سفر شیراز در نوروز ۹۸؛ همه آنچه باید بدانید

اگر برای نوروز قصد سفر شیراز دارید، باید تمام تلاشتان را بکنید که بلیط اتوبوس یا هواپیما پیدا کنید، چون بلیط قطار تقریبا تمام شده. برای سفر شیراز در نوروز ۹۸، یا باید هزینه کافی برای خرید بلیط هواپیما را داشته باشید، یا اینکه خودتان را برای یک سفر طولانی مدت ۱۰ تا ۱۵ ساعته آماده کنید. حالا تصمیم با خودتان است که هزینه برایتان مهم‌تر باشد یا راحتی سفر.
کد خبر: ۲۵۰۴
|
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۷
سفر شیراز در نوروز ۹۸؛ همه آنچه باید بدانیدفرارو- خوشا شیراز و وضع بی‌مثالش؛ تا همین حد بگویم که می‌توان روی شیراز به عنوان یک مقصد درجه یک برای سفر در نوروز ۹۸ حساب کرد. برای سفر شیراز در نوروز ۹۸، یا باید هزینه کافی برای خرید بلیط هواپیما را داشته باشید، یا اینکه خودتان را برای یک سفر طولانی مدت ۱۰ تا ۱۵ ساعته آماده کنید. به خصوص که دیگر خبری هم از بلیط قطار نیست و به سختی می‌توان آن را پیدا کرد. در این گزارش کل هزینه‌هایی که برای سفر شیراز لازم است را آورده‌ایم. از قیمت بلیط قطار، اتوبوس و هواپیما گرفته تا هزینه اقامت در هتل‌های شیراز. حالا تصمیم با خودتان است که هزینه برایتان مهم‌تر باشد یا راحتی سفر...

سفر شیراز با قطار؛ ۸۷ تا ۱۷۰ هزار تومان
کمی برای برنامه‌ریزی قطار دیر اقدام کردید. چراکه تا اینجای کار همه بلیط‌های قطار برای سفر شیراز به فروش رفته است. مگر اینکه بتوانید آن را از آژانس‌های مسافرتی تهیه کنید. یکی از دلایل آن هم این است که در روز فقط دو قطار به مقصد شیراز حرکت می‌کند. با این وجود اگر خواستید سراغ آژانس‌های مسافرتی برای خرید بلیط قطار با واسطه بروید، بهتر است از قیمت اصلی این بلیط‌ها خبر داشته باشید. تنها قطار‌هایی که به شیراز سفر می‌کنند، قطار‌های کوپه‌ای چهار نفره است که قیمت آن‌ها بین ۸۷ هزار تومان تا ۱۷۰ هزار تومان متغیر است. اگر می‌خواهید با قطار به شیراز بروید باید بدانید که بین ۱۳ تا ۱۵ ساعت در راه خواهید بود.

سفر شیراز با اتوبوس؛ ۹۷ هزار تومان
شیراز رفتن با اتوبوس از آن تصمیم‌های سخت است. چراکه باید حدود ۱۰ تا ۱۲ ساعت را در اتوبوس بمانید. بالاخره فاصله ۹۳۰ کیلومتری این شهر با تهران، کم چیری نیست. تازه اگر ترافیک نوروزی جاده‌ها را هم به آن اضافه کنیم، مدت زمان سفر شیراز با اتوبوس بیشتر هم خواهد شد. نکته مثبت چنین سفری این است که به راحتی می‌توانید بلیط آن را تهیه کنید. چرا که هر روز حدود ۲۵ اتوبوس از تهران راهی شیراز می‌شود و قیمت بلیط آن‌ها ۹۷ هزار تومان است. برای سفر شیراز با اتوبوس می‌توانید به پایانه‌های بیهقی، جنوب و غرب مراجعه کنید، اما بهترین گزینه برای چنین سفری همان پایانه بیهقی است. 

سفر شیراز با هواپیما؛ ۲۸۰ تا ۷۰۰ هزار تومان
اگر می‌خواهید با هواپیما به شیراز بروید، بهتر است سفر شیراز را به بعد از شروع سال موکول کنید. چرا که بلیط هواپیما برای روز‌های پایانی سال به خصوص ۲۸ اسفند سر به فلک می‌کشد. طوری که برای تهیه ارزان‌ترین بلیط در این روز باید ۴۳۵ هزار تومان هزینه کنید. در حالی که از چهارم فروردین به بعد قیمت بلیط‌ها متعادل‌تر می‌شود و با بودجه ۲۸۰ هزار تومانی می‌توانید یک بلیط برای پنجم فروردین به مقصد شیراز بخرید. 

البته این قیمت‌ها مخصوص ارزان‌ترین بلیط‌ها در روز است و اگر سراغ بلیط‌های گران‌تر بروید، هزینه بلیط سفر شیراز با هواپیما به ۷۰۰ هزار تومان خواهد رسید. سفر شیراز با هواپیما به نظر بهترین گزینه است چراکه مدت زمان سفر زمینی بسیار زیادی است و تنها در حالتی می‌توان روی این گزینه حساب کرد که با ماشین شخصی خود راهی شده و در بین راه به دیگر شهر‌ها هم سر بزنید. اگرنه چه کسی سفر یک ساعت و ربع با هواپیما را بیخیال می‌شود و سراغ گزینه‌هایی می‌رود که دست کم ۱۰ ساعت زمان برای رسیدن به شیراز لازم دارد؟

قیمت هتل‌های شیراز در نوروز ۹۸
شیراز به خاطر فضای توریستی که دارد، گزینه‌های زیادی برای اقامت برای مسافرانشان ارائه می‌کند. تقریبا با هر قیمتی می‌توانید هتل یا اقامتگاه در شیراز پیدا کنید. حتی اگر مسافرخانه‌های متعدد و اقامتگاه‌های این شهر را فاکتور بگیریم، می‌توانید با هزینه ۱۳۰ هزار تومان در هتل آپارتمان تک ستاره خانه سبز اتاق رزرو کنید. 

این هتل در بین هتل‌های شیراز استثنا نیست و در چنین محدوده قیمتی می‌توانید سراغ هتل‌های دیگر هم بروید. به طور مثال با بودجه ۱۶۰ هزار تومان می‌توانید در هتل کیوان شیراز که در کنار ارگ کریمخان واقع شده، یک اتاق رزرو کنید. این محدوده قیمت فقط در مورد هتل‌های یک ستاره نیست. با حداقل هزینه ۱۹۰ هزار تومانی می‌توانید ارزان‌ترین اتاق در هتل سه ستاره ارم را برای نوروز رزرو کنید. هتل سه ستاره رودکی قیمت‌هایش از ۱۷۲ هزار تومان شروع می‌شود. هتل دو ستاره ساسان شیراز با حداقل هزینه ۱۶۰ هزار تومان برای شما یک اتاق کنار می‌گذارد. هتل‌های پنج ستاره شیراز البته گران‌تر از این حرف‌‎ها هستند. شش هتل پنج ستاره در شیراز فعالیت می‌کند.

سفر شیراز در نوروز ۹۸؛ همه آنچه باید بدانید
به گزارش فرارو، هزینه یک شب اقامت در هتل پنج ستاره چمران از ۲۵۶ هزار تومان رو به بالاست. برای یک شب اقامت در هتل هما شیراز باید حداقل ۲۴۰ هزار تومان هزینه کنید. حداقل هزینه لازم برای یک شب اقامت در هتل پرسپولیس شیراز کمتر است و ۱۶۴ هزار تومان در نظر گرفته شده. هتل پنج ستاره زندیه شیراز که پشت ارگ کریمخان واقع شده، ارزان‌ترین اتاقش را با ۳۵۰ هزار تومان در اختیار مسافران قرار می‌دهد. هتل بزرگ شیراز گران‌قیمت‌ترین اتاق‌ها را برای اقامت در شیراز ارائه می‌کند که هزینه لازم برای رزرو ارزان‌ترین آن ۵۵۰ هزار تومان به ازای هر شب است. هتل پارس شیراز دیگر هتل پنج ستاره‌ای است که برای یک شب اقامت در آن باید دست کم ۲۲۰ هزار تومان هزینه کنید.
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰