رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ صبح امروز از شناسایی کلاهبرداران در پوشش امداد خودرو از خانم های راننده خبر داد.
کد خبر: ۵۵۲
|
۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۹
به گزارش زندگی امروز، سرهنگ "کارآگاه کامیار چهری" با بیان این مطلب گفت: در تاریخ ۰۶. ۰۸. ۱۳۹۶ پرونده ای با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه یک تهران به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد و خانم جوانی با حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: " با یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ در بزرگراه شهید صدر در حرکت بودم که راننده جوان یک دستگاه خودرو سواری پژو اعلام داشت از خودروی اینجانب بنزین نشت می کند؛ بدون توجه به این شخص، به مسیر خود ادامه دادم که ناگهان سرنشینان یک دستگاه خودروی نیسان یدک کش دارای چراغ گردان و برچسب امداد خودرو مجددا به من اعلام داشتند که از خودروی اینجانب بنزین نشت می کند و درخواست کردند تا سریعا توقف نمایم. به محض توقف، دو جوان تنومند با عجله به سمت خودروی اینجانب آمده از من درخواست کردند تا هر چه سریع تر از خودرو پیاده شوم چرا که به گفته آنها هر لحظه امکان انفجار ماشین وجود داشت و بلافاصله هر دو نفرشان وارد ماشین شدند؛ آنها صندلی عقب را بلند کرده و اعلام نمودند که پمپ بنزین خودرو معیوب شده و بنزین از آن نشت می کند و در صورت ادامه ی حرکت امکان آتش سوزی و حتی انفجار ماشین وجود دارد ".
 
این خانم جوان در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: " در حالی که بسیار ترسیده بودم با پیشنهاد آنها مبنی بر تعویض پمپ بنزین ماشین موافقت کرده و در حالی که یکی از آنها با صحبت کردن سعی داشت تا حواس مرا پرت کند، نفر دوم به ظاهر اقدام به نصب یک پمپ بنزین جدید بر روی ماشین کرد؛ در پایان، بابت این کار مبلغ ۵۰۰ هزار تومان از من گرفته و محل را ترک کردند. فردای آن روز به یک مکانیکی مراجعه کرده تا موضوع شب گذشته، توسط یک مکانیک بررسی شود که در آنجا به من اعلام شد که پمپ بنزین نصب شده بر روی ماشین در واقع یک پمپ بنزین مستهلک می باشد و در واقع به این شیوه و شگرد از من کلاهبرداری شده است " .
 
شناسایی و دستگیری متهمان :
با توجه به شیوه و شگرد متهمان، کارآگاهان با بررسی تراکنش مالی حساب متعلق به مالباخته اقدام به شناسایی فردی به نام "ا . ع" کرده اما در ادامه مشخص شد که مشخصات ارائه شده به بانک واهی و دروغین است.
 
در ادامه ی رسیدگی به پرونده و طرح شکایت های مشابه از سوی تعدادی از خانم های راننده که تمامی آنها به شیوه ای مشابه توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو نیسان یدک کش مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی با انجام اقدامات ویژه پلیسی و بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته محل تردد خودرو نیسان یدک کش، موفق به شناسایی خودرو نیسان یدک کش مذکور و در ادامه شناسایی مالک آن به نام "س. ش" در منطقه مشیریه شدند.
 
کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی با مراجعه به شهرک مشیریه، ضمن شناسایی خودرو مذکور ( یک دستکاه خودرو نیسان یدک کش با چراغ گردان و برچسب امداد خودرو سراسری تهران ) محل را تحت مراقبت نامحسوس پلیسی قرار داده و سرانجام"س . ش" را در هنگام سوار شدن به خودرو نیسان دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.
 
متهم بلافاصله پس از دستگیری و در همان تحقیقات اولیه صراحتا به کلاهبرداری از شاکی پرونده و تعداد دیگری از خانم های راننده اعتراف و همدست خود به نام "الف . ع" را نیز معرفی کرد که در ادامه مخفیگاه "الف. ع" در همان شهرک مشیریه شناسایی، دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
 
متهمان در اعترافات خود با بیان این مطلب که سوژه های خود را از میان خانم های راننده انتخاب کردند، علت این انتخاب را عدم آشنایی خانم ها با مسائل فنی خودرو بیان کرده و در ادامه هویت سومین متهم پرونده ( راننده خودرو سواری پژو ) نیز به نام "ب. " شناسایی؛ او نیز در مورخه ۲۳. ۰۹. ۱۳۹۶ دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .
 
رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اشاره به اینکه متهمان پرونده برای استفاده از خودروی یدک کش با عنوان امداد خودرو سراسری تهران هیچگونه مجوزی از مبادی قانونی نداشته اند، با اعلام این خبر گفت: "در بررسی اسناد و مدارک بدست آمده مشخص گردید که متهمان اقدام به ده ها فقره کلاهبرداری به شیوه و شگرد فوق نمودند که تاکنون تعدادی از این افراد شناسایی و برای شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شدند".
 
سرهنگ کامیار چهری در پاسخ به خبرنگار  گفت: از کلیه شکات و مالباختگانی به ویژه خانم هایی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می شود تا برای شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدا تجریش – خیابان باهنر – کوچه همایون فر مراجعه کنند ".

منبع:مهر

ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
* نظر:
نام:
ایمیل: