رونمایی از بنای یادبود خاشقجی مقابل کنسولگری عربستان در استانبول

کد خبر: ۳۰۴۲
|
۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷

رونمایی از بنای یادبود خاشقجی مقابل کنسولگری عربستان در استانبولدر اولین سالگرد قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار اهل عربستان از بنای یادبود او در مقابل قتلگاهش در استانبول رونمایی شد.

این روزنامه‌نگار منتقد سعودی سال گذشته در ساختمان کنسولگری این کشور در شهر استانبول ترکیه به قتل رسید.

جف بزوس، مالک روزنامه واشنگتن پست به همراه خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی در مراسم استانبول شرکت کرد. گروهی از دوستان جمال خاشقجی و نماینده چند سازمان غیردولتی نیز در مراسم روز چهارشنبه حضور داشتند.

روی سنگ بنای یادبود جمال خاشقجی که در یک پارک کوچک مقابل ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول قرار دارد، سال تولد و سال قتل این روزنامه‌نگار حک شده است.

شرکت کنندگان در این مراسم به یاد جمال خاشقجی یک دقیقه سکوت کردند.

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و کارشناسان سازمان ملل متحد در بررسی‌های خود به این نتیجه رسیده‌اند که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در قتل جمال خاشقجی نقش داشته است. ولیعهد عربستان اتهام صدور دستور قتل این روزنامه‌نگار را رد کرده است.

فعالان سازمان گزارشگران بدون مرز در پاریس نیز روز سه‌شنبه در آستانۀ اولین سالگرد قتل جمال خاشقجی دهها آدمک را که اعضای بدن آنها جدا شده بود در مقابل ساختمان کنسولگری عربستان در حومه پایتخت فرانسه قرار دادند.

آنها همچنین پلاکاردهایی در اعتراض به حکومت عربستان و سرکوب روزنامه‌نگاران در دست داشتند.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز همزمان با سالگرد قتل جمال خاشقجی ضمن «غمگین» توصیف کردن قتل او دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را به هم‌نشینی با کسانی متهم کرد که وی را به قتل رساندند.

tags # خاشقچی
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰