خشم لیورپولی‌ها دامن حمزه چودری را گرفت

تکلی به قصد کشتن محمد صلاح!(عکس)

کد خبر: ۳۰۵۷
|
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۶

به گزارش "ورزش سه"، حمزه چودری، بازیکن لسترسیتی در جریان شکست 2-1 این تیم مقابل لیورپول که باعث شد یورگن کلوپ و شاگردانش هشتمین پیروزی پیاپی خود در لیگ برتر را جشن بگیرند به مورد توجه‌ترین بازیکن این مسابقه تبدیل شد. همه چیز از زمانی شروع شد که چودری با یک تکل بسیار خشن روی محمد صلاح او را سرنگون کرد.

 

محمد صلاح

 

صحنه تکل چودری روی صلاح آنقدر خشن بود که لیورپولی‌ها و همه بینندگان بازی درحالیکه با شگفتی به صحنه نگاه می‌کردند به شدت نگران وضعیت سلامت محمد صلاح شده و گمان کنند ستاره مصری لیورپول بعد از این خطا تا مدتها از میادین دور خواهد بود. البته صلاح در نهایت به بازی برگشت ولی این تکل فوق‌العاده خشن چودری باعث شد او در شبکه‌های اجتماعی با شدیدترین و زشت‌ترین حملات و توهین‌های نژادپرستانه روبرو شود. شدت حملات به شکلی بود که بعد از بازی موضوع تکل خشن او به حاشیه رفته و بحث حملات نژادپرستانه به موضوع اصلی رسانه‌ای درباره این بازی تبدیل شود.

 

 

ابتدا این لیورپولی‌ها بودند که ناراحتی شدیدشان از شدت خطای چودری را ابراز کردند. یورگن کلوپ سرمربی لیورپول در پایان بازی به اسکای اسپرتز گفت:" این خطا از آن خطاها است که درکش برای من غیرممکن است. چنین خطایی فوق‌العاده خطرناک است. او باید در موقعیت‌هایی مثل این آرام باشد. این اولین بارش هم نیست. او بازیکن خیلی خوبی است و پیشرفت عالی‌ای داشته ولی این نوع خطاها، نه!".

 

یورگن کلوپ که مشخص بود با این انتقادهایش از چودری هنوز از خطای او روی صلاح عصبانی است در ادامه گفت کارت زرد در مقابل خطای او مجازات ناچیزی بوده. سرمربی لیورپول در این باره گفت:" من نمی‌توانم کارت زردی که به چودری داده شد را هضم کنم. او باید بداند که اینطور خطاها نباید انجام شود. او حتما باید آرام شود. نمی‌شود اینطوری بازیکن حریف را زد و فقط یک کارت زرد گرفت".

 

 

اشاره کلوپ به سابقه دار بودن چودری در انجام چنین تکل‌های خطرناکی به خطایی برمی‌گردد که او در جریان دیدار لستر با نیوکاسل در جام اتحادیه روی مت ریچی وینگر نیوکاسل انجام داده بود. چودری در آن بازی که در ماه آگوست انجام شده بود با خطایی بسیار شدید مت ریچی را نقش بر زمین کرد و ریچی به دلیل آن خطا به مدت دو ماه مصدوم بوده و قادر به همراهی نیوکاسل نبود.

 

ولی خطای وحشتناک چودری روی صلاح علاوه بر ستاره مصری لیورپول قربانی دیگری هم داشت. این قربانی کسی نبود جز خود حمزه چودری که بعد از بازی در شبکه‌های اجتماعی هدف سخیف‌ترین دشنام‌های نژادپرستانه قرار گرفت.

 

عده‌ای که از خطای چودری آنقدر خشمگین شده بودند که کنترل خود را از دست داده بودند در اینترنت از او با صفات بسیار زشتی مثل سیاهپوست کثیف آسیایی، حیوان کثیف، میمون و غیره یاد کردند تا شبکه‌های اجتماعی یک بار دیگر شاهد صحنه‌های زشت و غیر قابل قبولی از توهین‌های نژادپرستانه باشد.

 

 

بعد از بازی یکی از سخنگوهای باشگاه لسترسیتی اعلام کرد:" ما انزجار خودمان را از پیامهایی که علیه چودری منتشر شده اعلام می‌کنیم. باشگاه لستر این پیامها را به پلیس گزارش کرده و همینطور به پلتفرم اینترنتی‌ای که این پیامها از طریق آن منتشر شده هم درباره آنها شکایت کرده است. رفتار تبعیض آمیز در فوتبال و در جامعه هیچ جایگاهی ندارد و ما تلاش خواهیم کرد تا علیه کسانی که دست به چنین اقداماتی زده‌اند سخت‌ترین مجازات‌ها اعمال شود".

 

ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰