فروش خیره‌کننده یک انیمیشن

فروش جهانی انیمیشن «در جستجوی دُری» محصول استودیوی پیکسار و کمپانی دیزنی از مرز 900 میلیون دلار عبور کرد.
کد خبر: ۸۷
|
۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۳
فروش جهانی انیمیشن «در جستجوی دُری» محصول استودیوی پیکسار و کمپانی دیزنی از مرز 900 میلیون دلار عبور کرد.

به گزارش خبرآنلاین، «در جستجوی دُری» سومین انیمیشن پرفروش پیکسار از آغاز تاسیس این استودیوی پیشرو در امر انیمیشن‌سازی است. تنها انیمیشن‌های «داستان اسباب‌بازی 3» و «در جستجوی نمو» فروشی بیشتر از این انیمیشن داشته‌اند.

این انیمیشن ماه ژوئن در آمریکا اکران شد و رکورد فروش یک انیمیشن در افتتاحیه را به نام خود ثبت کرد. «در جستجوی دُری» علاوه بر این تا اینجای کار با 476.9 میلیون دلار پرفروش‌ترین فیلم سال 2016 در آمریکا است.

فروش خارجی فیلم هم تقریباً معادل فروش داخلی آن است. «در جستجوی نمو» در بازارهای خارجی 423.5 میلیون دلار فروش داشته و بیشترین فروش خارجی فیلم در ژاپن و چین رقم خورده است.

در کل تاریخ سینمای جهان تنها 40 فیلم به فروشی بالای 900 میلیون دلار دست پیدا کرده‌اند که از این تعداد 16 اثر محصول کمپانی دیزنی بوده‌ است. علاوه بر این چهار فیلم پرفروش سال 2016 همگی محصول دیزنی هستند.

در حقیقت «در جستجوی نمو» دنباله‌ای بر انیمیشن موفق «در جستجوی نمو» است. در این فیلم به کارگردانی اندرو استنتون، صداپیشگی شخصیت اصلی داستان که یک ماهی آبی‌ فراموشکار به نام دُری است را الن دِجنرس برعهده دارد و آلبرت بروکس به جای شخصیت مارلین صحبت می‌کند.

در این دنبالۀ سینمایی داستان یک ماهی آبی مبتلا به ضعف حافظۀ کوتاه مدت روایت می‌شود که اقیانوس را در جستجوی والدینش می‌پیماید. هر چند دیزنی به صورت مشخص از میزان بودجۀ این اثر پرده برنداشته است اما به طور معمول ساخت انیمیشن‌های پیکسار بین 175 تا 200 میلیون دلار هزینه دربر دارد.
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰