روایت الجزیره: تهران در وداع با قاسم سلیمانی؛ اشک و فریاد انتقام جویی

موجی از عزاداران سردار قاسم سلیمانی امروز تهران را سیاه پوش کرد.
کد خبر: ۳۲۵۰
|
۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۲

روایت الجزیره: تهران در وداع با قاسم سلیمانی؛ اشک و فریاد انتقام جویی

پیکر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس که در طی حملات هوایی ایالات متحده در فرودگاه عراق به شهادت رسید پس از شهرهای اهواز و مشهد امروز با استقبال وسیعی از مردم  البته با چهره برافروخته و عصبانی برگزار شد.

این خبرگزاری استقبال از پیکر حاج قاسم سلیمانی را با امام خمینی ره در سال 1989 مقایسه کرد که در آن زمان با مرگ طبیعی جان خودش را از دست داد. در آن سال میلیونها نفر برای تشییع جنازه رهبر انقلاب به خیابان‌ها آمدند.

رهبر ایران در پاسخ به قتل سلیمانی  "انتقام  سخت و شدید" را مطرح کرده ، که باعث افزایش چشمگیر تنش ها در خاورمیانه و هراس کشورهای غربی و حوزه خلیج فارس شده است.

اکثر کارشناسان حوزه بین الملل در ایران معتقد هستند که ترور و به شهادت رسیدن فرمانده سپاه قدس موجب اتحاد و همدلی هر چه بیشتر مردم ایران شده و آنها دور پرچم کشورشان جمع کرده است.

پیکر سردار سلیمانی قرار بود که یکشنبه به تهران برسد ولی به دلیل استقبال بیش از حد انتظار در مشهد و حرم امام رضا به عنوان قلب ایمان شعیان دوشنبه وارد پایتخت شد.

آیت الله خامنه ای در زمان خواندن نماز بر پیکر سلیمانی به شدت غمگین بود و اشک از چشمانش سرازیر می‌شد.

اسماعیل هنیه رهبر گروه فلسطینی حماس با حضور در این مراسم "وحدت" را مجازات کسانی دانست که در پشت این وقایع سنگین و جهانی هستند.


روایت الجزیره: تهران در وداع با قاسم سلیمانی؛ اشک و فریاد انتقام جوییروایت الجزیره: تهران در وداع با قاسم سلیمانی؛ اشک و فریاد انتقام جوییروایت الجزیره: تهران در وداع با قاسم سلیمانی؛ اشک و فریاد انتقام جویی

روایت الجزیره: تهران در وداع با قاسم سلیمانی؛ اشک و فریاد انتقام جوییروایت الجزیره: تهران در وداع با قاسم سلیمانی؛ اشک و فریاد انتقام جویی


روایت الجزیره: تهران در وداع با قاسم سلیمانی؛ اشک و فریاد انتقام جویی

ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰