مکانیسم اصلی افزایش عمر فاش شد

کد خبر: ۳۱۱۵
|
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۴

دانشمندان آزمایشگاه بیولوژیکی MDI در ایالات متحده مکانیسم هایی را یافتند که طول عمر را با تغییر فعالیت ژن های واسطه ای تنظیم می کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آنلاین EurekAlert، در طول مطالعه، زیست شناسان از نماتدهای آزاد Caenorhabditis elegans استفاده کردند که به دلیل داشتن طول عمر کوتاه و شباهت های ژنتیکی با انسان ها، یک مدل مناسب حیوانی برای مطالعه فرآیندهای پیری است. متخصصان کالری مصرف شده توسط کرم را محدود کرده اند که این یک روش قابل اعتماد برای به تأخیر انداختن پیری است و همچنین پیشرفت بیماری های مرتبط با سن را کاهش می دهد.

دانشمندان فعالیت ژن ها در کرم ها را با یک رژیم طبیعی و کرم های مربوط به رژیم غذایی تجزیه و تحلیل کردند. با کمبود کالری بدن از رشد و تولید مثل به حالت بقا بازسازی می شود. معلوم شد که در این حالت، هنگامی که RNA پیام رسان دچار تغییرات مختلفی می شود، با تنظیم پس از اصلاح، ژنها نقش مهمی ایفا می کند. رژیم غذایی با کالری محدود، صدها ژن را تحت تأثیر قرار می دهد و در بسیاری از آنها، علائمی در روند پیری نشان داده نشده است.

نتایج به تولید داروهایی کمک می کنند که اثر ناشتا را بدون عوارض جانبی ناخوشایند تقلید می کنند. به گفته دانشمندان ، این کار روش هایی را افزایش می دهد که طول زندگی سالم فرد را افزایش می دهد.

ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰