شنبه؛ یکی از ویژه ترین دربی های پایتخت

از هر زاویه که به دربی پیش رو نگاه می کنیم، به این نتیجه می رسیم که نتیجه بازی قابل پیش بینی نیست و باید منتظر تقابل دو تیم خوب و با کیفیت باشیم. تا پایان فصل جاری لیگ برتر ۸ راند دیگر مانده و نتیجه بازی فردا نه فقط روی سرنوشت پرسپولیس و استقلال، بلکه روی سرنوشت دیگر تیم های بالانشین جدول هم اثرگذار خواهد بود.
کد خبر: ۲۷۲۴
|
۰۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۰
شنبه؛ یکی از ویژه ترین دربی های پایتخت


زندگی امروز- دربی پیش رو را می توان از خاص ترین دربی های تاریخ دانست. دیداری که هر دو تیم از اوضاع مناسبی در آیتم های مختلف برخوردارند.

ورزش سه نوشت: دیدار روز آینده دو تیم پرسپولیس و استقلال قطعا یکی از ویژه ترین دربی های تاریخ لیگ برتر است، نه فقط به دلیل اهمیتی که در سرنوشت نهایی لیگ دارد بلکه وقتی از نظر اماری هم عملکرد دو تیم را بررسی می کنیم، به این نتیجه می رسیم که یک بازی نزدیک و هیجان انگیز در راه است.

براساس امار ارائه شده از سایت www.yazdah.net متوسط مالکیت توپ پرسپولیس و استقلال تا پایان هفته  بیست و دوم به ترتیب ۵۹ و ۵۸/۴ درصد است و تفاوت دو تیم در این زمینه، کمتر از یک درصد است.


 قسمت متوسط تعداد پاس را ببینیم. تفاوت در این زمینه، فقط یک پاس در هر ۹۰ دقیقه است. در دقت پاس هم همانطور که در تصویر می بینید عملا فاصله چندانی تیم های اول و دوم جدول وجود ندارد.


در شوت به چارچوب و تعداد موقعیت نکته جالبی وجود دارد. پرسپولیس متوسط شوت به دروازه اش بالاتر از استقلال است اما تعداد شانس خلق شده از طرف استقلال در هر بازی کمی بالاتر است، این تفاوت به اندازه ۰/۳ درصد است.


به هرحال از هر زاویه که به دربی پیش رو نگاه می کنیم، به این نتیجه می رسیم که نتیجه بازی قابل پیش بینی نیست و باید منتظر تقابل دو تیم خوب و با کیفیت باشیم. تا پایان فصل جاری لیگ برتر ۸ راند دیگر مانده و نتیجه بازی فردا نه فقط روی سرنوشت پرسپولیس و استقلال، بلکه روی سرنوشت دیگر تیم های بالانشین جدول هم اثرگذار خواهد بود.


نکته جالب تر اینکه استقلال بهترین امار دفاعی لیگ را تا اینجای کار ثبت کرده چون کمترین گل خورده را دارد اما همانطور که در تصویر می بینید، به طور متوسط بیشتر از پرسپولیس به حریفش شانس گل داده است.
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰