامه دهید.
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰