«هری پاتر» ۳۰مرداد منتشر می‌شود

ترجمه ویدا اسلامیه از عنوان جدید مجموعه هری پاتر نوشته جی.کی. رولینگ به زودی توسط انتشارات کتابسرای تندیس منتشر و راهی بازار نشر می‌شود.
کد خبر: ۸۱
|
۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۲
ترجمه ویدا اسلامیه از عنوان جدید مجموعه هری پاتر نوشته جی.کی. رولینگ به زودی توسط انتشارات کتابسرای تندیس منتشر و راهی بازار نشر می‌شود.

 هشتمین کتاب از مجموعه داستانی هری پاتر نوشته جی.کی.رولینگ به زودی با ترجمه ویدا اسلامیه توسط انتشارات کتابسرای تندیس منتشر و راهی بازار نشر می‌شود.

این کتاب «هری پاتر و فرزند نفرین شده» نام دارد و قرار بود ابتدا در قالب نمایشنامه به چاپ برسد. رولینگ پیش از چاپ این کتاب اعلام کرده بود که این اثر، از انتهای کتاب «هری پاتر و یادگاران مرگ» شروع می‌شود. نکته‌ای که درباره این کتاب وجود دارد، نمایشنامه بودن یا رمان بودن آن است.

این اثر نمایشنامه مشترکی به قلم جان تیفانی و جک ثورن است که توسط جی.کی.رولینگ تنظیم شده است.

خلاصه داستان این اثر به این ترتیب است: هری پاتر بودن همیشه سخت بوده و اکنون کارمند سختکوش وزارت سحر و جادو، همسر و پدر سه فرزند مدرسه‌ای بودن، اوضاع را چندان آسان‌تر نکرده است. مادامی که هری با گذشته‌ای دست به گریبان است که از آن خلاصی ندارد، آلبوس، پسر کوچکترش، سنگینی بار میراثی خانوادگی را بر دوش می‌کشد که هیچ گاه خواستارش نبوده است. پیوند ناخجسته گذشته و حال، حقیقت تلخی را به این پدر و پسر می‌آموزد: گاهی تاریکی و ظلمت، از جاهای پیش‌بینی ناپذیری فرا می‌رسد.

چاپ اول «هری پاتر و فرزند نفرین شده» با ۳۱۲ صفحه، شمارگان ۶ هزار نسخه و قیمت ۱۹۰ هزار ریال منتشر خواهد شد. عرضه این کتاب از ۳۰ مرداد در کتابفروشی‌ها آغاز می‌شود و مراسم جشن امضای آن فردا پنجشنبه ۲۸ مرداد و جمعه ۲۹ مرداد در محل کتابفروشی انتشارات کتابسرای تندیس برگزار می‌شود. این دو مراسم روز پنجشنبه از ساعت ۱۵ تا ۲۰ و جمعه از ساعت ۱۱ تا ۱۸ برگزار خواهد شد.

اولین کتاب سری هری پاتر با عنوان «هری پاتر و سنگ جادو» در سال ۱۹۹۵ به چاپ رسید و پس از انتشار آن بود که شهرت و ثروت زیادی برای جی.کی. رولینگ به ارمغان آورد.

منبع: مهر
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰