ستایش ترامپ از سگ آمریکایی زخمی در عملیات شکار بغدادی(+عکس)

کد خبر: ۳۲۰۷
|
۰۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۷

دونالد ترامپ تصویر سگ شرکت کننده در عملیات شکار "ابوبکر بغدادی" رهبر داعش را منتشر کرد.

به گزارش عصرایران به نقل از وب سایت شبکه خبری "فاکس نیوز " آمریکا، ترامپ تصویر سگی را که در عملیات شکار بغدادی مشارکت داشت و در جریان این عملیات زخمی شده است، را منتشر کرد.

ترامپ روز دوشنبه (دیروز)در صفحه توییتر خود نوشت:" ما تصویر سگ فوق‌العاده‌ای که این کار بزرگ در گرفتن و کشتن رهبر داعش، ابوبکر بغدادی مشارکت داشت را از طبقه بندی محرمانه خارج کردیم. (نام این سگ هنوز از طبقه‌بندی محرمانه خارج نشده است.)"

انتشار تصویر تنها آمریکایی زخمی عملیات شکار بغدادی(+عکس)

ترامپ در جریان کنفرانس خبری روز یکشنبه خود که خبر مرگ بغدادی را اعلام کرده بود از این سگ بسیار تحسین کرده و گفته بود تنها کسی که از طرف آمریکا در این عملیات مجروح شده، این "سگ با استعداد" بوده است.

روز دوشنبه (دیروز) نیز ژنرال "مارک میلی" رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا درباره این سگ در یک جلسه توجیهی با خبرنگاران گفت: این سگ خدمت فوق العاده‌ای در عملیات شکار بغدادی انجام داده و در این عملیات مقداری جراحت دیده اما حال او رو به بهبود است."

گمان می‌رود این سگ در اثر منفجر شدن کمربند انفجاری رهبر داعش زخمی شده باشد. طبق گفته منابع آمریکایی این سگ در تعقیب بغدادی به تونل زیر زمینی مخفیگاه او رفته بود.

این ژنرال آمریکایی همچنین در این جلسه تاکید کرد که در عملیات شکار بغدادی اسنادی به دست ارتش آمریکا افتاده است. او به محتوای این اسناد اشاره‌ای نکرد.

همچنین منبعی مطلع به فاکس نیوز گفته پس از عملیات شکار بغدادی و آزمایش "دی ان ای" از بقایای جسد او و اطمینان از هویت رهبر داعش، ارتش آمریکا بقایای جسد او را به دریا ریخته است.

طبق اعلام مقامات آمریکایی بغدادی در عملیاتی 4 ساعته در بامداد یکشنبه در استان ادلب سوریه کشته شده است. او پس از اینکه برای گریز به دالانی زیر زمینی در اقامتگاه خود رفته بود پس از ناکامی از گریختن، اقدام به منفجر کردن کمربند انفجاری خود کرده است.

انتشار تصویر تنها آمریکایی زخمی عملیات شکار بغدادی(+عکس)

 

tags # ترامپ
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰