رونالدو در بهت؛ ناباوری از پایان رویا

کریس رونالدو امیدوار بود که با یوونتوس هم فاتح چمپیونزلیگ شود اما رویای او خیلی زودتر از آنچه تصور می کرد، به پایان رسید.
کد خبر: ۲۸۲۸
|
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵

به گزارش "ورزش سه"، وقتی رئال مادرید در مرحله قبل با شکست 4-1 در دیدار برگشت مقابل آژاکس از چمپیونزلیگ حذف شد و یوونتوس با هت تریک رونالدو توانست شکست 2-0 دیدار رفت برابر اتلتیکو مادرید را جبران کند، بسیاری نتیجه گرفتند که قهرمانی های چند سال اخیر رئال در لیگ قهرمانان حاصل درخشش ستاره پرتغالی بوده و حالا این یوونتوس است که در راه قهرمانی گام بر می دارد.

رونالدو در دیدار رفت مقابل آژاکس هم گل زد تا این تیم با یک تساوی باارزش به خانه برگردد. وقتی او در دقیقه 28 دیدار شب گذشته، با ضربه سر یک بار دیگر دروازه اونانا را باز کرد، به نظر می رسید که همه چیز طبق برنامه پیش می رود.

سی آر سون در سال 2008 با منچستریونایتد و چهار بار با رئال قهرمانی در چمپیونزلیگ را تجربه کرده بود و حالا یک قدم دیگر به فتح این جام با یوونتوس نزدیک می شد اما این رویا خیلی زود با درخشش ستاره های جوان آژاکس به پایان رسید.

دونی فن ده بیک و ماتیس دی لیخت دو بار دروازه یووه را باز کردند و چهره رونالدو که در نیمه اول سرشار از اعتماد به نفس بود، در دقایق پایانی بازی کاملا تغییر کرد. کابوس حذف هر لحظه نزدیک تر می شد و از دست او هم کاری ساخته نبود.

اگر سال قبل او توانسته بود با یک پنالتی دیرهنگام مقابل همین یوونتوس، رئال را به نیمه نهایی برساند، این بار آن یک گل هم کارساز نبود و یوونتوس نیاز به دو گل داشت؛ هرچند دفاع آژاکس دیگر فرصتی به یوونتوسی ها نداد و رونالدو و تیمش حذف شدند.

به این ترتیب برای اولین بار در 9 سال اخیر، رونالدو از رسیدن به نیمه نهایی چمپیونزلیگ بازماند و امیدواری یوونتوسی ها برای پایان دادن به ناکامی شان در این رقابت ها هم به یاس تبدیل شد. همین باعث شد تا گروهی در شبکه های اجتماعی به سرمایه گذاری آنها برای خرید رونالدو هم خرده بگیرند و آن را اقدامی بی حاصل بدانند؛ خریدی 120 میلیون یورویی که نتوانست طلسم ناکامی یووه را بشکند.
 

 

 

   به گزارش "ورزش سه"، وقتی منچستریونایتد با یک بازگشت غیرمنتظره در مرحله قبل، پاری سن ژرمن را حذف کرد، طرفداران این تیم حسابی جشن گرفتند اما زمانی که مشخص شد این تیم باید در مرحله یک چهارم نهایی مقابل بارسلونا قرار بگیرد، امیدواری برای رسیدن به جمع چهار تیم برتر این فصل اروپا، بسیار کمرنگ شد.

   یونایتدها خاطرات خوبی از مواجهه با بارسلونا نداشتند و تفاوت کیفیت دو تیم در این فصل هم چیزی نبود که قابل انکار باشد. منچستریونایتد در روزهای بهترش با سرالکس فرگوسن هم دو بار در فینال های چمپیونزلیگ مقابل بارسا شکست خورده بود و هر دو بار نیز مغلوب درخشش لیونل مسی شده بود؛ اتفاقی که شب گذشته بار دیگر رخ داد.

   اولین رویارویی دو تیم در فینال های چمپیونزلیگ به سال 2009 برمی گشت؛ اولین فصل حضور پپ گواردیولا در بارسلونا که این تیم توانست حریف منچستریونایتد در فینال المپیکوی رم شود.

    

    

   در آن دیدار بارسا خیلی زود با گل ساموئل اتوئو پیش افتاد اما یونایتدها همچنان امیدوار بودند که کار را به تساوی بکشند ولی در دقیقه 70، روی ارسال ژاوی، مسی بالاتر از مدافعان بلند قامت یونایتد، با ضربه سر ادوین فن در سار را مغلوب کرد تا پیروزی بارسا قطعی شود.

   دو سال بعد دو تیم در فینال ومبلی روبروی هم قرار گرفتند. این بار بارسا با گل پدرو پیش افتاد ولی وین رونی اجازه نداد این برتری چندان تداوم داشته باشد.

   اما گره کار برای بارسا را بار دیگر مسی باز کرد. در ابتدای نیمه دوم بود که ستاره آرژانتینی با یک حرکت تماشایی و ضربه ای دیدنی، توپ را به گوشه دروازه منچستریونایتد فرستاد. در ادامه داوید ویا یک گل دیگر زد و بارسا به پیروزی 3-1 رسید. تصویر بسته ای که کارگردان تلویزیونی آن دیدار از دست لرزان سر الکس فرگوسن پخش کرد، یکی از تصاویر به یادماندنی آن دیدار بود؛ نشانی از فشار زیادی که مربی اسطوره ای یونایتدها در مواجهه با بارسا و مسی تحمل می کرد.

    

    

    

   مسی شب گذشته هم در همان 20 دقیقه ابتدایی دو بار دروازه یونایتد را باز کرد تا کار برای منچستریونایتد تمام شود. هرچند فرگوسن دیگر روی نیمکت یونایتد نیست و بار مسئولیت آن شکست دیگر روی شانه های او نیست اما مطمئنا او هم مانند بقیه هواداران یونایتد شب پراسترسی را تجربه کرد؛ استرسی که باز هم حاصل درخشش مسی بود.

   او بعد از بازی در مورد ستاره آرژانتینی بارسا گفت:" مسی ای که من 10 سال قبل دیدم، در آستانه بهترین شدن بود؛ مسی ای که امروز دیدم، بهترین بازیکن تاریخ است."

    

    

   
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰