شب اول ازدواج دریا؛ عروس داعشی‌ها

«همه چیز خوب بود تا اینکه او (صلاح الدین) با یک پهپاد مورد اصابت قرار گرفت و دو ماه بعد جان خود را از دست داد. خدایا من واقعا شانس بدی در مورد مرد‌ها دارم. هر مردی اطراف من بوده، مرده است.»
کد خبر: ۲۱۳۸
|
۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
شب اول ازدواج دریا؛ عروس داعشی‌هافرادید| زنی که به سوریه رفته بود تا عروس گروه تروریستی داعش شود فاش کرد که شب عروسی را در «یک اتاق شکنجه‌ی خون آلود» سپری کرده است.

فرادید به نقل از دیلی میل نوشت، دریا او، ۲۶ ساله و از یک خانواده‌ی ترک مقیم آلمان است که هم اکنون در این کشور تحت بازجویی قرار دارد. وی به بازجویان گفته است: او در سنی که «اثرپذیری» بالایی دارد با آدم‌های بد همراه شده است.
 
دریا و همسر اولش ماریو(این تک عکس با کیفیت پایین تنها عکس موجود رسانه‌ها در حال حاضر است)

به گزارش فرادید به نقل از دیلی میل، او سال‌ها دوست دختر رئیس کلوپ موتورسواری Hells Angels بود و می‌گوید، قبل از آنکه از طریق اینترنت با یک آلمانی تازه مسلمان به نام ماریو Sciannimanica آشنا شود در روابط خود دچار مشکل شده بوده است. دریا می‌گوید نخستین بار ماریو درباره‌ی زندگی با گروه داعش با او صحبت کرده است.

دو ماه بعد دریا هر آنچه در آلمان دارد را ترک و به ترکیه سفر می‌کند. سپس قاچاقی از مرز عبور می‌کند و وارد سوریه می‌شود.

«اولین بار که ماریو را با لباس‌های نظامی و ریش بلند و اسلحه دیدم به نظرم بسیار فوق العاده آمد.»

دریا می‌گوید، شب عروسی شان در مکانی غیر رمانتیک و در یکی از اتاق‌های سابق شکنجه‌ی داعش سپری شده است.شب اول ازدواج دریا؛ عروس داعشی‌ها


«ما در یکی از اتاق‌های متروکه‌ی شکنجه زندگی می‌کردیم که از سقفش زنجیر‌هایی آویزان بود و رد خون هنوز روی دیوارهایش وجود داشت، واقعا ترسناک بود.»
 

دریا که از آن شب به بعد مجبور می‌شود لباس‌های بلند و کاملا پوشیده به تن کند، می‌گوید، هیچ تناسب و اشتراکی با تفسیر انحرافی این گروه از اسلام، احساس نمی‌کرده است.

«در واقع، من همه‌ی آن چه را که آن‌ها انجام می‌دادند نمی‌خواستم، من فقط می‌خواستم کودکان سوری را نجات دهم.»

او و ماریو سپس به عراق می‌روند و در سال ۲۰۱۵ صاحب یک فرزند پسر می‌شوند. اما دعوا‌های همیشگی شان خیلی زود باعث جدایی شان می‌شود.
 
 
عروس داعشی شب عروسی را در اتاق شکنجه سپری کرد
دریا، به سرعت از طرف یکی دیگر از تازه مسلمانان داعش، به نام دنیس کاسپرت، که پیش از پیوستن به این گروه خواننده‌ی رپ در یکی از دیسکو‌های معروف آلمان بود، و به سرعت به یکی از معروف‌ترین تروریست‌های آلمانی گروه داعش تبدیل شد، پیشنهاد ازدواج دریافت می کند.

دریا می‌گوید، دنیس مهربان بود و اغلب در خانه‌ی آن ها وقت می گذارند.

اما  به پیشنهاد ازدواج دنیس جواب رد می‌دهد، چون به گفته‌ی خودش «زن‌ها حرفی برای گفتن با او ندارند»، و تصمیم می‌گیرد همسر دوم یک فرمانده‌ی داعشیِ اهل بلژیک به نام ابو صلاح الدین شود.
 
عروس داعشی شب عروسی را در اتاق شکنجه سپری کرد

«همه چیز خوب بود تا اینکه او (صلاح الدین) با یک پهپاد مورد اصابت قرار گرفت و دو ماه بعد جان خود را از دست داد. خدایا من واقعا شانس بدی در مورد مرد‌ها دارم. هر مردی اطراف من بوده، مرده است.»

دریا سپس به نخستین همسرش ماریو رجوع می‌کند. مدتی نمی‌گذرد که ماریو به اتهام جاسوسی علیه داعش در یک دادگاه سرپایی تفهیم اتهام و سپس توسط یکی از همرزمان سابقش سربریده می‌شود.

بعد از آنکه ماریو دستگیر و شکنجه می‌شود، دریا به کمک قاچاقچیان انسان از قلمرو‌های داعش فراری داده می‌شود و خود را به مرز ترکیه و سوریه می‌رساند.

او در ترکیه زندانی و سپس در تابستان سال ۲۰۱۷ به آلمان استرداد داده می‌شود.

دریا او. یکی از ۵ داعشی آلمانی است که به این کشور استرداد داده شده اند و در بازداشت به سر می‌برند. گفته شده است که دریا مدتی کوتاه در آلمان به عنوان کارگر جنسی کار می کرده است.

بازجویی‌ها از وی ادامه دارد.
 

منبع: دیلی میل
مترجم فرادید: عاطفه رضوان نیا
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰