ژاپنی‌ها، اهالی کره و فرانسوی‌ها، کمتر از ساکنان دیگر کشورهای جهان به بیماری‌های قلبی دچار می‌شوند.
کد خبر: ۶۵۸
|
۰۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
راز سلامت قلب ژاپنی‌هابه گزارش زندگی امروزپژوهشگرانی که تاثیر سبک زندگی بر سلامت را بررسی می‌کنند، می‌گویند برخی از عادات مشترک ساکنان این کشورها، از قلب آنها محافظت کرده و احتمال مرگ و میر در اثر ضایعات قلبی را کاهش داده است.


بشقاب‌های کوچک

اگر به یکی از این کشورها سفر کنید، می‌بینید که حجم غذایی‌ای که در هر وعده به بشقاب آنها وارد می‌شود، تفاوت واضحی با حجم غذای ما ایرانی‌ها دارد. ساکنان این کشورها، قانون غذاخوردن در وعده‌های زیاد اما در حجم کم را رعایت می‌کنند و به همین دلیل، کمتر گرفتار بیماری‌های قلبی می‌شوند.

پنیردوستی

واردشدن خوراکی‌های حاوی باکتری‌های مفید پروبیوتیک به سفره ساکنان این کشورها، زمینه را برای بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن‌شان فراهم کرده است. مصرف خوراکی‌های تخمیرشده‌ای چون انواع پنیر و ماست‌هایی که سرشار از باکتری‌های مفید پروبیوتیک هستند، باعث کاهش التهاب بافت‌های بدن شده، وزن آنها را کاهش داده و سلامت روده‌ها و سلامت روان‌شان را بیشتر کرده است.

عصرانه سبزرنگ

گرچه با مصرف قهوه هم می‌توان به بدن آنتی‌اکسیدان‌های ضدبیماری را رساند، اما محققان می‌گویند کسانی که با نوشیدن چای سبز، به بدن‌شان آنتی‌اکسیدان می‌رسانند، بیشتر عمر می‌کنند. چای سبز، که خاصیت ضدالتهابی و ضدسرطانی دارد، ضامن سلامت این افراد است و عملکرد قلب‌شان را هم بهبود می‌بخشد.

بشقاب‌های دریایی

مصرف مدام غذاهای دریایی مثل ماهی، میگو و ...، یکی دیگر از رازهای طول عمر اهالی این کشورهاست. آنها با خوردن غذاهای دریایی، ویتامین D و اسیدهای چرب امگا3 بیشتری را به بدن‌شان می‌رسانند و احتمال دچارشدن خود را به بیماری‌های قلبی و عروقی، کاهش می‌دهند.

راه‌رفتن

در فرهنگ فرانسوی‌ها، ژاپنی‌ها و مردم کره، نشستن، طرفدار چندانی ندارد و به همین دلیل، آمار مرگ و میر آنها به دلیل بیماری‌های قلبی، پایین‌تر از کشورهای دیگر است. برخلاف آمریکایی‌ها، ساکنان این کشورها، روزهای‌شان را روی مبل راحتی و مقابل تلویزیون نمی‌گذرانند و فعالیت‌های متعدد روزانه‌شان، از سلامت آنها محافظت می‌کند. پیاده‌روی و استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله حمل‌ونقل، باعث می‌شود که آمار مبتلایان به بیماری‌های قلبی و عروقی در این کشورها پایین‌تر از بسیاری دیگر از کشورهای جهان باشد.

کم‌کردن مصرف گوشت‌قرمز

درحالی‌که آمریکایی‌ها عاشق بیکن و همبرگر هستند، مردم این سه کشور، میانه کمتری با مصرف گوشت‌قرمز دارند. از آنجا که با کاهش مصرف گوشت‌قرمز، احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی و افزایش کلسترول کمتر می‌شود، مردم ژاپن، فرانسه و کره، با این عادت غذایی، از سلامت قلب‌شان محافظت می‌کنند.

نگاه‌کردن به ترازو

حفظ تناسب اندام برای ساکنان این کشورها، یک ارزش است. از آنجا که دچاربودن به اضافه وزن، 32 درصد احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را بالاتر می‌برد، ساکنان این سه کشور که به حذف چربی‌های اضافه از بدن‌شان عادت دارند، کمتر گرفتار بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شوند.

کاهش استرس

می‌گویند ژاپنی‌ها، فضاهایی را به عنوان اتاق فریاد تدارک دیده‌اند تا افراد با واردشدن به آنجا و فریادکشیدن از ته دل، اضطراب‌شان را کاهش دهند. از آنجا که استرس‌های هر روزه، یکی از عوامل زمینه‌ساز بیماری‌های قلبی هستند، ساکنان این سه کشور به مدیریت اضطراب اهمیت زیادی می‌دهند. توجه به سلامت روان و تخلیه هیجانات، برگ برنده اهالی این کشورهاست.

ترک سیگار

آمار سیگاری‌ها در این کشورها، کمتر از کشورهایی است که هرسال شمار زیادی از ساکنان‌شان به خاطر ابتلا به بیماری‌های قلبی جان می‌دهند. مردم ژاپن، کره و فرانسه، تردیدی ندارند که سبک زندگی سالم، می‌تواند کیفیت زندگی افراد را بالا ببرد و عمرشان را طولانی‌تر کند؛ به همین دلیل، با دودکردن سیگار، توان قلب‌شان را برای پمپاژ خون در بدن، کمتر نمی‌کنند.

چکاپ‌های سالیانه

دوره‌های منظم بررسی وضعیت سلامت، یکی دیگر از رازهای سالم‌ماندن قلب این افراد است. آنها با بررسی به‌موقع وضعیت سلامت‌شان، خیلی زود از مشکلات احتمالی باخبر می‌شوند و توان‌شان برای برطرف‌کردن مشکلاتی که سلامت‌شان را تهدید می‌کند، بیشتر می‌شود.

دوستان

شبکه‌های اجتماعی قوی که ساکنان این کشورها در اطراف خود ایجاد می‌کنند، دلیل دیگر سالم‌ماندن قلب آنهاست. این افراد به ادعای محققان مبنی بر تاثیر مثبت دوستان بر حفظ سلامت و طول عمر باور دارند و با ملاقات‌های دلنشین دوستانه، از سلامت قلب خود محافظت می‌کنند.


منبع:سلامت نیوز

ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
* نظر:
نام:
ایمیل: