چطور می‌شود بهترین همسفر دنیا را برای تعطیلات انتخاب کرد؟

اخیرا شبکه‌های اجتماعی خاصی برای پیدا کردن و ارتباط دادن افراد هم‌فکر و هم‌سطح برای سفر کردن ایجادشده‌اند. در اینجا قصد داریم فاکتورهایی را که باید در این تصمیم در نظر بگیرید و قبل از انتخاب همراه اینترنتی یا شانسی بازبینی کنید، در اختیارتان قرار دهیم. امیدواریم که پس از خواندن این مطلب، بتوانید همسفران بهتری برای خودتان انتخاب کنید. پس همراهمان باشید.
کد خبر: ۲۷۱۴
|
۰۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
چطور می‌شود بهترین همسفر دنیا را برای تعطیلات انتخاب کرد؟
قبل از اینکه کیف سفر خود را آماده کنید یا در مورد تاریخ سفرتان تصمیم بگیرید، هم‌سفرانتان را انتخاب کنید، مگر اینکه قصد تنهایی سفر کردن را داشته باشید. البته در بسیاری از موقعیت‌ها و شرایط، سفر شما وابسته به هم‌سفرتان است، مثل سفرهای خانوادگی، ماه‌عسل‌ها، سفر با دوستان و یا اردوها و... این سفرها شرایط خاص خودشان را دارند و در اکثر مواقع شما هم‌سفرانتان را به‌خوبی می‌شناسید. اما اگر اینطور نباشد چطور؟

خب اخیرا شبکه‌های اجتماعی خاصی برای پیدا کردن و ارتباط دادن افراد هم‌فکر و هم‌سطح برای سفر کردن ایجادشده‌اند. در اینجا قصد داریم فاکتورهایی را که باید در این تصمیم در نظر بگیرید و قبل از انتخاب همراه اینترنتی یا شانسی بازبینی کنید، در اختیارتان قرار دهیم. امیدواریم که پس از خواندن این مطلب، بتوانید همسفران بهتری برای خودتان انتخاب کنید. پس همراهمان باشید.

شرایط اقتصادی و مالی

چه مقدار سرمایه برای خرج کردن در نظر گرفته‌اید؟ آیا بودجه شما محدود است یا خیر؟ آیا هردوی شما با آژانس‌های مسافرتی موافق هستید یا نه؟ یکی از شما قصد اقامت در استراحتگاه‌های ۴ ستاره را دارد؟ بحث پول معمولاً همه‌ی جنبه‌های  سفر را در برمی‌گیرد: نوع رستورانی که قرار است در آن غذا بخورید، نوع وسیله‌ی نقلیه‌ای که می‌خواهید با آن سفر کنید و جایی که قصد سفر به آنجا را دارید. تنظیم بودجه کلی و محدوده بودجه روزانه پیشنهاد مناسبی است. با این روش شما جمله‌ی ناخوشایند "من دیگر پولی ندارم" را نخواهید شنید و هیچ‌کسی بخاطر تمام شدن پولش احساس ناراحتی نخواهد کرد.

 برنامه غذایی

بسته به اینکه چه مدت و به چه میزان از هم‌سفر بالقوه‌ی خود شناخت دارید باید بدانید که او چه نوع غذایی می‌خورد. با محدودیت‌های غذایی تقریباً در هر وعده غذایی که باهم می‌خورید، روبرو خواهید شد. اگر با یک گیاهخوار هم‌سفر باشید ممکن است وقتی‌که ۳ وعده در روز در آرژانتین استیک گوشت می‌خورید، او حس عجیب‌وغریبی داشته باشد. این موضوع در مورد انتخاب نوع نوشیدنی‌ها هم صدق می‌کند. آیا هم‌سفر شما با غذایی که فروشندگان خیابانی سرو می‌کنند مشکلی ندارد؟ با پخت‌وپز غذا چطور؟ بعضی از افراد عادت به دریافت ۳ وعده‌ی غذایی کامل در روز را دارند درحالی‌که بعضی دیگر عادت به دریافت غذاهای سبک و به‌صورت میان وعده‌ای دارند. داشتن اختلاف‌نظر در بحث غذا به ‌احتمال زیاد باعث اتمام سفر یا آسیب رساندن به آن نمی‌شود، ولی می‌تواند کمی از لذایذ سفر شما بکاهد.
 
انتخاب فعالیت‌ها

ممکن است یکی از افرادی که با شما هم‌سفر است به‌طور مداوم نیاز به انجام فعالیتی داشته باشد و در نتیجه برنامه‌ریزی سختی برای هرروز از سفرش در نظر گرفته باشد. اما بقیه افراد بیشتر تمایل داشته باشند که بدون برنامه‌ریزی‌های رسمی به استراحت و سفر بپردازند.

در رابطه با سفر کردن، هیچ راه درست یا غلطی وجود ندارد. ولی یقیناً آن فرد به‌طور کامل از بقیه ناامید شده و بقیه افراد نیز از دست آن فرد خسته خواهند شد. اگر قبل از شروع سفر این امکان وجود داشت که مکالمه‌ای صادقانه و رک باهم داشته باشید، می‌توانید در مورد برنامه‌ریزی روزهایتان به توافق برسید. اطمینان حاصل کنید که در مورد انواع فعالیت‌هایی که قصد انجام آن را دارید باهم به توافق رسیده‌اید. 

بسته‌بندی و جمع‌کردن بار

اگر شما جزء افرادی هستید که به زندگی سخت اعتقاد دارید و شرایط غیر معمول از زندگی عادی برایتان قابل‌تحمل است، پس‌نیازی نیست که ۲ چمدان بزرگ را با خودتان به این‌ طرف و آن طرف ببرید. این موضوع می‌تواند بر انتخاب نوع حمل‌ونقل و میزان توان فردی در راه رفتن هم تأثیر بگذارد. مسافرت با فردی که بار زیادی دارد ممکن است به شما احساس بدی بدهد و حتی ممکن است از شما بخواهد که در حمل‌ونقل آن‌ها به او کمک کنید. توصیه‌ی کاربردی این است که پیشنهادهای نوع و ابزار بسته‌بندی را در اختیار همراه خود قرار دهید و بارهایتان را قبل از خروج از خانه باهم مقایسه کنید تا مطمئن شوید که بارهایتان شبیه به هم هستند.

احساس راحتی

زمانی که همه‌ی ساعت‌های هرروز خود را به مدت یک هفته یا یک ماه و یا حتی یک سال با یک فرد سپری می‌کنید، در نتیجه چیزهای زیادی را هم با یکدیگر تقسیم خواهید کرد. شما قرار است آن فرد را چه زن و چه مرد، در حالت‌های مختلف روحی و ظاهری ببینید. مثلاً در حالت خواب‌آلودگی یا با صورتی بدون آرایش! بسته به‌جایی که به آن سفر می‌کنید ممکن است تجارب متفاوتی داشته باشید. حالا باید ببینید که آیا شما از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید در شرایط خاص، دیگران از قوانین شما پیروی کنند یا نه دوست دارید کس دیگری برای شما تصمیم بگیرد؟ آیا رابطه شما صدمه خواهد دید اگر قصد بر صادق و رک بودن داشته باشید؟ آیا حاضرید بسته به محل اقامتتان، حتی تخت یا اتاقتان را باهم شریک شوید؟ درست است که این موضوع خیلی موضوع پیچیده‌ای نیست ولی جزء مواردی است که قبل از سفر حتماً باید به آن بپردازید.

 پویایی گروه

سفر کردن با گروهی از افراد، حتی گروه ۳ نفره می‌تواند بر جریان و روند سفر شما تأثیر بگذارد. اگر دو نفر از این گروه شباهت بیشتر به هم داشته باشند و یا باهم صمیمی‌تر باشند، نفر سوم ممکن است احساس بیگانگی کند. هیچ‌کس دوست ندارد که اتحادهای قبیله‌ای بسازد و یا با درام مقابله کند، مگر در شرایط خاص. پیشنهاد من این است که زمانی را با افراد گروه خود سپری کنید تا اطمینان حاصل شود که همه باهم هماهنگ و در کنار هم هستند. هیچ‌چیز نمی‌تواند شما را برای سپری کردن زمان طولانی با افراد دیگر آماده کند ولی می‌تواند این کمک را به شما بکند که نظر همه را در مورد برنامه‌ریزی سفر بدانید و درعین‌حال از یکدیگر اطلاعات کسب کنید. 

زمان

مدت‌زمان سفر یکی از فاکتورهای بسیار مهم است. هر چه سفر طولانی‌تر باشد، اهمیت هماهنگی افراد بیشتر می‌شود. همه افراد غالباً می‌توانند آخر هفته‌شان را با هرکسی بگذرانند ولی هرگز دوست ندارند یک هفته و یا یک ماه را با کسی که خوب نمی‌شناسند بگذرانند.

پس یک بار دیگر باهم مرور می‌کنیم: هنگامی‌که آماده‌ی شروع ماجراجویی بعدی‌تان هستید، در انتخاب هم‌سفرتان دقت کنید و در مورد پایه‌ها و اساس‌های زیر باهم گفت‌وگو کنید:

شرایط اقتصادی

سبک سفر

محدودیت‌های غذایی و ترجیحات

بسته‌بندی بارها

مسائل مربوط به راه و تدارکات

و در نهایت اینکه برای به دست آوردن پویایی و هماهنگی گروهتان، با همدیگر وقت بگذرانید و همدیگر را بشناسید. شما دنبال چه خصوصیاتی در هم‌سفر خود هستید؟ چه سؤالاتی را  قبل از جمع‌کردن وسایلتان از آن‌ها خواهید پرسید؟

منبع: lastsecond
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰