سلام ایرانی‌ها!

والنتیرهای ایرانی در المپیک فعالیت گسترده‌ای دارند.
کد خبر: ۴۴
|
۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۲
والنتیرهای ایرانی در المپیک فعالیت گسترده‌ای دارند.

 در مسابقه المپیک گرفتن هرگونه فیلم و عکس در میکسدزون ممنوع بود. والنتیرها مدام به خبرنگاران هشدار می‌دادند که نه عکسی گرفته شود و نه فیلمی. این اتفاق در حالی افتاد که در یکی از مسابقات پس از ورود ورزشکاران به میکسدزون خبرنگاران ایرانی با گوشی‌های خود در حال فیلمبرداری بودند که با صدایی ایرانی که آنها را از این کار منع می کرد روبرو شدند!

«سلام ایرانی‌ها، لطفا عکس و فیلم نگیرید.» چهره، کاملا خارجی بود. فارسی را دست و پا شکسته حرف می‌زد اما ایرانی بود. یعنی دو رگه. پدر ایرانی و مادر فرانسوی. در آمریکا زندگی می‌کرد و برای بازی‌های المپیک به ریو آمده بود. او حتی اسمش هم ایرانی بود. ندا نوروزیان.

او که از دیدن ایرانی‌ها به وجد آمده بود در این مورد می‌گوید: «من فارسی را خوب حرف می‌زنم. مادرم ایرانی است و پدرم فرانسوی. در آمریکا زندگی می‌کنم و درس می‌خوانم. برای مسابقات المپیک ثبت‌نام کردم. حالا هم اینجا هستم.» او درباره شرایط برزیل هم می‌گوید: «همه چیز 50 -50 است. یعنی ما به آنها خدمات والنتیری می‌دهیم و آنها هم به ما جا و خوراک می‌دهند. در کل تجربه خوبی است و دوست داشتم که حضور در المپیک و والنتیری را تجربه کنم.»

نوروزیان در پاسخ به این سوال که تا به حال به ایران آمده‌اید یا نه هم گفت: «به ایران آمده‌ام.4 بار. آخرین بار سال 2007 بود. دوست دارم. کشور خوبی است و دوست دارم زیاد به آنجا بروم. یک جورهایی دلم برای ایران تنگ شده است.»

منبع: خبرآنلاین
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰