زندگی | Lifetoday

sar

روانشناسی

چگونه فرزندانی مستقل و با اعتماد‌به‌نفس تربیت کنیم؟
این وظیفه والدین است که توانمندی‌ها و ظرفیت‌های کودک خود را تشخیص دهند و فرزندشان را فقط با خودش مقایسه کنند نه با هیچ کودک دیگری. با این حال برای داشتن کودکی شجاع و مستقل، بدون وابستگی غیرضروری به خانواده که بتواند از پس کار‌های خود برآید، باید اعتماد به نفس او را تقویت کرد.
مردان در مهارت‌های فردی بر زنان برتری دارند؟
فارغ از اینکه ثابت شده تفاوت در توانایی و استعداد مردانه و زنانه ریشه در بیولوژی متفاوت آن‌ها دارد، شناخت فضایی یک مورد مطالعاتی دقیق و دامنه دار است که قدرت جهان در شکل دادن به مهارت‌ها فردی را نشان می‌دهد.
به همین راحتی، همیشه خشمگین و ناراضی بمانید!
تلخ و ناراضی بودن از چند جهت فوایدی برای‌تان دارد، از دور شدن از اطرافیان‌تان گرفته تا نابود کردن چیز‌هایی که زمانی به دست آورده‌اید و رسیدن به مرحله‌ی خود تخریبی. دست یافتن به این حد از نابودی واقعا نیاز به تلاش زیادی ندارد.
تنها مکان آرام برای زنان خسته از جنگ
باشگاه یوگا در افغانستان
هر فردی در افغانستان برای پیدا کردن صلح و آرامش به دنبال راهی می‌گردد. اما شما نمی‌توانید در کشور صلحی ایجاد کنید تا زمانی که درون خود آرامش را به وجود نیاورید.
با نسل بومرنگی چه کنیم؟
اگر به عنوان پدر و مادر به فرزند بزرگسال‌تان اجازه بدهید همیشه در خانه‌ی شما و تحت حمایت شما بماند، تنها کاری که می‌کنید این است که مانع رشد و پیشرفت و استقلال او می‌شوید. شاید اول سخت به نظر برسد، اما قوانینی که وضع می‌کنید و سخت گیری‌هایی که اعمال می‌نمایید کاملا درست است. پس در دام احساس گناه نیفتید و با فرزند بزرگسال‌تان درست مانند یک انسان بالغ و توانا و مستقل رفتار کنید.
وقتی مادر‌ها احساس تنهایی می‌کنند
همیشه حفظ تعادل بین شخصیت یک زن و یک مادر آسان نیست، خصوصا زمانی که بسیاری از زنان تصور می‌کنند تلاش هایشان برای رسیدن به استاندارد‌های یک مادر ایده آل کافی نیست، عدم تعادل ببشتر حس می‌شود. در این مطلب به شما می‌گوییم که چرا گاهی اوقات مادران احساس تنهایی می‌کنند.
تکنیکهایی که شما را قهرمان حافظه می‌کند!
راه‌های امتحان‌شده و مورد اطمینان زیادی برای تقویت حافظه وجود دارد که چندتایی از آن‌ها چندین دهه است که مورد استفاده‌اند. اما دانشمندان این روز‌ها چه توصیه‌هایی دارند؟ تحقیقات زیادی باید انجام شود که معلوم شود کدام راه‌ها از همه بهترند، اما جدیدترین تحقیقات در رابطه با این تکنیک‌ها چه می‌گویند؟
چطور محترمانه صحبت کسی را قطع کنیم؟
می‌دانیم که طبیعتا کسی که دهانش را باز می‌کند تا حرف بزند، زمانی هم باید حرفش را تمام کند. اما اگر چنین نشد کاری که می‌توانید انجام دهید این است که دهان‌تان را به شکل ماهی باز کنید:
آیا احساسات با سلامت جسمی انسان در ارتباط است؟
هنوز هم ساده‌ترین و موثرترین راه برای مقابله با بیماری‌های روحی و روانی مراجعه به پزشک است. تابوی ترس از دیوانه خطاب شدن باید از جامعه ما پاک شود. طبق آمار بیش از ۷۸٪ از افراد جهان در طول زندگی، نوعی از بیماری‌های روانی را تجربه می‌کنند.
برای این مسائل به دیگران توضیح ندهید
اعتقادات هر کس به خودش مربوط است، بنابراین دلیلی ندارد که شما برای دیگران در مورد آنها توضیح دهید. البته اگر دیگران در مورد اعتقادات مذهبی و سیاسی از شما سوال کردند، تا جایی که فکر می کنید آزارتان نمی دهد، می توانید در موردش حرف بزنید اما ابن را بدانید که مجبور نیستید برای جلب رضایت دیگران آنچه نمی خواهید را به زبان آورید یا این که برای متقاعد کردن آنها هزار دلیل و برهان بیاورید.
علاقه انسان به نگهداری از حیوانات خانگی از کجا می‌آید؟
یافته‌های باستان شناسی نشان می‌دهد که انسان‌ها از حدود ۱۵ هزار سال پیش به نگهداری از حیوانات خانگی روی آوردند. به نظر می‌رسد اجداد ما حتی حیوانات وحشی از جمله گرگ‌ها را از سن کم به محیط زندگی خود آورده و آنان را تا حد امکان اهلی می‌کردند.
مردم چگونه اخبار را برای دیگران تعریف می‌کنند
نتایج حاصل از مطالعه جدید مرکز تحقیقاتی «پیو ریسرچ» نشان می‌دهد گروه‌های اثرگذاری وجود دارند که با تعریف نادرست اخبار یا نظرات اشتباه پیرامون آنها روی جامعه تأثیرات مستقیم برجا می‌گذارند.
۱۰ نکته‌ی علمی برای تربیت کودک باهوش و موفق
هرچند والدین برای خود در این مسیر نقشی فوق‌العاده قائل هستند، اما حقیقت این است که مسیری کاربردی برای تضمین موفقیت والدین در تربیت کاملا دل‌خواه فرزندان وجود ندارد. اما این به معنی تلاش نکردن پدر و مادر در این راه نیست. سال‌هاست مطالعات مهم و فراوانی در زمینه‌ی نقش والدین در رشد و تربیت کودکان باهوش صورت می‌گیرد و بسیاری از مطالعات به نتایج جالبی منجر شده‌اند.
abzarha ابزارهای کاربردی
ترافیک
فال روزانه
تعبیر خواب
دیدنی‌ها