«این دو پاپ»؛ درامی طنزآلود با بازی آنتونی هاپکینز

کد خبر: ۳۱۱۹
|
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۷

درام سینمایی «این دو پاپ» داستان زندگی پاپ بندیکت شانزدهم و پاپ فرانسیس را در زمان انتقال رهبری کاتولیک‌های جهان از یکی به دیگری روایت می‌کند. سازندگان این فیلم که رگه‌هایی از طنز دارد امیدوارند که بتوانند با موافقت پاپ فرانسیس آن را در واتیکان هم نمایش دهند.

فرناندو می‌یرلس، کارگردان این فیلم که خود از هواداران پاپ فرانسیس است، وضع کنونی دنیا را ترسناک توصیف می‌کند و می‌گوید با وجود ملی‌گرایی‌های افراطی و دیوارکشی‌ها بشر در خطر است.

آقای می‌یرلس، که خود برزیلی است و با ساختن فیلم «شهر خدا» (۲۰۰۲) به شهرت رسید، موضع پاپ آرژانتینی را دربارهٔ بسیاری از مسائل تأیید می‌کند و با اشاره به بحران آب و هوایی می‌افزاید: «پاپ فرانسیس نامهٔ کلیساییِ «ستوده باش» را برای مراقبت از این سیاره نوشت، و محیط زیست به نظر من مسألهٔ اصلی بشر امروز است.»

آنتونی هاپکینز در صحنه‌ای از «این دو پاپ» ساخته فرناندو می‌یرلس

آنتونی هاپکینز، مانند دیگر نقش‌های برجسته‌اش، در شمایل بندیکت شانزدهم هم بسیار باورپذیر به نظر می‌رسد، حال آنکه جاناتان پرایس در نقش پاپ فرانسیس تلاش کرده زیر و بم شخصیت پیچیدهٔ پاپ آرژانتینی را چنان که هست از کار در بیاورد.

آقای پرایس که نقش پاپ فرانسیس را بازی می‌کند، می‌گوید به خود می‌بالد که توانسته نقش شخصیتی بزرگ و پیچیده را بازی کند و امیدوار بوده که بتواند همزمان با نشان دادن قدرت بسیار سازندهٔ این شخصیت، نقطه ضعف‌هایش را نیز نشان بدهد.

جاناتان پرایس، بازیگر نقش پاپ فرانسیس در فیلم «این دو پاپ»، در جشنواره فیلم لندنNickakhlagh, Mojtaba

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پرایس می‌گوید خود مسیحی نیست اما بهترین شکل مسیحیت را نوعی سوسیالیزم می‌داند. او می‌افزاید: «پاپ فرانسیس از آن نوع رهبرهایی است که ما در حیات سیاسی امروز شدیدا به آنها نیاز داریم، کسی که بتواند راه را به ما نشان بدهد.»

او در انتها می‌گوید: «امیدوارم که پاپ فرانسیس از فیلم خوشش بیاید. امیدوارم عصبانی نشود و درک کند که ما تلاش کردیم جوهرهٔ شخصیت و کاری را که می‌خواهد انجام بدهد نشان بدهیم.»

آنتونی هاپکینز و جاناتان پرایس در صحنه‌ای از این دو پاپ ساخته فرناندو می‌یرلس

«این دوپاپ» آخرین نوشتهٔ آنتونی مک‌کارتن،‌ نویسندهٔ فیلمنامه‌هایی چون تئوری همه چیز، تاریک‌ترین ساعت و حماسهٔ کولی است که پیش از این نامزد دریافت اسکار نیز شده است. فیلم «این دو پاپ» که تولید شبکهٔ نتفلیکس است بناست ۲۷ ام نوامبر راهی پردهٔ سینماهای آمریکا شود.

پاپ بندیکت شانزدهم در سال ۲۰۱۳ میلادی و طی رویدادی بسیار نادر در کلیسای کاتولیک در زمان حیاتش اعلام بازنشستگی کرد و به این ترتیب اسقف خوزه ماریو برگولیو، سراسقف بوینس آیرس، به جای او بر کرسی جانشینی پطرس قدیس نشست تا با نام رسمی پاپ فرانسیس رهبر بعدی کاتولیک های جهان باشد.

tags # پاپ
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰