ترسی که قاچاقچیان به جان سینما انداخته‌اند

«اژدها وارد می‌شود» به کارگردانی مانی حقیقی به فاصله چهار ماه از شروع اکران وارد شبکه نمایش خانگی شد تا بیش از پیش جدیت تهدید عرضه نسخه‌های قاچاق روشن شود.
کد خبر: ۸۵
|
۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۵
«اژدها وارد می‌شود» به کارگردانی مانی حقیقی به فاصله چهار ماه از شروع اکران وارد شبکه نمایش خانگی شد تا بیش از پیش جدیت تهدید عرضه نسخه‌های قاچاق روشن شود.

به گزارش خبرآنلاین، از ابتدای سال جاری قاچاق محصولات فرهنگی و به طور خاص فیلم‌های سینمایی گسترده‌تر از گذشته دنبال می‌شود و همین وضعیت نگرانی‌هایی را در زمینه عرضه قانونی فیلم‌های سینمایی در شبکه نمایش خانگی به وجود آورده است.

در ماه‌های اخیر فیلم‌هایی چون «ماهی و گربه» به کارگردانی شهرام مکری، «ناهید» ساخته آیدا پناهنده، «ملبورن» به کارگردانی نیما جاویدی به صورت قاچاق وارد بازار شده بودند. همین مساله موجب شد سازندگان این فیلم‌ها به فاصله کوتاهی تصمیم به عرضه قانونی آثار در شبکه نمایش خانگی بگیرند تا به این ترتیب تبعات منفی عرضه قاچاق را محدود کنند.

«اژدها وارد می‌شود» از جمله فیلم‌های اکران سال جاری بود که با مساله قاچاق روبرو شد. در هفته‌های گذشته خبری مبنی بر عرضه نسخه‌ای از این فیلم در بازار قاچاق انتشار پیدا کرد. نتیجه این وضعیت سازندگان فیلم را برای آن داشت تا به فاصله‌ای کمتر از چهار ماه از شروع اکران تصمیم به عرضه فیلم در شبکه نمایش خانگی بگیرند؛ تصمیمی که شاید در صورت به بازار نیامدن نسخه قاچاق به شکلی دیگر گرفته می‌شد.

در حالی که هنوز تورهای جشنواره‌ای فیلم حقیقی ادامه دارد و به تازگی در جشنواره فیلم ملبورن هم به نمایش در آمده است، مخاطبان در ایران فرصت آن را به دست آورده‌اند که فیلم را از شبکه نمایش خانگی تهیه کنند.

این فیلم در جریان اکران عمومی در فرودین و اردیبهشت سال 1395 موفق شد به فروش دو میلیارد و 700 میلیون تومانی دست بیابد.
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰