مهدوی‌کیا: همه چیز تقصیر دلال‌ها نیست

مهدی مهدوی‌کیا گفت: پرسپولیس با توجه به بازیکنانی که جذب کرده است، این پتانسیل را دارد که به نتایج خوبش در لیگ ادامه دهد.
کد خبر: ۴۳
|
۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۲
مهدی مهدوی‌کیا گفت: پرسپولیس با توجه به بازیکنانی که جذب کرده است، این پتانسیل را دارد که به نتایج خوبش در لیگ ادامه دهد.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران گفت حضور جواد نکونام در کادر فنی تیم ملی می‌تواند اتفاقی مثبت باشد. مهدی مهدوی‌کیا در گفت و گویی درباره لیگ برتر فوتبال و کیفیت پایین بازیکنان خارجی که در بعضی تیم ها به خدمت گرفته شده اند، صحبت کرده است که در ادامه بخشی از این گفت و گو را می خوانید.

فوتبال ایران را پیگیری می‌کنید؟ نظرتان راجع‌ به  وضعیت لیگ ایران و صدرنشینی پرسپولیس در لیگ چیست؟

 کم بیش و هر زمان که فرصت داشته باشم، لیگ ایران را پیگیری می‌کنم. پرسپولیس لیگ را خوب آغاز کرده و همه را امیدوار کرده است. امیدوارم این تیم بتواند همین روند را ادامه دهد و در انتهای فصل، پس از سال‌ها به قهرمانی برسد و دل هوادارانش را شاد کند. پرسپولیس با توجه به بازیکنانی که جذب کرده است، این پتانسیل‌ را دارد که به نتایج خوبش در لیگ ادامه دهد. البته می دانم تیم فوتبال استقلال در این روزها از وضعیت خوبی برخوردار نیست. برای علیرضا منصوریان که مربی جوان و با دانشی است، آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم او هم بتواند تیمش را از این وضعیت خارج کند.  

سال‌هاست در لیگ ایران بازیکنان خارجی زیادی حضور داشتند. در این بین خیلی از بازیکنان خارجی کیفیت لازم را نداشتند. نظر شما در این باره چیست؟

این مساله به خاطر این است که در فوتبال ایران کمتر به فوتبال پایه اهمیت داده می‌شود. قاعدتا اگر  به فوتبال پایه توجه کنیم، می‌توانیم از بازیکنان مستعد فوتبالیست‌های بزرگی را بسازیم به طوری که دیگر نیازی نباشد در لیگ مان بازیکنان خارجی را  استخدام کنیم. به یاد می آورم زمانی در تیم فوتبال پرسپولیس آنقدر بازیکن خوب وجود داشت که مسئولان باشگاه تعدادی از آنها را هر ساله ترانسفر می‌کردند. باید سعی کنیم در باشگاه‌های خودمان به این سطح برسیم که بازیکنان  خوبی را تولید و ترانسفر کنیم. اینگونه هم در فوتبال درآمدزایی کردیم و هم بازیکنان  خارجی بی‌کیفیت را  جذب نکردیم.

خیلی‌ها  معتقدند  به خاطر سودی که نصیب  دلالان می‌شود، حضور بازیکنان بی‌کیفیت خارجی در لیگ ایران  رواج دارد. شما با این موضوع موافق هستید؟

به اعتقاد من همه تقصیرها را نمی‌توان گردن دلالان انداخت. آنها فقط بازیکنان را  به باشگاه‌ها معرفی می‌کنند و در این وسط مربیان و مدیران باشگاه‌ها هستند که این بازیکنان را می‌پذیرند و با آنها قرارداد می بندند. بهتر است مدیران و مربیان ما در انتخاب های خودشان بیشتر دقت کنند تا شاهد حضور بازیکنان بی‌کیفیت خارجی نباشیم. معتقدم اگر قرار است بازیکن خارجی به لیگ ایران بیاید، باید  از نظر فنی یک سر و گردن از بازیکنان ایرانی خودمان بالاتر باشد.

تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران یازدهم شهریور ماه باید در تهران به مصاف  تیم فوتبال قطر برود. پیروزی در نخستین دیدار  در مقدماتی جام جهانی چقدر اهمیت دارد؟

خیلی مهم است شما در نخستین دیدار مقابل قطر به پیروزی برسید. فکر می‌کنم با توجه به تیمی که کارلوس کی‌روش جمع کرده است، ایران این پتانسیل‌ را دارد که در تهران، قطر را شکست بدهد. امیدوارم با انجام یک بازی خوب، قطر را شکست بدهیم و نخستین گام را برای صعود به جام جهانی محکم برداریم.

جواد نکونام هم  عنوان مربی تیم‌ ‌ملی  فوتبال انتخاب شد، حضور او را در کنار کارلوس کی‌روش چطور ارزیابی می کنید؟

جواد نکونام، کاپیتان تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران بوده و از تجربیات خوبی برخوردار است. با توجه به ارتباط خوبی که  با  کارلوس کی‌روش و بازیکنان تیم‌ ‌ملی دارد، فکر کنم که حضورش در تیم‌ ‌ملی مثبت است. امیدوارم بتواند به تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران کمک کند. برای او آرزوی موفقیت می‌کنم. 

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰