معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از شناسایی قاتلان سریدار ساختمانی در منطقه الهیه خبر داد.
کد خبر: ۵۵۳
|
۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۱
به گزارش زندگی امروز، سرهنگ "کارآگاه حمید مکرم" در توضیح این مطلب گفت: در تاریخ ۰۵. ۰۹. ۱۳۹۶ خانم جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۰۱ تجریش به مأموران اعلام کرد که همسرش به نام یعقوب ( ۳۶ ساله ) از خانه خارج شده و دیگر مراجعتی به خانه نداشته است.
 
وی بیان داشت: با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "فقدان افراد" و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و همسر فقدانی پس از حضور در اداره یازدهم پلیسی در اظهاراتش عنوان کرد: " من و همسرم سرایه دار یک مجتمع مسکونی در منطقه الهیه هستیم؛ در مورخه ۰۲. ۰۹. ۱۳۹۶ برادرم به همراه مادرم برای میهمانی از شهرستان به خانه ما آمدند تا اینکه حدود ساعت ۷ بعداز ظهر تصمیم به بازگشت به خانه شان را گرفتند؛ زمانی که برادر و مادرم قصد خارج شدن از خانه را داشتند، یعقوب از آنها خواهش کرد تا از آنجائی که موتورسیکلت وی خراب شده و روشن نمی شد، او را تا قسمتی از مسیر برسانند و پس از آن هر سه نفر از خانه خارج شدند. ساعتی از رفتن یعقوب گذشت اما از او خبری نشد تا اینکه با برادرم تماس گرفتم؛ برادرم عنوان کرد که یعقوب را در حوالی پارک وی پیاده کرده و دیگر خبری از وی ندارد؛ نهایتا پس از چند روز بی خبری تصمیم گرفتم تا موضوع را به پلیس خبر دهم".
 
کشف جنایت :
با آغاز تحقیقات پلیسی، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که فقدانی اعتیاد به مصرف موادمخدر دارد و همین موضوع علت اصلی درگیری و اختلاف شدید وی با همسر و خانواده همسرش است.
 
با توجه به شواهد و دلایل بدست آمده که نشان از احتمال وقوع جنایت داشت، کارآگاهان با هماهنگی بازپرس پرونده اقدام به دستگیری همسر فقدانی و همچنین مادر و برادر همسر فقدانی کرده و تحقیقات پلیسی از آنها در دستور کار کارآگاهان قرار گفت.
 
در شرایطی که این سه نفر در اظهارات اولیه منکر هرگونه اطلاع از سرنوشت دامادشان بودند اما در ادامه، "م. " ( برادر زن فقدانی ) عنوان داشت که جسد یعقوب را مخفیانه و بدون آنکه اهالی مجتمع محل زندگی خواهرش از این موضوع اطلاع پیدا کنند به روستایی در شهرستان تاکستان منتقل و آنجا زیر خاک پنهان کرده اما علت مرگ یعقوب را مصرف موادمخدر عنوان داشت.
 
"م." در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: " ساعت ۰۹:۰۰ صبح به بازار رفته بودم که خواهرم با من تماس گرفت و درخواست کرد تا هرچه سریع تر به خانه بازگردم؛ زمانی که وارد خانه شدم، با جسد یعقوب مواجه شدم؛ برای آنکه خواهرم از ساختمان اخراج نشود، تصمیم گرفتم تا جسد یعقوب را مخفیانه خارج و به بیابان منتقل کنم".
 
با توجه به اطلاعات بدست آمده در خصوص مرگ فقدانی، تحقیقات برای مشخص شدن علت اصلی مرگ وی (علیرغم اظهارات اولیه ی "م." مبنی بر مرگ فقدانی) در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام مشخص شد که یعقوب با ضربات سنگ وارد شده از سوی مادر زنش به قتل رسیده است.
 
همسر فقدانی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: " من با فقدانی درگیر شده بودم؛ در حالی که او گلوی مرا گرفته و به شدت فشار می داد، مادرم در حمایت از من با تکه سنگی چند ضربه به سر یعقوب زد؛ یعقوب روی زمین افتاد؛ نفس نمی کشید؛ بلافاصله با برادرم تماس گرفته و او نیز پس از مدت کوتاهی به خانه آمد؛ آنها جسد را شبانه در صندوق عقب ماشین قرار داده و با خودشان بردند؛ من نیز چند روز پس از این ماجرا به کلانتری رفته و طرح شکایت کردم".
 
کشف جسد:
با توجه به اعتراف صریح متهمان پرونده مبنی بر ارتکاب جنایت و انتقال جسد دامادشان به روستایی در شهرستان تاکستان، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اخذ نیابت قضایی به شهرستان تاکستان اعزام شده و با راهنمایی "م." ( برادر زن مقتول )، در مورخه ۰۵. ۱۲. ۱۳۹۶ موفق به کشف جسد مقتول شدند.
 
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم با اعلام این خبر به خبرنگار مهر گفت: " با توجه به اعتراف صریح هر کدام از متهمان به معاونت و مشارکت در جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویزه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند".
 
منبع:مهر
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
* نظر:
نام:
ایمیل: