به همین راحتی، همیشه خشمگین و ناراضی بمانید!

تلخ و ناراضی بودن از چند جهت فوایدی برای‌تان دارد، از دور شدن از اطرافیان‌تان گرفته تا نابود کردن چیز‌هایی که زمانی به دست آورده‌اید و رسیدن به مرحله‌ی خود تخریبی. دست یافتن به این حد از نابودی واقعا نیاز به تلاش زیادی ندارد.
کد خبر: ۲۸۴۴
|
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱

برترین‌ها - ترجمه از هدی بانکی: تلخ و ناراضی بودن از چند جهت فوایدی برای‌تان دارد، از دور شدن از اطرافیان‌تان گرفته تا نابود کردن چیز‌هایی که زمانی به دست آورده‌اید و رسیدن به مرحله‌ی خود تخریبی. دست یافتن به این حد از نابودی واقعا نیاز به تلاش زیادی ندارد. فقط کافیست این رفتار‌ها را ادامه دهید و بگذارید رشد کند. با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه می‌توانید هر روز تلخ‌تر و خشمگین‌تر شدن را ادامه دهید و روز به روز بیشتر رنج بکشید.

به همین راحتی همیشه خشمگین و ناراضی بمانید

احساسات خود را سرکوب کنید و چیزی نگویید

احتمالا افراد زیادی اطراف شما هستند که دوست دارند به شما دیکته کنند چه بکنید و چه نکنید، حتی گاهی ممکن است احساس کنید از شما سوء استفاده می‌کنند. شاید والدین‌تان مجبورتان کنند رشته‌ی بخصوصی را بخوانید، شغل خاصی داشته باشید یا به هر حال کاری بکنید که بتوانند پُز شما را به بقیه بدهند. شاید رئیس‌تان شما را مانند برده‌ای ببیند که مالک‌تان است و تا سر حد مرگ از شما کار بکشد. ممکن است همکاران‌تان از شما بخواهند به جای آن‌ها مسئولیت‌هایی را به عهده بگیرید و ...

راحت‌ترین کاری که می‌توانید بکنید این است که هر چه می‌خواهند انجام دهید و هرگز اعتراض نکنید. شما مطمئنا ایده‌ها و باور‌های خاص خودتان را دارید و ته دلت‌تان دوست دارید آن‌ها را دنبال کنید، چون خودتان را یک انسان می‌دانید نه یک ماشین! شما هم علاقه مندی‌ها و نگرش خودتان را دارید، اما همیشه بدون اینکه فکر کنید، خواسته‌های دیگران را ترجیح می‌دهید و خودتان را فراموش می‌کنید. با همین فرمول ساده به راحتی می‌توانید تضمین کنید که کم کم از همه چیز متنفر شوید، حتی از خودتان!

تن به هیچ تغییری ندهید

افراد باهوش و خلاق نسبت به بقیه، گرایش بیشتری نسبت به تغییر دارند. همه‌ی ما کم و بیش از تغییر می‌ترسیم، اما خوب است بدانید هر چه تغییر بزرگ‌تر باشد، پتانسیل تاثیرش قوی‌تر و ترس از آن نیز بیشتر خواهد بود. اگر نمی‌خواهید هیچ چیز جدیدی را امتحان کنید و به شدت هراس دارید پس اجازه بدهید ترس بر شما غلبه کند. او به شما می‌گوید عاقلانه نیست سراغ چیزی بروید که با آن آشنا نیستید و بهتر است در منطقه‌ی امن و آرام خود بمانید.

به هر حال ماندن در یک موقعیت ثابت و همیشگی که با آن آشنایید به شما این امکان را می‌دهد که چم و خم راه را چشم بسته طی کنید، کجای این بد است؟! پس از تمام فرصت‌هایی که شما را از این حالت یکنواخت خارج می‌کند دوری کنید تا تدریجا دچار دلزدگی بشوید و از همه چیز و خودتان ناراضی باشید.

اجازه بدهید این احساسات بد در درون شما جمع شوند و حتی زمانی که احساس می‌کنید به شدت به یک تغییر نیاز دارید، هیچ فرصت و توانی برای‌تان باقی نمانده باشد. زمانی خواهد رسید که تاسف روز‌ها و فرصت‌های از دست رفته را بخورید و باقی عمرتان را با حسرت سپری کنید، به همین راحتی!

با آدم‌های منفی بیشتر وقت بگذرانید

به همین راحتی همیشه خشمگین و ناراضی بمانید

درست مانند هر زمینه‌ی دیگری در زندگی، داشتن یک همراه خوب در رسیدن به موفقیت کمک زیادی می‌کند. دور و برتان را با آدم‌های منفی و سمی و ناراضی پُر کنید، افرادی که از هر چیزی شکایت و ناله می‌کنند و کار دیگری بلد نیستند. گاهی شاید به سرتان بزند افکار و علاقه‌های خودتان را دنبال کنید و تغییراتی ایجاد کنید که از زندگی‌تان بیشتر لذت ببرید. اما افرادی که دور خود جمع کرده‌اید منصرف‌تان می‌کنند و چشمان‌تان را باز می‌کنند تا بهتر ببینید چرا اهمیت دادن به خود و پیروی از شور درون و ایجاد تغییر اصولا چیز بدی در زندگیست!

  • تصمیم گرفته‌ای باشگاه بروی و تمرین کنی؟ چرا به خودت زحمت می‌دهی، تو همیشه چاق بوده‌ای و چاق خواهی ماند. اصلا فکرش را کرده‌ای در باشگاه چطور نگاهت خواهند کرد؟ مسخره‌ات می‌کنند.
  • می‌خواهی بعد از تایم کاری‌ات به کلاس نقاشی بروی؟ فکر می‌کنی موفق می‌شوی چیزی یاد بگیری؟ از سن و سال تو دیگر گذشته که مهارت جدیدی یاد بگیری. اصلا به چه دردت می‌خورد؟!
  • تفریح آخر هفته دیگر چیست؟ کل هفته را کار کرده‌ای این دو روز را فقط استراحت کن، بخواب و روی کاناپه لم بده و فیلم تماشا کن!
  • می‌خواهی شغلت را عوض کنی؟ همه‌ی رئیس‌ها و همه‌ی کارمند‌ها مثل هم هستند و هر جا بروی همین شرایط است. هیچ جا حقوق بهتری به تو نمی‌دهند و آینده‌ی بهتری در انتظارت نیست!
  • می‌خواهی به پزشک مراجعه کنی؟ فقط پولت را هدر می‌دهی و در نهایت هم نمی‌فهمند مشکلت چیست و فقط الکی دارو به خوردت می‌دهند! خودم در اینترنت سرچ کرده‌ام و فهمیدم مشکلت چیست!

این آدم‌ها خیلی خوب هم روی شما تاثیر می‌گذارند، چون گفتگو‌های طولانی آن‌ها مدام در ذهن شما می‌چرخد و بالاخره قانع‌تان می‌کند. احساس می‌کنید در هر کاری به نظر آن‌ها نیاز دارید، پس رهای‌شان نکنید تا کم کم به جایی برسید که ناراضی و ناتوان و افسرده و بدبین، قادر به انجام هیچ کاری نباشید!

بابت چیز‌هایی که کنترلی روی آن‌ها ندارید خودتان را سرزنش کنید

حتما می‌دانید که بعضی چیز‌ها در کنترل ما هستند، اما روی خیلی چیز‌ها نیز کنترل و اراده‌ای نداریم. اگر روزی فراموش کردید خودتان را سرزنش کنید و حرص بخورید نگران نشوید، خیلی چیز‌ها موجود دارند که هنوز هم می‌توانید خودتان را بابت آن‌ها ملامت کنید و سرگرم خودخوری شوید: طلاق پدر و مادرتان، مرگ یک عزیز، بیماری دوست‌تان و تصادف همکارتان و ...

چیزی را پیدا کنید که حسابی آزارتان بدهد و هیچ کنترلی روی آن نداشته باشید و فقط و فقط بتوانید خودتان را نکوهش کنید.

با این همه مشغله‌های فکری که برای خود درست می‌کنید احتمالا فرصتی برای لذت بردن ندارید تا سزاوار شادی و رضایت در زندگی باشید. خودخوری‌ها توان و انرژی برای‌تان باقی نمی‌گذارند تا حتی به این فکر کنید که کمی هم نیاز دارید شاید و آسوده باشید. همینطور ادامه بدهید و خودتان را هر روز بیشتر و بیشتر در نارضایتی و تاریکی غرق کنید.

اشتباهات قابل پیشگیری را نادیده بگیرید

بعضی از آدم‌های عجیب و غریب خیلی به ندرت وقت و انرژی صرف می‌کنند تا نگاهی به پشت سر بیندازند و ببینند ایراد کارشان چه بوده است. پرداختن به اشتباهات کار ساده‌ای نیست و به انرژی و انگیزه و وقت نیاز دارد، که البته این تازه قدم اول است، سپس باید تلاش برای اصلاح ضعف‌های خود را آغاز کنند که معمولا این کار را نمی‌کنند. اگر شما هم چنین هستید می‌توانید یک اشتباه را بار‌ها و بار‌ها تکرار کنید و بار‌ها و بار‌ها رنج بکشید، اما تن به رفع عیب ندهید. اصلا چه نیازی دارید کیفیت زندگی‌تان را بالا ببرید؟!

اصلا می‌توانید فراموش کنید که ایرادی دارید و مثلا همسر یا فرزندان‌تان از این ایراد رنج می‌برند. هر وقت مرتکب اشتباهی شدید وانمود کنید هیچ اتفاقی نیفتاده، کمی اخم و تخم را تحمل می‌کنید و فردا هم روز دیگریست. چه اهمیتی دارد ناراضایتی مزمنی که از تکرار اشتباهات شما به وجود می‌آید در نهایت به کجا ختم خواهد شد!

موفقیت‌ها  وکار‌های خوب‌تان را فراموش کنید

خاطرات ما نقش مهمی در تصویری که از خود داریم بازی می‌کنند. آنچه از خود به ذهن می‌سپاریم می‌توانند باور و اعتماد بنفس ما را تضعیف یا تقویت کنند. خیلی از افراد موفقیت‌های خود را خیلی زود فراموش می‌کنند و سراغ چالش‌های بعدی می‌روند، چون در واقع برای دست آورد‌های خود ارزشی قائل نیستند. اگر شما هم جزو این افراد هستید تا جایی که ممکن است فقط روی شکست‌ها و نداشته‌های‌تان تمرکز کنید و خوبی‌ها و کامیابی‌های‌تان را به دست فراموشی بسپارید. با این شیوه به زودی قبول می‌کنید که همیشه یک بازنده‌اید و نیازی به تلاش دوباره ندارید.

تمرکز کردن روی پیروزی‌ها و وقت گذاشتن برای بررسی آن‌ها ممکن است اعتماد بنفس‌تان را تقویت کند و مسیر جدیدی پیش روی‌تان بگشاید که اصلا ایده‌آل طرز فکر شما نیست. شما نیاز به هیچ بازخورد مثبتی ندارید و باید در همیشه گرفتار سیکل معیوب‌تان بمانید. هر چه بیشتر خودتان را بازنده ببینید، بیشتر خواهید باخت و بد بین‌تر و ناراضی‌تر خواهید شد.

مشکلات را حل نکنید تا بزرگ‌تر و پیچیده‌تر شوند

به همین راحتی همیشه خشمگین و ناراضی بمانید

ما معمولا وقتی با مشکلی روبرو می‌شویم سعی می‌کنیم آن را حل کنیم. برای بیشتر ما، زندگی فقط مجموعه‌ای از تلاش‌های ما برای حل مسائل تا حدودی است. اگر مشکلی را زودتر حل کنیم، بهتر است (دست کم در بیشتر موارد چنین است). برخی از مشکلات راه حل ساده‌تری دارند و زودتر رفع می‌شوند، اما بقیه نه. ما انسان‌ها این توانایی را داریم که بدون نیروی جادویی خاصی، آینده را ببینیم. بیشتر ما می‌توانیم ببینیم مشکلات فعلی ما بر آینده‌مان تاثیری دارند یا نه.

مشکلاتی که بیشترین تاثیر را بر ما می‌گذارند مطمئنا حل کردن‌شان نیز دشوارتر است و نیاز به تلاش و وقت بیشتری دارند. اما اگر تمایلی به حل مسائل‌تان در همان مرحله‌ی اول ندارید، بهترین عکس العمل‌تان در مواجهه به مشکل این است که وانمود کنید اصلا وجود ندارد! البته این مشکل هرگز ناپدید نمی‌شود، بلکه جایی در پشت ذهن و فکرتان باقی می‌ماند و مدام به شما استرس وارد می‌کند و بر تمام جنبه‌های زندگی‌تان اثر می‌گذارد. کم کم روح ناراضی و خسته‌ی شما سر به شورش خواهد گذاشت و جشنی باشکوه به پا خواهد کرد!

به موفقیت‌های دیگران حسادت کنید و تلاش‌ها و پشتکارشان را نادیده بگیرید

بیشتر ما دوست داریم جای دیگران باشیم. بعضی از ما دیگران را تحسین می‌کنیم وسعی می‌کنیم چیزی از روش‌های درست‌شان یاد بگیریم، اما عده‌ای نیز فقط حسادت می‌کنند و بدون در نظر گرفتن تلاش‌های دیگران فقط آرزو می‌کنند جای آن‌ها باشند. اگر شما هم چنین ویژگی دارید می‌توانید تمام وقت خود را صرف حسادت کردن به دیگران کنید و آن‌ها را خوش شانس بدانید و تصور کنید بدون هیچ زحمت و تکینیک خاصی به اینجا رسیده‌اند. اصلا شاید هم تقصیر آن‌ها باشد که شما به جایی نرسیده‌اید!

انگار دنیا و طبیعت نیز ضد شماست و هر کاری می‌کند تا موقعیت خوبی نداشته باشید. تلاش‌ها، فداکاری‌ها و سخت کوشی‌های دیگران که می‌گویند منتهی به پیروزی‌شان شده تماما خیالات است و به درد فیلم‌ها و رمان‌ها می‌خورد! شما در دنیای واقعی زندگی می‌کنید و فقط شانس است که تعیین کننده است. تمام افرادی که به جایی رسیده‌اند فقط خوش شانس بوده‌اند و تمام شانس‌های شما را بلعیده‌اند! با چنین طرز فکری مگر می‌توان به تمان دنیا بد بین نبود؟! پس حق دارید بد بین باشید و ناراضی بمانید!

باور‌های خودتان را فراموش کنید و فقط تماشا کنید دیگران چه می‌کنند

شما برای خودتان زندگی نمی‌کنید پس وقت و انرژی‌تان را صرف این کنید که دیگران چه می‌کنند. بنشینید و تماشا کنید دیگران چه می‌پوشند، چه می‌خورند، چه تفریحاتی دارند، با چه کسانی ارتباط دارند و سبک زندگی‌شان چیست و .... جزئیات زندگی‌شان را از دست ندهید، شما باید بدانید آن‌ها هر ماه چقدر پول صرف تیپ و قیافه خود می‌کنند یا اغلب چه نوع مهمانی‌هایی می‌روند. اصلا مرگ می‌شود برند‌های مورد استفاده‌ی دوستان مجازی خود را ندانید؟!

هر چه بیشتر روی زندگی دیگران متمرکز شوید بیشتر از خودتان غافل می‌مانید و همین کافیست تا خودتان و باور‌های درون‌تان را فراموش کنید. این یک دستورالعمل تضمین شده برای بدبخت شدن و رسیدن به احساس خشم و نارضایتی در بلند مدت است.

منبع: dumblittleman

ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰