فیکوس بنجامین یا بنجامین انجیری گیاهی زیبا از خانواده موراسه است که برگ‌های ظریف و کوچکش چتر زیبایی در گوشه خانه می‌گستراند و محیطی شاد و خوش رنگ و آرامبخش در خانه فراهم می‌کند.
کد خبر: ۸۳۲
|
۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
به گزارش زندگی امروز،اگر شرایط محیطی برای فیکوس بنجامین فراهم باشد تا 5 متر هم رشد می‌کند. یکی از شرایط محیطی مهم این گیاه آب است. فیکوس بنجامین بشدت به کم آبی حساس است و برگ‌های آن در کم آبی می‌ریزد. برگ‌ها ابتدای جوانی سبز روشن و به مرور سبز تیره می‌شود. میوه کوچک این گیاه غذای مورد علاقه فاخته است.

بنجامین انجیری

فیکوس بنجامین به محیط روشن احتیاج دارد، اما تابش مستقیم نور آفتاب را نیز دوست ندارد و برگ‌های آن می‌ریزد و آسیب می‌بیند.

حداقل درجه حرارت مورد نیاز این گیاه در زمستان 15 درجه سانتی‌گراد و در تابستان حداکثر 25 درجه است.

برای آبیاری فیکوس بنجامین از آب ولرم فاقد املاح استفاده کنید. در تابستان هفته‌ای دوبار و در زمستان هر ده روز یکبار آبیاری کافی است. آبیاری زیاد باعث زرد شدن برگ‌های گیاه می‌شود. قبل از آب دادن به گیاه دقت کنید اگر خاک آن خیس است از آبیاری اضافه خودداری کنید.

خاک جنگلی یا مخلوطی از خاک معمولی، خاک برگ و شن، رس و ماسه برای این گیاه مناسب است

سه گرم کود کامل یا «npk» را در یک لیتر آب حل کنید و در بهار و تابستان هر دو هفته یکبار به فیکوس بنجامین بدهید. در زمستان به فیکوس بنجامین کود ندهید.

اگر صبر و دقت فراوان دارید این گیاه را از اواسط بهار تا اوایل تابستان تکثیر کنید. انتهای ساقه را به طول 8 تا 10 سانتیمتر قلمه بزنید و در پودر هورمون ریشه‌زایی قرار دهید و در گلدانی که کمپوست مخصوص بذر و قلمه داشته باشد قرار دهید و با کیسه پلاستیکی بپوشانید.

بنجامین نسبت به تغییر محیط حساس و اصطلاحا گیاهی نازنازی است و با کمترین تغییری برگ‌های آن می‌ریزد سعی کنید از چرخاندن و جابه‌جایی گلدان این گیاه بپرهیزید.

اگر برگ‌ها سالم و سبز هستند ولی می‌ریزد احتمالا به‌دلیل کم نوری یا کم آبی است. آبیاری را منظم کرده و محیط روشن‌تری را برای گیاه فراهم کنید.

اگر زیر برگ‌های فیکوس بنجامین تار عنکبوت می‌بینید به علت آفت کنه قرمز است. با کنه کش سمپاشی کنید.

برای داشتن برگ‌های براق در فیکوس بنجامین ماهی یکبار برگ‌های آن را به وسیله اسپری مخصوص براق کردن برگ‌ها شست‌وشو دهید.


منبع:جام جم

ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
* نظر:
نام:
ایمیل: