نکاتی در خصوص راه‌های جذب ویتامین D

متخصص تغذیه قرار گرفتن در معرض نور خورشید را مهم‌ترین راه‌ جذب ویتامین D دانست و گفت: ایستادن روزانه 20 تا 45 دقیقه در معرض نور مستقیم خورشید به دریافت این ویتامین کمک بسیاری می‌کند.
کد خبر: ۹۴۳
|
۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۳
زندگی امروز/ سیدمرتضی صفوی متخصص تغذیه با اشاره به اینکه راه‌های متفاوتی برای دریافت ویتامین D وجود دارد، گفت: یکی از راه‌های مناسب برای دریافت این ویتامین ایستادن روزانه 20 تا 45 دقیقه در معرض نور مستقیم خورشید است.

به گزارش زندگی امروز به نقل از فارس، متخصص تغذیه قرار گرفتن در معرض نور خورشید را مهم‌ترین راه‌ جذب ویتامین D دانست و گفت: ایستادن روزانه 20 تا 45 دقیقه در معرض نور مستقیم خورشید به دریافت این ویتامین کمک بسیاری می‌کند.

وی افزود: پرتو مستقیم اشعه ماوراء بنفش (UV) کمک بسیاری به دریافت و جذب ویتامین از طریق پوست می‌کند و کمبود آن رفع خواهد شد.

این متخصص تغذیه اظهار داشت: خوراک‌های دریایی مانند ماهی و میگو به خصوص ماهی‌های چرب منبع مهمی برای دریافت ویتامین D به شمار می‌روند.

صفوی گفت: ویتامین D در منابع غذایی حیوانی مانند شیرهای غنی‌شده، تخم‌مرغ و... به اندازه کافی وجود دارد و افراد می‌توانند نیاز خود به این ویتامین را رفع کنند؛ لذا در رژیم سخت گیاه‌خواری به دلیل وجود نداشتن منابع حیوانی با کمبود این ویتامین مواجه می‌شویم.

وی در ادامه بیان کرد: بیماری‌های کلیه یا کبد و مشکلات گوارشی از دیگر عوامل به‌وجود آورنده کمبود ویتامین D هستند.

حدود %70 مردم در کشور به کمبود ویتامین D مبتلا هستند.


ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰