: اگر از قصد تلاش می‌کنید که بخش زیادی از وقت آزادتان را به چیزهایی اختصاص بدهید که هیچ ربطی به همسرتان ندارند، احتمالا علاقه خودتان به رابطه را از دست داده‌اید.
کد خبر: ۶۹۷
|
۱۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۱
به گزارش زندگی امروز، هیچ رابطه‌ای نمی‌تواند بدون وقت گذاشتن طرفین برای همدیگر دوام بیاورد و موفق باشد. به‌گفته متخصصان، پرداختن بیش از حد به اموری که باعث می‌شوند همسرتان هیچ انرژی‌ای برای شما نگذارد، از دیگر نشانه‌های به بن‌بست رسیدن رابطه هستند. این امور می‌توانند هر چیزی باشند، از تفریح و ورزش گرفته تا بازی‌های کامپیوتری.


۱. نشانه: فقدان احترام 


احترام، نقش حیاتی و مهمی در رابطه دارد چون نشان می‌دهد که هر کدام از طرفین تا چه اندازه همدیگر را درک می‌کنند و مرزهای همدیگر را رعایت می‌کنند. متخصصان می‌گویند که اگر شما دائما گفته‌ها و رفتارهای همسرتان را تحقیر می‌کنید و به چالش می‌کشید، خشونت مرزی انجام می‌دهید یا به عبارت دیگر نقض مرز (boundary violation) می‌کنید. 
رفتارهای این‌چنینی نشان می‌دهند که فرد، احترام گذاشتن به ارزش‌های طرف مقابل را متوقف کرده است و دیگر طرف مقابلش را آن‌طور که واقعا هست، قبول نمی‌کند. این واقعا اتفاق بدی برای یک رابطه است، چون بدون وجود احترام متقابل،‌ عشق به‌ تنهایی نمی‌تواند یک رابطه را حفظ کند. 

چکار کنیم؟ 


- به همسرتان بگویید که رفتارهایش چه احساسی به شما می‌دهند. 
- به همدیگر قول بدهید که کمتر باعث آزار یکدیگر شوید و همچنین با رویکرد مثبت با همدیگر برخورد کنید. 
- اگر همسرتان اصلا مشکلی نمی‌بیند و این کارها را انجام نمی‌دهد،‌ رابطه شما به بن‌بست خورده است. 

۲. نشانه: برای همدیگر وقت ندارید 


اگر از قصد تلاش می‌کنید که بخش زیادی از وقت آزادتان را به چیزهایی اختصاص بدهید که هیچ ربطی به همسرتان ندارند، احتمالا علاقه خودتان به رابطه را از دست داده‌اید. هیچ رابطه‌ای نمی‌تواند بدون وقت گذاشتن طرفین برای همدیگر دوام بیاورد و موفق باشد. 
به‌ گفته متخصصان، پرداختن بیش از حد به اموری که باعث می‌شوند همسرتان هیچ انرژی‌ای برای شما نگذارد، از دیگر نشانه‌های به بن‌بست رسیدن رابطه هستند. این امور می‌توانند هر چیزی باشند، از تفریح و ورزش گرفته تا بازی‌های کامپیوتری. 

چکار کنیم؟ 


- هر روز برای همدیگر وقت بگذارید. 
- این قضیه نمی‌تواند خودبه‌خود پیش برود،‌ بلکه به برنامه‌ریزی نیاز دارد. جدی گرفتن برنامه‌ریزی نشان می‌دهد که طرفین می‌خواهند اوضاع را تغییر بدهند. 
- اگر شما یا همسرتان مساله را جدی نمی‌گیرید، یعنی رابطه شما به بن‌بست رسیده است. 

۳. نشانه‌: هدف‌های ناسازگار 


فرض کنید که شما شدیدا می‌خواهید بچه داشته باشید، اما همسرتان اصلا بچه نمی‌خواهد. هدف‌های ناسازگار در یک رابطه می‌توانند به همین اندازه بزرگ و اساسی باشند، یا حتی امور کوچک و ظاهرا بی‌اهمیت را شامل شوند. 
در بعضی از موارد، وجود هدف‌های ناسازگار در یک رابطه، نشانه این است که طرفین باید رفتار بازتر و گشوده‌تری نسبت به همدیگر داشته باشند و نوع روابط‌شان با همدیگر را بهتر کنند. در بعضی از موارد هم البته این نشانه یعنی مشکلات غیرقابل حلی وجود دارند. 
درنهایت باید بگوییم که زوج‌ها باید حد وسطی را پیدا کنند که امکان شادی و خوش‌حالی را برای هر دوی آنان فراهم می‌کند. 

چکار کنیم؟ 


- به‌گفته متخصصان چیزی که اهمیت دارد، این نیست که طرف مقابل را برای پذیرفتن موضع خودمان قانع کنیم، بلکه باید مصالحه و همکاری با همسرمان را یاد بگیریم تا بتوانیم به حد وسط برسیم. 
- اگر به تصمیم مشترک رسدید، هر دو کاملا به این تصمیم پایبند بمانید.

منبع:اسلامیسم

ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
* نظر:
نام:
ایمیل: